Sky Express:Πτήσεις εσωτερικού με 24,90 Ευρώ

erodios

Member
Μηνύματα
77
Likes
196
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Σίγουρα είναι θετικό το ότι δεν υπάρχει πλέον μονοπώλιο στις πτήσεις εσωτερικού και μπορούμε πιθανόν να ταξιδέψουμε με πιο φτηνό εισιτήριο.
Ειδικότερα για τη Ρόδο που με ενδιαφέρει μπορώ να πω ότι οι τιμές εισιτηρίων εκτοξεύτηκαν στα ύψη από τότε που η Ryanair σταμάτησε τις πτήσεις της προς/από το "Διαγόρας". Έτσι οι προσφορές που κάνει τώρα η Sky Express λειτουργούν ανταγωνιστικά προς την Aegean και θετικά για εμάς το επιβατικό κοινό. Για παράδειγμα η Aegean έχει προσφορές για την αντίστοιχη περίοδο της Sky με 21,13 € από Ρόδο και 41,99 € προς Ρόδο, τις οποίες φυσικά εκμεταλλεύτηκα. Ωστόσο είναι ακόμα πιο ακριβή για τον Ιανουάριο 2022 που θέλω να κλείσω άλλο εισιτήριο, ενώ η Sky Express το δίνει πιο φτηνά.
Όμως δεν έχω ταξιδέψει ξανά με τη Sky και προβληματίζομαι ιδιαίτερα επειδή οι κριτικές για αυτήν την εταιρεία δεν είναι διόλου κολακευτικές. Υπάρχει πλήθος αρνητικών σχολίων κυρίως όσον αφορά τις καθυστερήσεις, την απουσία εξυπηρέτησης, την αδυναμία επικοινωνίας, κλπ.. Υπάρχουν σχετικές εμπειρίες για πτήσεις εσωτερικού από αλλά μέλη;
 
Last edited:

erodios

Member
Μηνύματα
77
Likes
196
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
... Όμως δεν έχω ταξιδέψει ξανά με τη Sky και προβληματίζομαι ιδιαίτερα επειδή οι κριτικές για αυτήν την εταιρεία δεν είναι διόλου κολακευτικές. Υπάρχει πλήθος αρνητικών σχολίων κυρίως όσον αφορά τις καθυστερήσεις, την απουσία εξυπηρέτησης, την αδυναμία επικοινωνίας, κλπ....
Μολονότι υπάρχει ξεχωριστή θεματική για τις αεροπορικές εταιρείες, νομίζω πως πρέπει να σχολιάσω εδώ την εμπειρία από το πρώτο μου ταξίδι με την Sky Express, μια και με την προηγούμενη ανάρτησή μου είχα εκφράσει σχετικές ανησυχίες. Κοντολογίς έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος με τις χριστουγεννιάτικες πτήσεις μου από και προς τον τόπο μου με την Sky Express, αφού δεν υπήρξε καμία καθυστέρηση ούτε ταλαιπωρία, ενώ τόσο οι συνοδοί εδάφους όσο και οι αεροσυνοδοί ήταν ευγενικοί και απόλυτα εξυπηρετικοί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.669
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom