Sky Express Sky Express - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

Mirtotheod

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα. Με ενημέρωσαν σήμερα από την skyexpress ότι ακυρώνεται η πτήση μου και δεν θα πραγματοποιηθεί καθόλου. Μου προσέφεραν αλλαγή πτήσης νωρίτερα από την κανονισμένη αλλά δεν με βολεύει γιατί επιστρέφω από εξωτερικό και δεν την προλαβαίνω. Έχει την επόμενη μέρα μόνο η skyexpress που με βολεύει. Εννοείται ότι έχουν και άλλες εταιρίες την ίδια μέρα αλλά διπλάσια τιμή. Διάβαζα τον ΕΚ 261/2004 και από ότι καταλαβαίνω μπορώ να διεκδικήσω διανυκτέρευση και μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο. Σε επικοινωνία όμως μαζί τους μέσω email μου έλεγε αλα νταλον.
Αύριο θα πάρω τηλέφωνο.
Αν γνωρίζει κάποιος σίγουρα τι παίζει θα με βοηθούσε παρά πολύ
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα. Με ενημέρωσαν σήμερα από την skyexpress ότι ακυρώνεται η πτήση μου και δεν θα πραγματοποιηθεί καθόλου. Μου προσέφεραν αλλαγή πτήσης νωρίτερα από την κανονισμένη αλλά δεν με βολεύει γιατί επιστρέφω από εξωτερικό και δεν την προλαβαίνω. Έχει την επόμενη μέρα μόνο η skyexpress που με βολεύει. Εννοείται ότι έχουν και άλλες εταιρίες την ίδια μέρα αλλά διπλάσια τιμή. Διάβαζα τον ΕΚ 261/2004 και από ότι καταλαβαίνω μπορώ να διεκδικήσω διανυκτέρευση και μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο. Σε επικοινωνία όμως μαζί τους μέσω email μου έλεγε αλα νταλον.
Αύριο θα πάρω τηλέφωνο.
Αν γνωρίζει κάποιος σίγουρα τι παίζει θα με βοηθούσε παρά πολύ
Καλημέρα. Έχουμε και αυτό το θέμα https://www.travelstories.gr/community/threads/Δικαιούμαι-αποζημίωση-και-πως-τη-διεκδικώ.41579/
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Μηνύματα
93
Likes
61
μετά από μια εβδομάδα που προσπαθώ να μιλήσω τηλεφωνικώς και 2 εβδ. που έχω στείλει μειλ στην εταιρία.....δεν βλέπω γέφυρες επικοινωνίας, οπότε ας δοκιμάσω μήπως ξέρει να μου απατήσει κάποιος φίλος από εδώ!Θέλω να μάθω τι πολιτική έχει η εν λόγω εταιρία με τα παιδικά καρότσια!!Έχω διαβάσει για τις αποσκευές οκ......τα καρότσια όμως? Μπορώ να το δώσω -χωρίς χρέωση- έξω από το αεροπλάνο και να το παραλάβω στην προσγείωση, όπως δλδ στην Aegean ή υπάρχει διαφορετική πολιτική?? Δεν την γνωρίζω καθόλου σαν εταιρία πρώτη φορά θα ταξιδέψω.......Αν κάποιος απτην παρέα μας έχει πετάξει με μωρό/καρότσι θα με βοηθούσε πολύ!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
μετά από μια εβδομάδα που προσπαθώ να μιλήσω τηλεφωνικώς και 2 εβδ. που έχω στείλει μειλ στην εταιρία.....δεν βλέπω γέφυρες επικοινωνίας, οπότε ας δοκιμάσω μήπως ξέρει να μου απατήσει κάποιος φίλος από εδώ!Θέλω να μάθω τι πολιτική έχει η εν λόγω εταιρία με τα παιδικά καρότσια!!Έχω διαβάσει για τις αποσκευές οκ......τα καρότσια όμως? Μπορώ να το δώσω -χωρίς χρέωση- έξω από το αεροπλάνο και να το παραλάβω στην προσγείωση, όπως δλδ στην Aegean ή υπάρχει διαφορετική πολιτική?? Δεν την γνωρίζω καθόλου σαν εταιρία πρώτη φορά θα ταξιδέψω.......Αν κάποιος απτην παρέα μας έχει πετάξει με μωρό/καρότσι θα με βοηθούσε πολύ!
Διαβασε το σαιτ τους προσεκτικα.

Τα βρέφη (0-2 ετών) ταξιδεύουν υποχρεωτικά στην αγκαλιά των γονέων/κηδεμόνων τους, οι οποίοι δικαιούνται να μεταφέρουνένα αναδιπλούμενο παιδικό καροτσάκι, με μέγιστες διαστάσεις 100cm x 30cm x 15cm, το οποίο παραδίδεται στο προσωπικό τηςSKY express για τοποθέτηση στον αποθηκευτικό χώρο του αεροσκάφους.
https://www.skyexpress.gr/el/sky-experience/before-fly/fare-types
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.842
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
σύμφωνα με info, είναι αεροσκάφη της Air Astana που δεν ήθελε την παραγγελία γιατί δεν της έβγαιναν τα κουκιά και τα πήρε η Sky κοψοχρονιά.

Με το καλό στην καινούρια τους προσπάθεια!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Δεν την ηξερα την εταιρεια αλλά ετυχε να πεταξω μαζι τους πριν λιγες απο Σαντορινη Αθηνα.
Το εκλεισα παραμονη λογω της καλης τιμης που βρηκα και γλυτωσα το οκταωρο του πλοιου πληρωνοντας μόνο 12 ευρω παραπάνω.
Μια χαρα η πτήση και στην ωρα της .
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Τα ελικοφόρα της τα είχα χρησιμοποιήσει από και προς τα νησιά.
Δίνανε πολύ βάση στον επιβάτη και το service, δωρεάν αποσκευές και όπου ήταν διαθέσιμο lounge.
Μου έκανε εντύπωση το δυνατό μπάσιμο στο δρομολόγιο Θεσσαλονίκη - Αθήνα με τα καινούρια αεροσκάφη, με πολύ δελεαστικές μάλιστα παροχές και τιμές στα εισιτήρια.
Μακάρι να το διατηρήσει (είναι και η εποχή δύσκολη) μόνο σε καλό θα μας βγει.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Ναι καλό θα ήταν να "πιάσει" το Αθήνα-Θεσσαλονίκη.Καθώς προσπάθησαν,χωρίς επιτυχία και σε καλύτερες εποχές, η Ryanair και η Ellinair.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.807
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom