Qatar Airways Qatar Airways - Νέα, Ερωτήσεις & Πληροφορίες

Vanessa tzn

Member
Μηνύματα
92
Likes
120
Παιδιά καλησπέρα και πάλι! Ένας μήνας και κάτι έμεινε για το ταξίδι μας στην Ταϋλάνδη.
Έχουμε απορίες για τις αποσκευές. Ταξιδεύουμε με Qatar και με το site τους δεν μπορώ να καταλάβω αν εκτός απο τις βαλίτσες των 23kg (ο καθένας) και την μικρή καμπίνας (αν δεν κάνω λάθος 7kg) μπορούμε να έχουμε και την προσωπική μας αποσκευή μαζί(π.χ τσάντα πλάτης ).
Αν ισχύει αυτό με τσάντα των 30l που έχω περνάει; Ή θα φάμε καμία μπαλοθια σε χρέωση; Αν ταξίδεψε κάποιος πρόσφατα με Qatar , μας σώζει!
Ευχαριστούμε
εμείς εκτός από 1 βαλίτσα και χειραποσκευή είχαμε κ προσωπική τσάντα το επιτρέπει συγκεκριμένα λέει για γυναικείες τσάντες χαρτοφύλακα μικρό κάμερα κτλ αλλά οι άντρες μας είχαν backpack κ δεν είχαμε κάποιο πρόβλημα
 

Attachments

Μηνύματα
135
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Κεντρική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Παιδιά καλημέρα! Ψάχνω πληροφορίες για Ντόχα. Έχουμε ανταπόκριση εκεί. Θα είμαστε περίπου 8 ώρες. Ήθελα να μου πείτε αν είναι εύκολη η πρόσβαση στην πόλη απο το αεροδρόμιο και τί παίζει με Visa και συνάλλαγμα.
ευχαριστώ
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Παιδιά καλημέρα! Ψάχνω πληροφορίες για Ντόχα. Έχουμε ανταπόκριση εκεί. Θα είμαστε περίπου 8 ώρες. Ήθελα να μου πείτε αν είναι εύκολη η πρόσβαση στην πόλη απο το αεροδρόμιο και τί παίζει με Visa και συνάλλαγμα.
ευχαριστώ
Υπάρχει λεωφορείο για την πόλη κι επίσης τα ταξί είναι σχετικά οικονομικα, είναι και μικρή η διαδρομή. Αν πετάς με Qatar δες αν προσφέρουν ακόμα την περιήγηση στην πόλη (με ένα κάποιο αντίτιμο). Αλλιώς βλέπεις και μόνος σου εύκολα Souq Wakif, μουσείο Ισλαμικής τέχνης και κάνεις βόλτα στο Corniche. Για Pearl/Katara θες ταξί, είναι πιο μακριά (μας πήγε εκεί το τουρ της Qatar όμως). Βίζα δε χρειάζεσαι. Συνάλλαγμα/atm έχει στο αεροδρόμιο, για την πόλη μέσα δεν ξέρω.
 
Μηνύματα
135
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Κεντρική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Υπάρχει λεωφορείο για την πόλη κι επίσης τα ταξί είναι σχετικά οικονομικα, είναι και μικρή η διαδρομή. Αν πετάς με Qatar δες αν προσφέρουν ακόμα την περιήγηση στην πόλη (με ένα κάποιο αντίτιμο). Αλλιώς βλέπεις και μόνος σου εύκολα Souq Wakif, μουσείο Ισλαμικής τέχνης και κάνεις βόλτα στο Corniche. Για Pearl/Katara θες ταξί, είναι πιο μακριά (μας πήγε εκεί το τουρ της Qatar όμως). Βίζα δε χρειάζεσαι. Συνάλλαγμα/atm έχει στο αεροδρόμιο, για την πόλη μέσα δεν ξέρω.
Σε ευχαριστώ πολύ!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Υπάρχει λεωφορείο για την πόλη κι επίσης τα ταξί είναι σχετικά οικονομικα, είναι και μικρή η διαδρομή. Αν πετάς με Qatar δες αν προσφέρουν ακόμα την περιήγηση στην πόλη (με ένα κάποιο αντίτιμο). Αλλιώς βλέπεις και μόνος σου εύκολα Souq Wakif, μουσείο Ισλαμικής τέχνης και κάνεις βόλτα στο Corniche. Για Pearl/Katara θες ταξί, είναι πιο μακριά (μας πήγε εκεί το τουρ της Qatar όμως). Βίζα δε χρειάζεσαι. Συνάλλαγμα/atm έχει στο αεροδρόμιο, για την πόλη μέσα δεν ξέρω.
Αν δεν πάρεις το τουρ χρειάζεσαι και βίζα (στη βγάζουν επιτόπου όμως όπως περνάς τον έλεγχο). Φτηνή σχετικά είναι, γκούγκλαρε για την τιμή ακριβώς.
 
Μηνύματα
135
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Κεντρική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Αν δεν πάρεις το τουρ χρειάζεσαι και βίζα (στη βγάζουν επιτόπου όμως όπως περνάς τον έλεγχο). Φτηνή σχετικά είναι, γκούγκλαρε για την τιμή ακριβώς.
Νομίζω κάπου διάβασα ότι είναι δωρεάν η Visa(το ελπίζω).
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Τιμές; Ακριβή σαν πόλη; Αν βγούμε μία βόλτα για φαγητό κτλ ;
Πολύ νορμάλ μου φάνηκε, στο Souq Wakif έχεις πολλές επιλογές, από οικονομικές μέχρι και πιο ακριβές.
 
Μηνύματα
135
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Κεντρική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Παιδιά καλησπέρα! Δεν ξέρω πού ακριβώς να απευθυνθώ. Έχουμε ανταπόκριση στην Doha και θα μείνουμε περίπου 7-8 ελεύθερες μέχρι την επόμενη πτήση..
Ξέρει κανείς τί παίζει με το νόμισμα; Αν είναι ακριβά να πάμε με ταξί απο αεροδρόμιο και πίσω; Ή αν υπάρχει συγκοινωνία. Γενικά είναι φθηνή η Doha ?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

leonidas2323

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα . Είμαι νέο μέλος και ζητώ συγγνώμη αν υπάρχει παρόμοιο θέμα αλλού . θα ήθελα να ρωτήσω κάτι γενικό αλλά σχετίζεται με εμένα . Αν έχεις κλείσει αεροπορικό εισιτήριο από Ινδονησία για Ελλάδα με την Qatar πριν 4 μέρες , μπορείς να το ακυρώσεις και να έχεις επιστροφή χρημάτων ; Η αυτόματα χάνονται τα χρήματα ; Ευχαριστώ πολύ .
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Κάθε εισιτήριο έχει τους όρους του. Άλλα ακυρώνονται, άλλα (τα φτηνότερα συνήθως) όχι. Δες τι έκλεισες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.799
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom