Short term εργασία στο εξωτερικό

maria6

New Member
Μηνύματα
0
Likes
1
Γεια σε όλους. Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε κατά νου sites που σου προσφέρουν εργασία για περιορισμένο χρονικό διάστημα στο εξωτερικό. Για παράδειγμα, ξέρω από μια Αμερικανίδα νοσοκόμα η οποία μέσω κάποιων travel nurse agencies βρίσκει εργασία για μερικούς μήνες παντού στην Αμερική (τώρα συγκεκριμένα είναι κάπου στην Αλάσκα) και πληρώνεται και παραπάνω, καθώς καλύπτει την θέση από κάποιον που έφυγε. Τα συγκεκριμένα agencies καλύπτουν και άλλες θέσεις των επιστημών υγείας αλλά ισχύει μόνο για Αμερικανούς πολίτες. Έψαξα αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο και αλλού στον κόσμο αλλά δεν βρήκα κάτι. Πιο πολύ ενδιαφέρομαι για εργασία πάνω στο αντικείμενο μου (φαρμακευτική). Έχω κατά νου τους γιατρούς χωρίς σύνορα, αλλά και εκεί ζητάνε συνήθως να έχεις κάποια εμπειρία σε αναπτυσσόμενες χώρες έστω και εθελοντικά. Σε ιστοσελίδες που έχω ψάξει για εθελοντισμό δεν βρήκα κάτι σχετικό με το αντικείμενο και επίσης σχεδον σε όλα τα προγράμματα που είδα χρεωνεσαι και ένα fee. (Σε μερικά για παράδειγμα είχα δει 250€/μήνα)
Για οποιαδήποτε πληροφορία θα ήμουν ευγνώμων και οσοι έχετε δουλέψει σε νοσοκομεία (και όχι μόνο) εθελοντικά θα ήθελα πολύ να ακούσω τις ιστορίες σας!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.328
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom