Βουλγαρία Sequel...Χειμερινό "διάλειμμα" στη Σόφια Νο2

chris7

Member
Μηνύματα
3.083
Likes
23.657
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Στα επόμενα τουρνουά που πήρε μέρος ο Τσιτσιπάς σημείωσε νίκες (πήρε και έναν τίτλο στη Μασσαλία), με αποτέλεσμα αυτή τη στιγμή (Μάρτιος του ’10) να έχει ανέβει στο Νο 10 της παγκόσμιας κατάταξης!!!
Πολύ ωραία ιστορία και πανέμορφες φωτογραφίες.
Αν θέλεις μόνο διόρθωσε τη χρονολογία. :)
 

Grerena

Member
Μηνύματα
1.286
Likes
16.824
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tromso, Las Vegas
Πολύ ωραία ιστορία και πανέμορφες φωτογραφίες.
Αν θέλεις μόνο διόρθωσε τη χρονολογία. :)
Ουπς! Είναι που με συνεπήρε ο ενθουσιασμός για τη δέκατη θέση του Τσιτσιπά στην Παγκόσμια κατάταξη τένις.
Τα έβλεπα όλα 10!
Σε ευχαριστώ πολύ και για τα καλά λόγια και φυσικά και για τη διόρθωση. :)
 

konstantile

Member
Μηνύματα
48
Likes
384
Επόμενο Ταξίδι
???
Το “Ashurdanipal” ειναι οντως ενα πολυ καλο μαγαζακι...χαλαρη εως πολυ χαλαρη ατμοσφαιρα...Ο ιδιοκτητης αρχικα ισως φαινεται μυστηριος, ομως προκειται για εναν πολυ φιλοξενο και καλο μαγειρα...Αυτοχαρακτηριζεται ως Ασσυριος στην καταγωγη του, και συμπαθει αρκετα τους Ελληνες.....
 

greco

Member
Μηνύματα
1.144
Likes
3.315
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος Τουρκιας
5η φορα στη Σοφια πριν λιγες μερες(ας ειναι καλα η ραιαν με τα 20 ευρω)οπου παντα περναω καλα.Αυτη τη φορα επισκεφτηκα και το μοναστηρι της Ριλα καθως και το βουνο Βιτοσα.Για την εκδρομη στο βουνο ακολουθησα ΑΚΡΙΒΩΣ τα βηματα σου και η βοηθεια της ιστοριας σου ηταν ανεκτιμητη!Να εισαι καλα,ευχαριστω πολυ πολυ!
 

Grerena

Member
Μηνύματα
1.286
Likes
16.824
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tromso, Las Vegas
5η φορα στη Σοφια πριν λιγες μερες(ας ειναι καλα η ραιαν με τα 20 ευρω)οπου παντα περναω καλα.Αυτη τη φορα επισκεφτηκα και το μοναστηρι της Ριλα καθως και το βουνο Βιτοσα.Για την εκδρομη στο βουνο ακολουθησα ΑΚΡΙΒΩΣ τα βηματα σου και η βοηθεια της ιστοριας σου ηταν ανεκτιμητη!Να εισαι καλα,ευχαριστω πολυ πολυ!

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. :):)
Χαίρομαι πραγματικά πάρα πολύ που βοήθησε η εκδρομή μου στο βουνό! Χαίρομαι και πολύ επίσης που έχω με κάποιον να μοιραστώ τον ενθουσιασμό μου για αυτήν την πόλη!

Με αφορμή το post σου για το βουνό Βίτοσα θα ήθελα να αναφέρω πόσο εντύπωση μου έκανε που ένα τέτοιο highlight της Σόφιας, που είναι το χιονοδρομικό του Βίτοσα είναι γνωστό μόνο ... “βιβλιογραφικά”. :rolleyes: Εννοώ ότι παρόλο που ... ένα όμορφο βουνό, με ένα ωραίο χιονοδρομικό και εγκαταστάσεις είναι σχεδόν μέσα στην πόλη, δεν φαίνεται να το επισκέπτονται και πολύ οι ταξιδιώτες. Είναι κάτι που «χαρίζει» στην πόλη της Σόφια και αναρωτιέμαι αν υπάρχουν και άλλα τέτοια όμορφα μυστικά.
Εσύ που έχεις επισκεφτεί την πόλη 5 φορές!!! φαντάζομαι ότι όλο και κάποια tips θα έχεις ανακαλύψει για αυτήν.

Έχω επισκεφτεί τη Σόφια δυο φορές το χειμώνα και σκεφτόμουν ότι ίσως ήρθε η ώρα και για μια καλοκαιρινή εξόρμηση ή έστω Φθινοπωρινή (οι αγώνες τένις της Σόφια έχουν μετακομίσει Σεπτέμβριο:):))
Συνήθως οι αγώνες με «κρατάνε» στην πόλη, αλλά θα ήθελα πολύ να επισκεφτώ και το Μοναστήρι της Ρίλα ή και κάτι άλλο από την επαρχία της.
Ψάχνω λοιπόν και για άλλα όμορφα της χώρας για να ανακαλύψω ...
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.553
Likes
12.607
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
'Εχω δει (μετρώντας πρόχειρα) κοντά στις 20 συναυλίες στο Armeec Arena, αλλά ποτέ δεν σκέφτηκα ότι μπορεί να το χρησιμοποιήσουν για αγώνες τένις!!
δεν είχα διαβάσει την ιστορία σου και ομολογώ ότι εξεπλάγην :)

Παρότι δεν συμπαθώ ιδιαίτερα τη Σόφια μου άρεσε όπως την παρουσίασες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.597
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom