Sky Express Sky Express - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Δεν το γνωριζα. γιατι θυμομουν μια δημοσιευση μιας μητερας που πληρωσε συνοδεια για 14χρονο αλλα οι παροχες ηταν ασημαντες, μονο του βρηκε τη βαλιτσα και βγηκε απο το αεροδρομιο. Ειχε παρει μεγαλη δημοσιοτητα και η εταιρεια δεν αναγνωριζε καποιο σφαλμα.

Παρολα αυτα μπορεις να εχεις συνεχη επαφη απο το κινητο με ενα παιδι 16 ετων μεχρι να μπει και να βγει απο το αεροπλανο σε ο,τι δυσκολευτει. Αλλαξαν οι καιροι, τωρα δεν χανεται κανενας εφηβος παρα μονο αν θελει :p
Κι εμένα αυτό μου είπαν ότι θα κάνει η σύνοδος..Κατά την αποβίβαση θα την αφήσει στον ιμάντα παραλαβής αποσκευών και γεια σας.Στην αναχώρηση θα την πάει ως την πύλη.Αυτο με αγχωνει βασικά ειδικά στο Βενιζέλος που είναι χάος το να βρεθεί στη σωστή πύλη,και μην χάσει την πτήση επειδή βρέθηκε σε λάθος πύλη ή επειδή δεν θα προλάβει να πάει εγκαίρως.
Αρχίζω και το σκέφτομαι τελικά για τη συνοδεία.
Η ίδια μου λέει ότι δεν έχει ανάγκη εδω λέει στα δέκα, έβρισκε μέρη που ήθελε να πάει με το gps του κινητού, μισή ώρα από το σπίτι μας.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Κι εμένα αυτό μου είπαν ότι θα κάνει η σύνοδος..Κατά την αποβίβαση θα την αφήσει στον ιμάντα παραλαβής αποσκευών και γεια σας.Στην αναχώρηση θα την πάει ως την πύλη.Αυτο με αγχωνει βασικά ειδικά στο Βενιζέλος που είναι χάος το να βρεθεί στη σωστή πύλη,και μην χάσει την πτήση επειδή βρέθηκε σε λάθος πύλη ή επειδή δεν θα προλάβει να πάει εγκαίρως.
Αρχίζω και το σκέφτομαι τελικά για τη συνοδεία.
Η ίδια μου λέει ότι δεν έχει ανάγκη εδω λέει στα δέκα, έβρισκε μέρη που ήθελε να πάει με το gps του κινητού, μισή ώρα από το σπίτι μας.
Ακομη κι αν εχει ειδικη δυσκολια προσανατολισμου, θα μαθει πολλα. Να κανετε βιντεοκληση.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Έψαξα στο site τους για όριο διαστάσεων χειραποσκευης αλλά αναφέρει μονο το βάρος 8 κιλά και όχι διαστάσεις.Ξερει κάνεις που μπορώ να βρω τις διαστάσεις;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.929
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Έψαξα στο site τους για όριο διαστάσεων χειραποσκευης αλλά αναφέρει μονο το βάρος 8 κιλά και όχι διαστάσεις.Ξερει κάνεις που μπορώ να βρω τις διαστάσεις;
H κλασσική, 55Χ40Χ23, αν δεις στο site τους (Τύποι ναύλων & αποσκευές | SKY express) εκεί που λέει επιτρεπόμενα όρια χειραποσκευών θα το δεις.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.929
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Διάφορα για την εταιρεία και αναγγελία ανοίγματος εκτός Ευρώπης !!

Παρθενική πτήση του νέου ATR 72-600 της Sky Express - Άνοιγμα και εκτός Ευρώπης
Καλή χρυσή εταιρεία, με τις ικανοποιητικές έως χαμηλές τιμές της, αλλά όταν διαβάζω τα «Επενδύουμε σε ανθρώπινο δυναμικό που έχουν αγάπη για τη δουλειά. Εχουμε 5.000 εργαζόμενους που καθημερινά παράγουν κουλτούρα και κεφάλαια και βοήθησαν να κάνουμε αυτή την επένδυση» ξέροντας ότι οι μισθοί που δίνουν στο πλήρωμα είναι μισθοί πείνας της τάξεως των 550 ευρώ, με πιάνει το στομάχι μου...
 

gorgona GG

Member
Μηνύματα
7
Likes
4
Ξερει καποιος αν θελω να μεταφερω μια ομπρελα θαλασσης η οποια προφανως σε μηκος ειναι ανω του επιτρεπτου, πρεπει αναγκαστικα να τη πληρωσω σαν εξτρα αποσκευη και να τη στειλω κατω?Δε θα με αφήσουν να την εχω σαν χειραποσκευη? Θα παρω τηλεφωνο και στην εξυπηρετηση(αν καταφερω να βγαλω γραμμη) αλλα ελεγα μηπως εχει καπποιος εκ των συμφορουμιτων ιδια πειρα. Ευχαριστώ
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.929
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Ξερει καποιος αν θελω να μεταφερω μια ομπρελα θαλασσης η οποια προφανως σε μηκος ειναι ανω του επιτρεπτου, πρεπει αναγκαστικα να τη πληρωσω σαν εξτρα αποσκευη και να τη στειλω κατω?
Από SKY δεν έχω εμπειρία, σε ελικοφόρο της ΟΑ πάντως μας άφησαν να τη πάρουμε χωρίς έξτρα χρέωση, μιας και χωρούσε στο ντουλάπι των χειραποσκευών. Βέβαια έχει λίγα χρόνια αυτό και οι κανονισμοί συνεχώς αλλάζουν, οπότε το καλύτερο είναι να επικοινωνήσεις μαζί τους από την αρχή.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ξερει καποιος αν θελω να μεταφερω μια ομπρελα θαλασσης η οποια προφανως σε μηκος ειναι ανω του επιτρεπτου, πρεπει αναγκαστικα να τη πληρωσω σαν εξτρα αποσκευη και να τη στειλω κατω?Δε θα με αφήσουν να την εχω σαν χειραποσκευη? Θα παρω τηλεφωνο και στην εξυπηρετηση(αν καταφερω να βγαλω γραμμη) αλλα ελεγα μηπως εχει καπποιος εκ των συμφορουμιτων ιδια πειρα. Ευχαριστώ
Από τη δική μου εμπειρία τηλέφωνα δεν σήκωσαν ποτέ ούτε σε μέιλ απάντησαν στο δε μεσεντζερ απαντάνε αμέσως.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.636
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom