Σιγκαπούρη Singapore τον γεναρη

Μηνύματα
23
Likes
2
Γεια σας ταξιδιωτες
Σχεδιαζω να παω με την γυναικα μου αρχες γεναρη σιγκαπουρη,απο κει tiger airways να παω πουκετ και μπαλι.
Το αθηνα σιγκαπουρη ειναι ακομα ακριβουτσικο με μια εικονα που εχω παρει!να περιμενω λετε να πετυχω καμια προσφορα;;;;
Το προγραμμα μου ειναι 3 μερες σιγκαπουρη και απο 6 στους αλλους 2 προορισμους!εχω παει αρκετες φορες στα μερη αυτα οποτε ξερω τα κατατοπια!
 

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
hr.hotelchania said:
Γεια σας ταξιδιωτες
Σχεδιαζω να παω με την γυναικα μου αρχες γεναρη σιγκαπουρη,απο κει tiger airways να παω πουκετ και μπαλι.
Το αθηνα σιγκαπουρη ειναι ακομα ακριβουτσικο με μια εικονα που εχω παρει!να περιμενω λετε να πετυχω καμια προσφορα;;;;
!
Συνηθως οι αεροπορικες εταιριες στις προσφορες βγαζουν εξω το διαστημα 15 Δεκεμβριου - 15 Ιανουαριου.
Αν δεν εχεις προβλημα να πεταξεις τελος Ιανουαριου περιμενε.
Χωρις τιποτα να ειναι σιγουρο, το πιθανοτερο ειναι να βγουν προσφορες....
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Συνηθως οι αεροπορικες εταιριες στις προσφορες βγαζουν εξω το διαστημα 15 Δεκεμβριου - 15 Ιανουαριου.
Αν δεν εχεις προβλημα να πεταξεις τελος Ιανουαριου περιμενε.
Χωρις τιποτα να ειναι σιγουρο, το πιθανοτερο ειναι να βγουν προσφορες....
Μην το λες, πέρυσι έκλεισα με 550 ευρώ Αθήνα - Σιγκαπούρη για 23/12 - 2/1 (με Lufthansa). Είναι υγρή εποχή και δεν την προτιμούν πολλοί.

Βέβαια, είναι ακριβώς αυτό. Υγρή εποχή. Όπως είναι και στο Μπαλί...
 

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Μην το λες, πέρυσι έκλεισα με 550 ευρώ Αθήνα - Σιγκαπούρη για 23/12 - 2/1 (με Lufthansa).
Στην προσφορά της Lufthansa που τελείωσε πριν δυο ημέρες, είχε το Αθήνα - Σιγκαπούρη 619 ?, είχε έξω τις γιορτές (Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά) και πολλές ώρες αναμονή στη Φραγκφούρτη.
Πέρυσι μάλλον στάθηκες τυχερός.
Με την ευκαιρία, πως είναι η οικονομική του 380 της Lufthansa?? (άνεση, φαγητό, ψυχαγωγία)??
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Και που θέλεις να ξέρει... ο Μέγιστος ελάχιστες φορές πετάει οικονομική...
Ε, νταξει, δεν το συνηθίζω, αλλά εκείνη τη φορά πέταξα... Και δεν ήταν καν η πρώτη φορά. Το Α380 σε όλες τις θέσεις χαρακτηρίζεται από μειωμένο θόρυβο και πιο φυσιολογική πίεση αέρα. Κατά τα άλλα, τα καθίσματα κλπ ελάχιστα διαφέρουν από άλλα αεροπλάνα. Κάποιες θέσεις, όπως η 51C που είχα, έχουν περιορισμένο legroom κατά πλάτος λόγω IFE κουτιού κάτω από το μπροστινό κάθισμα.

Από φαγητό δε θυμάμαι, πάντως δεν πείνασα - ειδικά στην επιστροφή, είχα φάει μπόλικο κορυφαίο κινέζικο στο Din Tai Fung (Ταϊβανέζικη αλυσίδα εστιατορίων με αστέρι Michelin σε 2 από τα branch της) λίγες ώρες πριν την πτήση, που και τίποτα να μην προσέφεραν πάλι χορτάτος θα έφτανα... Όσο για τo IFE, είναι το ίδιο προβληματικό σύστημα της Lufthansa, με λίγο καλύτερη ανταπόκριση και αίσθηση της οθόνης σε σχέση π.χ. με ένα 346, τίποτα το τρομερό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.619
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom