Ιράν SOS-ΠΕΡΣΙΑ

DAVID

Member
Μηνύματα
75
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
Παρακαλώ όποιον φίλο/φίλη έχει να προτείνει αξιόπιστο Ιρανικό γραφείο να το κάνει σύντομα. Είμαστε 6 άτομα που είχαμε κλείσει οργανωμένα με ελληνικό γραφείο και σήμερα μας ειδοποίησαν ότι ακυρώθηκε.Δυστυχώς δεν συμφωνούν όλοι να ταξιδέψουμε ανεξάρτητοι.:(:(
 

japetus

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.072
Με τη βίζα σας τί έχετε κάνει με το προηγούμενο γραφείο;
Πλέον μετα τις εκλογές άλλαξαν τα πράγματα και έχουν κόψει τις VOA (visa on arrival) και χρειαζεται να κανεις αιτηση στην πρεσβεια.. Η διαδικασια συνηθως διαρκει 15 μερες που χρειαζεται να παραδωσεις το διαβατηριο σου εκει... Μαλιστα εχουν βαλει στο site του υπουργειου τους και φορμα αιτησης που συμπληρωνεις ηλεκτρονικα πριν κανεις την αιτηση, αλλα αυτο νομιζω αφορα αμερικανους και βρεττανους...
Και μεμονωμενα να ταξιδεψετε παντως, δεν υπαρχει προβλημα.
Αρα πρεπει να βρειτε αμεσα πρακτορειο που θα αναλαβει υπευθυνα να διεκπεραιωσει την υποθεση της βιζα ή απευθυνθειτε μονοι σας στην πρεσβεια του Ιραν αμεσα για εκδοση βιζα, και βρισκετε πρακτορειο στην πορεια...
 

DAVID

Member
Μηνύματα
75
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
Πολύτιμη η πληροφορία και σ΄ευχαριστώ. Δεν έχουμε βίζα και προλαβαίνουμε αν κινηθούμε έγκαιρα. Ωστόσω αν δεν τους οργανώσω και την εκεί διαμονή και ξενάγηση με έφαγαν
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Τα αεροπορικα εισητηρια δηλ υπαρχουν???
 

DAVID

Member
Μηνύματα
75
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
οχι δυστυχώς σήμερα ξεκινάμε από το μηδεν
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
David πρόπερσι έιχα ετοιμάσει τα πάντα για να παω εντελώς μόνη μου αλλα ακύρωσα λόγω προσωπικών προβληματων
το πρακτορείο εκεί ήταν το lets go iran φανταστικό,είχαμε επαφή καθε 2 ώρες,ακούραστοι,ευγενέστατοι,για δές το ...
Persian Travel Agency & Tour Operator | IATA Certified | Shiraz Iran
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.511
Likes
7.700
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Παρακαλώ όποιον φίλο/φίλη έχει να προτείνει αξιόπιστο Ιρανικό γραφείο να το κάνει σύντομα. Είμαστε 6 άτομα που είχαμε κλείσει οργανωμένα με ελληνικό γραφείο και σήμερα μας ειδοποίησαν ότι ακυρώθηκε.Δυστυχώς δεν συμφωνούν όλοι να ταξιδέψουμε ανεξάρτητοι.:(:(
.. για σκεψου λιγο το γιατι ακυρωθηκε και υπολογησε το κινδυνο να πας εκει αυτη τη εποχη που γινεται ο χαμος.. αν πας παντως καλο ειναι να ειδοποιησεις την ελληνικη πρεσβεια στο Ιραν για τη αφηξη σου τις κινησεις σου και ολα τα σχετικα....
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
lullu ξέρεις οτι τα πρακτορεία εδώ ειναι ψυχροί εκτελεστές ...μιά ζωή θυμάμαι να ακυρώνουν τα ταξίδια γιατί δεν συμπληρώνονται τα άτομα που θέλουν για να τσιμπήσουν τα φράγκα που θέλουν..
μονίμως στην περσία πάει το cosmorama απο ότι ξέρω και αυτό συγκεκριμένες ημερομηνίες και πανάκριβα.
άν επικοινωνήσουν με το ιρανικό πρακτορείο θα ειναι η καλύτερη λύση και θα έχουν μιά αντικειμενική γνώμη του άν πάνε ή όχι...αυτοι γνωρίζουν καλύτερα τι γίνεται στον τόπο τους ....
εγώ θα το τολμούσα,άνετα,εκτός και άν γινόταν ένας χαμός!!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.511
Likes
7.700
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
lullu ξέρεις οτι τα πρακτορεία εδώ ειναι ψυχροί εκτελεστές ...μιά ζωή θυμάμαι να ακυρώνουν τα ταξίδια γιατί δεν συμπληρώνονται τα άτομα που θέλουν για να τσιμπήσουν τα φράγκα που θέλουν..
μονίμως στην περσία πάει το cosmorama απο ότι ξέρω και αυτό συγκεκριμένες ημερομηνίες και πανάκριβα.
άν επικοινωνήσουν με το ιρανικό πρακτορείο θα ειναι η καλύτερη λύση και θα έχουν μιά αντικειμενική γνώμη του άν πάνε ή όχι...αυτοι γνωρίζουν καλύτερα τι γίνεται στον τόπο τους ....
εγώ θα το τολμούσα,άνετα,εκτός και άν γινόταν ένας χαμός!!
..ρενα .. αυτη τη στιγμη δεν ειναι και η πλεον ιδανικη για ταξιδι στη χωρα αυτη... εσυ τωρα και καποιοι αλλοι που γνωριζω, ονοματα δεν λεμε;) εχουν πιθανοτητες προσεγγισης οπου γινεται χαμος με αλλα μεσα και διαδικασιες που σου εξασφαλιζουν ορισμενα βασικα!!!!!!!! ξερεις εσυ... ;)
 

japetus

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.072
Lullu δεν υπαρχει ουσιαστικος κίνδυνος.. Μην τρομαζεις τον κοσμο.. Απλά αυτη την εποχη χρειαζεται λιγο προσοχή σε κινήσεις που μπορουν να προκαλεσουν ειδικα στην Τεχεράνη. Οπουδηποτε αλλου στο Ιραν τα πραγματα ειναι οπως ήταν.. Εχουν σφιξει λιγο τα πραγματα με τις βιζες αλλα για τους ελληνες δεν πρεπει να υπαρχει ιδιαιτερο προβλημα... Ο τουρισμος ειναι μια απο τις κυριες πηγες εσοδων για τους -πολυ φιλοξενους- Ιρανους, και δεν θα αφησουν την πολιτικη ασταθεια να το επηρεασει αυτό..
Ειχα κανονισει και εγω να παω τωρα τον Αυγουστο αλλα δυστυχως αλλαξα γνωμη όχι ομως εξαιτιας των προβληματων στην περιοχη.. Εχω μιλησει και με κοσμο που πηγε μετα τις εκλογες, εχω γνωστους ντοπιους εκει, γνωρισα και το παιδι που ειχε κρατηθει προσφατα εκει στις φυλακες τους...
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.511
Likes
7.700
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Lullu δεν υπαρχει ουσιαστικος κίνδυνος.. Μην τρομαζεις τον κοσμο.. Απλά αυτη την εποχη χρειαζεται λιγο προσοχή σε κινήσεις που μπορουν να προκαλεσουν ειδικα στην Τεχεράνη. Οπουδηποτε αλλου στο Ιραν τα πραγματα ειναι οπως ήταν.. Εχουν σφιξει λιγο τα πραγματα με τις βιζες αλλα για τους ελληνες δεν πρεπει να υπαρχει ιδιαιτερο προβλημα... Ο τουρισμος ειναι μια απο τις κυριες πηγες εσοδων για τους -πολυ φιλοξενους- Ιρανους, και δεν θα αφησουν την πολιτικη ασταθεια να το επηρεασει αυτό..
Ειχα κανονισει και εγω να παω τωρα τον Αυγουστο αλλα δυστυχως αλλαξα γνωμη όχι ομως εξαιτιας των προβληματων στην περιοχη.. Εχω μιλησει και με κοσμο που πηγε μετα τις εκλογες, εχω γνωστους ντοπιους εκει, γνωρισα και το παιδι που ειχε κρατηθει προσφατα εκει στις φυλακες τους...
ε μα για αυτη τη περιοδο λεω και εγω...μεχρι να ομαλοποιηθει η κατασταση..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.185
Μηνύματα
883.267
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom