mastoras007

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Καλησπέρα.
Θα ξεκινησουμε μεθαυριο για ενα τουρ στης χώρες που εγραψα στο τίτλο με ενδιάμεσες στάσεις.
Η αρχική ερώτηση μου ειναι οτι σκευτομαστε 2 σενάρια να παρουμε απο ιγουμενίτσα πλοιο για μπαρι και απο εκει Ρομη και μετα παρίσι.Απλα για να γλυτόσουμε χρόνο και να πάμε ποιο μακρυα να προλάβουμε δηλαδή να πάμε μέχρι δανία σε 15 μέρες Λεγαμε να παρακάμψουμε το πολοιο για μπαρι και να μην πάμε καθόλου ρόμη..
Να φυγουμε δηλαδή απευθείας καρφί μέχρι Βουδαπέστη σε 1 μέρα, και απο εκει να πάμε παρίσι. Γλυτόνουμε λιγο χρόνο και χρήμα με σκοπό να τα ξοδέψουμε ποιο ψιλά..απλα εχουμε ενδιασμους εγώ δεν εχω πάει ποτέ ρόμη και θα ηθελα..τι πιστευετε αξιζει να πάμε απο εκεί??
Κεντρική ευρώπη πήγαμε περιση σε όλες της χώρες αλλά οχι ολανδία δέν φτάσαμε μεχρι βερολίνο πήγαμε..

το ταξίδι θα γίνει με αμάξι και υγραέριο δέν μας απασχολουν τόσο τα καυσιμα αλλα ο χρόνος και που πρέπει να τον ξοδέψουμε περισότερο για να γινει ποιο ποιοτικό το σχέδιο..υπολογιζουμε περίπου 15 μέρες αντε 16 λόγο δουλειάς..
Η σκεψη να παρακαμψουμε τη Ρομη ειναι οτι ειναι σχετικά κοντά και κάποτε θα παμε ετσι κ αλιώς, πολονία όμος πότε θα ξανα πάμε?
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325
.απλα εχουμε ενδιασμους εγώ δεν εχω πάει ποτέ ρόμη και θα ηθελα..τι πιστευετε αξιζει να πάμε απο εκεί??
Φυσικά και αξίζει η Ρώμη αλλά θα σου έλεγα να την παρακάμψεις. Είναι πολύ εύκολος προορισμός από Ελλάδα.
Μέχρι και ημερήσια για καφεδάκι πας! :) Μπορείς να την κάνεις οποιαδήποτε άλλη στιγμή.
Οπότε μην χαλάσεις μέρες για εκεί. Άσε που έχει και πολύ ζέστη τώρα και δεν θα την απολαύσεις όπως πρέπει. Θα ταλαιπωρηθείτε.
Επίσης αν τύχει και σου αρέσει όπως εμένα δεν σου φθάνουν οι ημέρες!:haha:
πολονία όμος πότε θα ξανα πάμε?
Έχει γίνει και αυτός εύκολος προορισμός. Όσο πετάνε προς τα εκεί οι low cost εταιρείες δεν υπάρχει θέμα.
 

mastoras007

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Ειχα ενδιασμους, ειδα ποσο κάνουν τα εισητίρια με το πλοίο και οι ενδιασμοι μου εξαφανίστηκαν, Δεν θα πάμε τελικά..αχαχα
Σκευτομαι να πάμε αναποδα και να κάνουμε το εξής να πάμε πρώτα πρός Πολονία και να κάνουμε ανάποδα τον κύκλο και άν στο τέλος εχουμε χρόνο και χρήμα να κάνουμε μια παράκαμψη 8 ωρων και να πάμε και Ρώμη οδικός..
ειναι 8 ώρες εξτρα + 900 χιλιόμετρα εξτρα..
Και μια γρήγορη ερώτηση..γιατί δεν τα πολυθυμάμαι...στην ιταλία απο διόδια τι παίζει?
 

Attachments

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325
να κάνουμε μια παράκαμψη 8 ωρων και να πάμε και Ρώμη οδικός..
ειναι 8 ώρες εξτρα + 900 χιλιόμετρα εξτρα..
Διαφωνώ όπως σου είπα με το να βάλεις την Ρώμη στο ταξίδι. Θα πας για λίγο, με μεγάλο κόπο και ζέστη και θα έχεις κάνει μία τρύπα στο νερό. Θα έχεις δει ελάχιστα από Ρώμη και θα νομίζεις ότι την έχεις δεί.
Καλύτερα να βάλεις αυτά τα έξτρα χιλιόμετρα και τον χρόνο σε κάποια η κάποιες από τις χώρες που έχεις ήδη στο πρόγραμμα. :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom