Sky Express Sky Express - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Μπορεί.Αλλά καλύτερα να λέμε την δικιά μας γνώμη και συγκρεκριμένα.Η αναφορά στο tripadvisor και στις ανώνυμες κριτικές του μπορεί να προκαλέσει προβλήματα.
@fotast Εντάξει αλλά την εν λόγω εταιρεία εγώ προσωπικά δεν μπορώ να την εμπιστευτώ ...
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
@fotast Εντάξει αλλά την εν λόγω εταιρεία εγώ προσωπικά δεν μπορώ να την εμπιστευτώ ...
Ημουν στην ιδια φαση(ειχα διαβασει για καθυστερησεις πτησεων,ακυρωσεις κλπ)αλλα τελικα βγηκε αξια των προσδοκιων μου..μη σου πω αν πετυχεις καλη προσφορα σε τιμη συμφερει καλυτερα απο ετζιαν οταν στη sky σου δινει και προσωπικο αντικειμενο στον απλο ναυλο ενω στην ετζιαν πρεπει να παρεις μονο χειραποσκευη!!
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Την Πέμπτη πετάει το ανήλικο παιδί μου 16 ετών με skyexpress.
Πριν κλείσω το εισιτήριο με είχαν διαβεβαιώσει τηλεφωνικά από την εταιρεία ότι μπορώ να ζητήσω υπηρεσία συνοδού εντός του αεροδρομίου με έξτρα χρέωση.Τηλεφωνησα τέσσερις φορές χθες και σήμερα,με μισή ώρα αναμονή κάθε φορά και δεν σηκώνει κάνεις το τηλέφωνο.
Τις δύο έπεσε η γραμμή μετά από μισή ώρα αναμονή.
Τι μπορώ να κάνω;Τους έχω στείλει και δύο e mail να επικοινωνήσουν επειγόντως μαζι μου και καμία απάντηση από χθες.
Εντωμεταξυ με έχουν σώσει τα φίδια κατά πόσο αξιόπιστη είναι ως εταιρεία,από τη στιγμή που δεν σηκώνει τηλεφωνα και έχει λανθασμένες οδηγίες περί απαιτήσεων λόγω covid στο site της...αν δεν έχει τηλεφωνικό κέντρο είναι δυνατόν να έχει ασφαλή αεροπλάνα και πιλότους;
Έχω πάθει πανικό μετά και από αυτό Sky Express: Άλλη μια πτήση τρόμου! Μαρτυρίες σοκ! - Psts.gr
που διάβασα τι να κάνω να το στείλω το παιδί με aegean κι ας χάσω τα 85ευρω δεν ξέρω θα τρελαθώ...τι τσίρκο είναι αυτοί...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Έχω πάθει πανικό μετά και από αυτό Sky Express: Άλλη μια πτήση τρόμου! Μαρτυρίες σοκ! - Psts.gr
που διάβασα τι να κάνω να το στείλω το παιδί με aegean κι ας χάσω τα 85ευρω δεν ξέρω θα τρελαθώ...τι τσίρκο είναι αυτοί...
τσιρκο ειναι δηλωσεις σαν αυτες του 2019. να αλλαξει αεροπλανα, να βαλει Α380. ελεος. το συγκεκριμενο ηταν της Air Tahiti κ εκανε 5ωρες πτησεις στο Ειρηνικο. για μας ομως για 40λεπτες πτησεις ειναι ακαταλληλο.
να δινετε βημα κ στην απαντηση της εταιρειας παντα.

Το αεροσκάφος της Sky Express αναχώρησε από το αεροδρόμιο των Αθηνών, με τελικό προορισμό την Κεφαλλονιά, με 50 επιβαίνοντες.
Μετά την απογείωση του από την Αθήνα το βράδυ της Κυριακής, ο κυβερνήτης ανέφερε τεχνικό πρόβλημα στο σύστημα αντιπαγετικής προστασίας. Ως εκ τούτου, ο κυβερνήτης βάσει των πρωτοκόλλων ασφαλείας τόσο της κατασκευάστριας εταιρίας του αεροσκάφους, όσο και των Αρχών και σύμφωνα με τις προβλεπόμενες διαδικασίες, ζήτησε άδεια επιστροφής στο αεροδρόμιο των Αθηνών, η οποία λόγω έντονων καιρικών συνθηκών κατά την προσέγγιση, διήρκησε παραπάνω από το συνηθισμένο.
Η εταιρία μερίμνησε για την άμεση μεταφορά των επιβατών στον τελικό προορισμό με άλλο αεροσκάφος, ενώ όλη η επιχείρηση διεξήχθη σύμφωνα με τα υψηλότερα πρότυπα ασφαλείας
Ανακοίνωση της Sky Express για την πτήση GQ260 από Αθήνα προς Κεφαλονιά - Airnews
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.954
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Αρχικά ψυχραιμία και λίγη περισσότερη υπομονή στο τηλεφωνικό κέντρο.
Δοκίμασε και στα δύο: 801 112 8288 & 215 215 6510.
Δεν έχει καμία σχέση η τηλεφωνική εξυπηρέτηση με την αξιοπιστία στο πλήρωμα και τα αεροσκάφη, να μην άγχεσαι, αρκετά μέλη την έχουμε χρησιμοποιήσει πολλές φορές χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ουτε η Aegean νομιζω οτι παρεχει συνοδο στα 16.
Παρέχουν και οι δύο τις έχω ρωτήσει για ανήλικα από 12 και άνω,όχι χεράκι χεράκι έως και μέσα στο αεροσκάφος όπως με τα μικρότερα,αλλά από το check in ως την πύλη επιβίβασης και από την προσγείωση ως την έξοδο.Ειναι πρώτο ταξίδι μόνη της και θέλω να έχει κάποιον να την καθοδηγήσει απλά.
 

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
800
Ονειρεμένο Ταξίδι
βολτα με τον υπερσiβηρικο
Για την ασφαλεια των αεροπλανων περνανε ελεγχο, για το αν σηκωνουν τα τηλεφωνα οχι.. Οποτε το να εχουν κακη εξυπηρετηση πελατων δεν ειναι ωραιο αλλα δε λεει κατι για την ασφαλεια της πτησης. Ως προς αυτο το κομματι δε θεωρω οτι χρειαζεται να ανησυχεις. Για το κομματι της συνοδειας δυστυχως δε γνωριζω οποτε δεν μπορω να βοηθησω
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.777
Παρέχουν και οι δύο τις έχω ρωτήσει για ανήλικα από 12 και άνω,όχι χεράκι χεράκι έως και μέσα στο αεροσκάφος όπως με τα μικρότερα,αλλά από το check in ως την πύλη επιβίβασης και από την προσγείωση ως την έξοδο.Ειναι πρώτο ταξίδι μόνη της και θέλω να έχει κάποιον να την καθοδηγήσει απλά.
Δεν το γνωριζα. γιατι θυμομουν μια δημοσιευση μιας μητερας που πληρωσε συνοδεια για 14χρονο αλλα οι παροχες ηταν ασημαντες, μονο του βρηκε τη βαλιτσα και βγηκε απο το αεροδρομιο. Ειχε παρει μεγαλη δημοσιοτητα και η εταιρεια δεν αναγνωριζε καποιο σφαλμα.

Παρολα αυτα μπορεις να εχεις συνεχη επαφη απο το κινητο με ενα παιδι 16 ετων μεχρι να μπει και να βγει απο το αεροπλανο σε ο,τι δυσκολευτει. Αλλαξαν οι καιροι, τωρα δεν χανεται κανενας εφηβος παρα μονο αν θελει :p
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Είχα ακούσει υπηρεσία ασυνόδευτου κάτω των 12, αλλά υπηρεσία ασυνόδευτου στα 16 πρώτη φορά ακούω.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
΄Ισως είναι κάπως υπερβολικό στην σημερινή εποχή(επικοινωνία με κινητά κτλ) για έφηβη 16 χρονών συνοδεία..Βέβαια κάθε γονιός κρίνει και αποφασίζει διαφορετικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom