Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

sunny7

Member
Μηνύματα
10
Likes
4
ειναι αληθεια οτι καθε τελευταια Κυριακη του μηνα η εισοδοσ για το βατικανο ειναι δωρεαν?Αν ναι , τοτε απο την εμπειρια σας τι ωρα θα πρεπει να ειμαι εκει?ευχαριστω

γιατι να μην ισχυει? λες να ασχολουνται με μπουρδες (ελληνικές εκλογές)?..
κανονικά ισχυει. προσοχή μονο εισοδος μονο 9-12.30. και πηγαινε πολυ πολυ νωριτερα απο τις 9...αν και ειναι καθαρα θεμα τυχης.
τι εννοεις οτι ειναι θεμα τυχης ?
 
Last edited by a moderator:

niki_zor

Member
Μηνύματα
40
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
NEW YORK
Καλημέρα! Εχω τύχει να δω στο κέντρο της Ρώμης,μέσα στα στενά να κυκλοφορούν αμαξίδια σαν ποδηλατα τετραθέσια ή με παραπάνω θέσεις,με σκέπαστρο κιόλας.. Αλλά δεν έχω δει απο που τα νοικιάζουν..ξερει κανείς κάτι?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλημέρα! Εχω τύχει να δω στο κέντρο της Ρώμης,μέσα στα στενά να κυκλοφορούν αμαξίδια σαν ποδηλατα τετραθέσια ή με παραπάνω θέσεις,με σκέπαστρο κιόλας.. Αλλά δεν έχω δει απο που τα νοικιάζουν..ξερει κανείς κάτι?
http://www.romapass.it/(S(t3hu2p55drvz2dyqrwf31345))/p.aspx?l=en&tid=21
 

sunny7

Member
Μηνύματα
10
Likes
4
αν δεν κλεισω εισιτηρια απο το αεροδρομιο εισιτηρια με το
Terravision και τα κλεισω απο εκει ξερετε αν ειναι πιο ακριβα?

Αν δεν κλείσω από το Ίντερνετ εννοώ
 
Last edited by a moderator:

George.K94

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία, Ισλανδία!!!
Γεια σας παιδιά! Τον επόμενο μήνα θα πάω με την κοπέλα μου ένα 4ημερο ταξίδι στη Ρώμη..δεδομένου, όμως, ότι και οι δυο έχουμε ξαναβρεθεί στη ρωμη στο παρελθον λέμε τη μια μερα να την αφιερώσουμε σε καποια κοντινη πολη/χωριο..ψαχνοντας στο ιντερνετ η calcata και το tivoli μου κινησαν το ενδιαφερον..επειδη ομως με τις συγκοινωνιες είναι δύσκολο να συνδυαστουν σε 1 ημερα μηπως μπορει καποιος να μου συστήσει καποιο καλό πρακτορειο στη ρωμη να απευθυνθώ???
 

burtonitsa

Member
Μηνύματα
98
Likes
86
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή (Μπουένος Άιρες
Γειά σας και απο εμένα... Επειδή πετάω για ρώμη αυτη την βδομάδα για 2 διανυκτερεύσεις, τι κάρτα θα με συμβουλεύατε να αγοράσω η οποία να με συμφέρει να μπώ σε μουσεία/μνημεία που αξίζουν μέσα σε αυτόν τον ελάχιστο χρόνο;
 

burtonitsa

Member
Μηνύματα
98
Likes
86
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή (Μπουένος Άιρες

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom