Singapore Airlines Νέα της Singapore Airlines

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.322
Likes
3.452
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Του Κόσμου
Καλώς να μας ξανάρθει λοιπόν...:)
Βέβαια από μια πρόχειρη ματιά που έριξα οι τιμές των εισιτηρίων είναι λίγο "τσιμπημένες" {για Ιούνιο πάνω από 1000 € :shock:) και το διάστημα αυτό (Ιούνιο με Οκτώβριο) δύσκολο να παίξει καμιά προσφορά:(
Όταν επιλέγεις απευθείας πτήση για τέτοιους μακρυνούς είναι πάντα πολύ πιο ακριβή απο το να κάνεις transit σε κάποιο ενδιάμεσο
Δλδ μπορεί κάποιος να βρεί το Φρανκφούρτη - Σιγκαπούρη μέσω Αθηνών πολύ φθηνότερα απο οτι σκετο το κομμάτι Αθηνα - Σιγκαπούρη
 

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Όταν επιλέγεις απευθείας πτήση για τέτοιους μακρυνούς είναι πάντα πολύ πιο ακριβή απο το να κάνεις transit σε κάποιο ενδιάμεσο
Δλδ μπορεί κάποιος να βρεί το Φρανκφούρτη - Σιγκαπούρη μέσω Αθηνών πολύ φθηνότερα απο οτι σκετο το κομμάτι Αθηνα - Σιγκαπούρη
Δεν έχει σχέση με το αν είναι απευθείας ή με ενδιάμεσο, η διαφορά είναι στο ότι η Singapore είναι καλύτερη (και κατά συνέπεια ακριβότερη) από τη Lufthansa..
http://www.airlinequality.com/StarRanking/5star.htm
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Η πρώτη αεροπορική που καθιερώνει ηλεκτρονικές αγορές στην διάρκεια των πτήσεων της.

Η Singapore Airlines πρώτη αεροπορική στον κόσμο με δυνατότητα ηλεκτρονικών αγορών εν πτήσει


'Ηθελα να το βάλω στην ενότητα της εταιρείας αλλά κάτι έκανα λάθος.Αν θέλει κάποιος ας το μετακινήσει κατάλληλα.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.945
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Για να πω την κακία μου για τη συγκεκριμένη εταιρία, με την οποία πέταξα την προηγούμενη εβδομάδα (Μπρισμπέιν - Σιγκαπούρη), μαζί με την Ryanair, είναι οι μόνες που μου έχει τύχει να επιμένουν αυστηρά στον αριθμό των χειραποσκευών μέσα στην καμπίνα.

Με τη δικαιολογία ότι το αεροπλάνο είναι γεμάτο (όντως ήταν) χρέωναν τις παραπάνω τσάντες ως checked buggage, όμως στο τέλος οι ντουλάπες σε όλο το μήκος της καμπίνας κατέληγαν να είναι μισογεμάτες (καθόμουν πίσω πίσω, σειρά 69, και το έβλεπα πηγαίνοντας στη θέση μου).

Και μόνο από ένα αεροπλάνο 300-350 θέσεων, μαζεύονται πολλά χρήματα από αποσκευές που, ούτως ή άλλως, θα μεταφέρονταν.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Για να πω την κακία μου για τη συγκεκριμένη εταιρία, με την οποία πέταξα την προηγούμενη εβδομάδα (Μπρισμπέιν - Σιγκαπούρη), μαζί με την Ryanair, είναι οι μόνες που μου έχει τύχει να επιμένουν αυστηρά στον αριθμό των χειραποσκευών μέσα στην καμπίνα.

Με τη δικαιολογία ότι το αεροπλάνο είναι γεμάτο (όντως ήταν) χρέωναν τις παραπάνω τσάντες ως checked buggage, όμως στο τέλος οι ντουλάπες σε όλο το μήκος της καμπίνας κατέληγαν να είναι μισογεμάτες (καθόμουν πίσω πίσω, σειρά 69, και το έβλεπα πηγαίνοντας στη θέση μου).

Και μόνο από ένα αεροπλάνο 300-350 θέσεων, μαζεύονται πολλά χρήματα από αποσκευές που, ούτως ή άλλως, θα μεταφέρονταν.
Αν αυτή είναι η πολιτική της εταιρίας και είναι γνωστή στους επιβάτες όταν κλείνουν το εισιτήριο τους, πού είναι το πρόβλημα;
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.945
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Αν αυτή είναι η πολιτική της εταιρίας και είναι γνωστή στους επιβάτες όταν κλείνουν το εισιτήριο τους, πού είναι το πρόβλημα;
Ότι χωρίς να έχω ξαναπετάξει με τη συγκεκριμένη εταιρία, το πρώτο σκέλος δεν το ήξερα... :rolleyes-80:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.798
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom