Swiss International Air Lines Swiss Air - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ταξίδι-Όνειρο
Πραγματοποιήθηκε :D
Εγώ θυμάμαι πως στο αεροδρόμιο της Γενευης (Γενεύη προς Αθήνα), με το ζόρι μου άφησαν τα 2 κιλά παραπάνω που είχα. Και μου έκαναν κ παρατήρηση να μην ξανασυμβεί.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Εγώ θυμάμαι πως στο αεροδρόμιο της Γενευης (Γενεύη προς Αθήνα), με το ζόρι μου άφησαν τα 2 κιλά παραπάνω που είχα. Και μου έκαναν κ παρατήρηση να μην ξανασυμβεί.
ναι αλλα το check in γινεται στην Αθηνα και οχι στην Γενευη .. thimios8863 εχω κανει το ιδιο δρομολογιο Αθηνα-Λονδινο μεσω Γενευης και δεν ειχα κανενα προβλημα ουτε με βαλιτσες ουτε με τιποτα .. αντι για ταινια στη διαδρομη εχουνε αστεια βιντεακια κατι σε στυλ candid camera(αν σε ενδιαφερει)
 

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ταξίδι-Όνειρο
Πραγματοποιήθηκε :D
Έχεις δίκιο,δεν διάβασα την παρενθεση ότι θα πήγαινε Λονδίνο!Από Αθήνα και μένα δεν μου είπαν τίποτα!
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
ναι αλλα το check in γινεται στην Αθηνα και οχι στην Γενευη .. thimios8863 εχω κανει το ιδιο δρομολογιο Αθηνα-Λονδινο μεσω Γενευης και δεν ειχα κανενα προβλημα ουτε με βαλιτσες ουτε με τιποτα .. αντι για ταινια στη διαδρομη εχουνε αστεια βιντεακια κατι σε στυλ candid camera(αν σε ενδιαφερει)

Μμμ ενδιαφερον ακουγεται .. Να διασκεδασουμε λιγο στη πτηση γιατι στο emirates δεν μας βλεπω να χαμογελαμε και πολυ :p ......! Vivianaki ευχαριστω..δεν εχω σκοπο να ρισκαρω πολυ με τα κιλα γιατι την εχω πατησει..!Το μονο που ευχομαι πλεον ειναι να μην εχει καθυστερηση (τουλαχιστον μεγαλη) γιατι οι ωρες ειναι λιγο οριακες..!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Για τον αγωνα πας;;; βγαλε φωτος και βαλτες στο αναλογο τοπικ που υπαρχει για τα γηπεδα του κοσμου ;) ποση ωρα ειναι η διαφορα της μιας πτησης με την αλλη;
 

Nnaf

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Μμμ ενδιαφερον ακουγεται .. Να διασκεδασουμε λιγο στη πτηση γιατι στο emirates δεν μας βλεπω να χαμογελαμε και πολυ :p ......! Vivianaki ευχαριστω..δεν εχω σκοπο να ρισκαρω πολυ με τα κιλα γιατι την εχω πατησει..!Το μονο που ευχομαι πλεον ειναι να μην εχει καθυστερηση (τουλαχιστον μεγαλη) γιατι οι ωρες ειναι λιγο οριακες..!
Θύμιο είχα παει στο ματς στο emirates το 2009 που χάσαμε 2-0.
Φανταστική εμπειρία,καλα να περάσεις φίλε μου και με το διπλό
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Δυστυχως το διπλο δεν ηρθε αλλα η ατμοσφαιρα οπως και η εμφανιση της ομαδας ηταν ικανοποιητικη..!Φοβερο γηπεδο..Αλλα μικρο μπροστα στην ιστορια του wembley..Το tour σε εναν απο τους ναους της μπαλας αξιζε και με το παραπανω..!Το προτεινω ανεπιφυλακτα στους ποδοσφαιροφιλους που προκειται να βρεθουν στο Λονδινο..!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
κανατε δηλαδη tour στο wembley ?? ποσο εκανε ?? και οι φωτος απο το εμιρειτς που ειναι;;;;;;;;;;;; βαλτις στο αντιστοιχο τοπικ που υπαρχει στο φορουμ ...
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Ναι καναμε τουρ στο ναο...το τουρ στοιχισε 15λιρες αλλα αν μπεις εκει μεσα δυσκολα δεν θα ξεφυγεις απο τον προυπολογισμο σου :) Κατσε οι φωτος θελουν μαζεμα πρωτα και μετα ποσταρισμα..ολα θα γινουν !
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Καλησπέρα..Αρχές Οκτωβρίου ήταν να πάω Παρίσι αλλά το ταξίδι μου ακυρώθηκε.Είχα πάρει το Σεπτέμβρη στο Μακεδονία να ρωτήσω αν δικαιούμαι επιστροφή χρημάτων και μου είπαν τους φόρους,κλπ που είναι γύρω στα 80 ευρώ το άτομο(δλ.160 τα 2).Μου ακύρωσαν τα εισιτήρια και από τότε έχω συμπηρώσει 2 φορές τη φόρμα refund από το site της Swiss αλλά απάντηση δεν έχω πάρει και φυσικά ούτε τα χρήματα.Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο;Πάντως έτσι πως πάει το θεωρώ απίθανο να πάρω κάποιο ποσό πίσω..
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Μου έχει συμβεί να ακυρώσω ταξίδια (όχι με τη Swiss αλλά με άλλες μεγάλες εταιρίες) όμως τους είχα ενημερώσει πριν την προγραμματισμένη ημερομηνία του ταξιδιού. Μου επέστρεψαν τους φόρους στην πιστωτική κάρτα. Άσε τα email και τις φόρμες refund και πάρτους τηλέφωνο.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Ναι εννοείται ότι τους ενημέρωσα πριν..15 μέρες περίπου.Να πάρω τηλ. στην εταιρεία στην Ελβετία ή εδώ;Σε πόσο καιρό μέσα σου τα είχαν επιστρέψει;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.185
Μηνύματα
883.267
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom