Ryanair Ryanair Ενοικίαση αυτοκινήτου

Pan pan

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας!
Έκανα κράτηση αεροπορικού εισιτηρίου με Ryanair και ταυτόχρονα κράτηση ενοικίασης αυτοκινήτου (με πιστωτική κάρτα).
Ήρθε η επιβεβαίωση για το αεροπορικό εισιτήριο αλλά για την ενοικίαση τίποτα.
Εν τω μεταξύ στο κινητό μου, μου ήρθε επιβεβαίωση της συναλλαγής, από την τράπεζα, τόσο της συναλλαγής του αεροπορικού εισιτηρίου, όσο και της ενοικίασης του αυτοκινήτου.
Μπορείτε να βοηθήσετε?
 

Christos1980

Member
Μηνύματα
43
Likes
75
Αμα σου πω οτι ειμαι αυτος που εφτιαξε αυτο το κομματι στο site της Ryanair τι θα πεις ;

Aρχικα δοκιμασε σε αυτο το link: https://www.bookryanair.com/SkySales/Booking.aspx#ManageBooking
και επελεξε την 3η επιλογη, που ειναι για να δεις ξανα την confirmation σελιδα. Εκει πανω αριστερα θα δεις αν ειναι confirmed ή declined η κρατηση του αυτοκινητου. Αν ειναι εκει ο αριθμος επιβεβαιωσης της Hertz τοτε μπορεις να κανεις εναν δευτερο ελεγχο εδω https://www.hertz4ryanair.com/managebooking.aspx

Αν ειναι declined πιθανον να η Hertz να μην δεχεται την καρτα σου.
Ομως παρολ'αυτα περιμενε μεχρι το πρωι γιατι αρκετες φορες αργει να ερθει το email επιβεβαιωσης της Hertz. Τσεκαρε και το spam folder σου.

Αν τιποτα απο τα παραπανω δοκιμασε να καλεσεις το τηλεφωνικο κεντρο της Ryanair και θα σε εξυπηρετησουν. Μην αγχωνεσαι :)
 

Pan pan

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Δυστυχώς! Μόνο η πτήση εμφανίζεται να είναι confirmed. Για το αυτοκίνητο καμία νύξη!!! Την κράτηση την έκανα 17.02.2015 οπότε δεν ξέρω τη να υποθέσω και γιαυτό αγχώθηκα. Προσπάθησα στο τηλ. 00353 (01) 813 3817 αλλά δεν απαντάει.
Μήπως γνωρίζεις άλλο δίαυλο επικοινωνίας?
Πάντως σε ευχαριστώ!
 

Christos1980

Member
Μηνύματα
43
Likes
75
Δοκιμασε και αυριο το πρωι σε αυτο το τηλεφωνο + 44 871 246 0002.
Εναλλακτικα υπαρχει και το chat σε αυτο το link
Αν παλι δεν βγαλεις ακρη στειλε μου το confirmation number της πτηση σου με μυνημα και θα ριξω μια ματια στο συστημα την Δευτερα.
 

fifh

Member
Μηνύματα
120
Likes
229
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Ισπανίας!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Νορβηγικά Φιορδ!
Καλησπέρα σας! Μπαίνοντας στο site της Ryanair είδα πως στην ενοικίαση αυτοκινήτου έχει εξευτελιστικες τιμές (7ευρω για 7μερες). Έχει κλείσει ποτέ κανείς σας μέσω Ryanair?
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Βρήκα και ποιο φθηνά,5,77 για 7 ημέρες..ήμουν έτοιμη να κλείσω απο άλλου κ είδα το μήνυμα σου,ειλικρινά αν γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω ας μας πει γιατί αυτές δεν είναι τιμές
 

fifh

Member
Μηνύματα
120
Likes
229
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Ισπανίας!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Νορβηγικά Φιορδ!

Alexisk

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Δεν ξέρω πόσο σε καλύπτει η ασφάλεια που σου δίνει. Φαντάσου ότι με ryanair κ με firefly μου δίνει το ford focus με 100€ μαζί με την εχτρα ασφάλεια. Κ η avis το renault clio με 200€ με την ίδια ασφάλεια. !!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.187
Μηνύματα
883.363
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom