Royal Jordanian Royal Jordanian - Πληροφορίες & Ερωτήσεις

kalampakas

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα και καλως σας βρηκα :)

Νεο μελος στο φορουμ απο αναγκη :) γυριζω απο ιορδανια το σαββατο και εχω καποιες αποριες οσον αφορα στη χειραποσκευη.εχω κατι πετρινα σουβενιρ απο την Πετρα της Ιορδανιας και 2 κουτια με γλυκα που δεν εχουν υγρο περιεχομενο(μπισκοτα και κατι κουλουρακια).Θα εχω προβλημα αν τα παρω,τα γλυκα και τα σουβενιρ, στη χειραποσκευη; Εχει κανεις εμπειρια απο RJ οσον αφορα στο υπερβαρο;
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
ρώτησε κατευθείαν την εταιρεία όσον αφορά το υπέρβαρο.
για τα πέτρινα κρατα καποια απόδειξη οτι δεν ειναι αντίκες ή τελος παντων καποιο πιστοποιητικο απο το κατάστημα αγοράς..
σε όλες τις εταιρείες υπάρχει θέμα ειδικά με τα πέτρινα αντικείμενα απομιμήσεις μουσείων κλπ..
αυτα για την αναχώρηση σου απο εκεί αν και δεν το ρωτάς.
όσον αφορά το βάρος τώρα τα κιλά καθε εταιρείας ειναι στάνταρ και το υπέρβαρο πληρώνεται αναλόγως ποσο έχουν ορίσει το κιλό.πίστεψέ με μπορεί να πέσεις απ τα σύννεφα άν σου πουν 30 ευρώ ή κατι παρόμοιο..
τα γλυκά αν ειναι στεγνά δεν έχουν πρόβλημα στην χειραποσκευή..
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
κατατοπιστικό το site.ευχαριστούμε.
καθε εταιρεία εχει διαφορετική πολιτική τωρα πια με το υπέρβαρο.
δεν παύουν και οι εκπλήξεις σε αρκετές οπως για παράδειγμα η egypt δίνει δύο βαλίτσες των 23 κιλών for free και μια χειραποσκευή 8 κιλών.
αυτο το αναφέρει και πάνω στο ηλεκτρονικό εισιτήριο που εκλεισα.
η ουσία ειναι οτι απαντούν ολοι πρόθυμα σε τέτοιες ερωτήσεις..
για την jordan καλο θα ειναι να ρωτήσεις το κόστος απο το αεροδρόμιο αναχώρησης..
 

Atomsk

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
γειά σας

ταξιδεύω για Μαλαισία τον Αυγουστο με την Royal Jordanian Airlines. Απ'οσο έχω ψαξει έχω ακούσει τα χειρότερα. Αυτο που με προβληματίζει περισσότερο είναι το χάσιμο τον αποσκευών. Έχετε καθόλου εμπειρίες απο αυτή την εταιρία; Νομίζω μας την πασάρανε σαν ενναλακτική της Singapore Airlines που τα μάζεψε και έφυγε :(
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
γειά σας

ταξιδεύω για Μαλαισία τον Αυγουστο με την Royal Jordanian Airlines. Απ'οσο έχω ψαξει έχω ακούσει τα χειρότερα. Αυτο που με προβληματίζει περισσότερο είναι το χάσιμο τον αποσκευών. Έχετε καθόλου εμπειρίες απο αυτή την εταιρία; Νομίζω μας την πασάρανε σαν ενναλακτική της Singapore Airlines που τα μάζεψε και έφυγε :(
H Singapore πετάει ακόμη για Αθήνα, κανονικά. Θα μείνει όλο το καλοκαίρι και μετά φεύγει.
 

sfakhania

Member
Μηνύματα
142
Likes
40
Ονειρεμένο Ταξίδι
ινδια , ρωσσια
φημες

θα μπορουσες να μας πεις ...που εψαξες και απο που ακουσες τα χειροτερα? κριμα ειναι να βασιζομαστε σε φημες και σε πληροφοριες του στυλ μου ειπανε...ακουσα...φημολογειται.....
εγω παλι...εψαξα και ακουσα τα καλυτερα.....αλλα ετσι δεν μπορουμε να κανουμε σοβαρη συζητηση......
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΛΟΜΒΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
πέρασμα καρακορουμ
.....μια ερωτηση ....
αφου ειναι ολα τα αρνητικα που ανεφερες γιατι ταξιδευεις με αυτην ?????

ειναι καλη αεροπορκη εταιρεια και οι πτησεις ειναι παντα γεμάτες .....
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.259
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ε Singapore δεν είναι, όντως. Ούτε καν συγκρίνεται με κάποια από τις "καλές" του Κόλπου. Αλλά και τι μ' αυτό; Τη δουλειά της την κάνει, είναι φτηνή. Τι πιθανότητες έχεις να χάσεις βαλίτσα; 1%; 0,1%; Σε πειράζει αν το σάντουιτς έχει μια ελίτσα λιγότερη από τη Singapore, αν οι αεροσυνοδοί αντί για 7 γλώσσες μιλάνε τρεις; Μια χαρά είναι, την κάνει την δουλειά της, έχω πετάξει 2-3 φορές, δεν είχα παράπονο. Δεν είναι λουξ, ΟΚ. Δε θα έδινα ούτε τρία ευρώ παραπάνω για να πάω με κάποια άλλη, πόσο μάλλον 100-200-300 ευρώ, θα τα χαλούσα με πολλή χαρά στον προορισμό μου κάνοντας άλλα πράγματα, εκτός του ιπτάμενου ΚΤΕΛ.
 

pmaria

Member
Μηνύματα
90
Likes
44
λιγο αργα το ειδα το μην...
εχω να πω οτι ταξιδεψα με την Royal Jordanian Airlines προς αμμαν και πισω δηλ δεν εχω μεγαλη εμπειρια... αλλά μια χαρα ηταν!
 

dimitris70

Member
Μηνύματα
97
Likes
20
Γεια χαρά σε όλους,
ετοιμάζομαι να κλείσω Ηράκλειο-Μπανγκόκ με την συγκεκριμένη εταιρεία μια και υπάρχει μεγάλη διαφορά με αυτές των εμιράτων και ψιλοφοβάμαι να πετάξω μέσω Καίρου με την Egypt.
Υπάρχει καμία πρόσφατη εμπειρία;
Να προτιμήσω αυτή ή να περιμένω κάποια άλλη προσφορά; (αν και η πρόσφατη της Qatar είναι τελικά ασύμφορη)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.553
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom