Ιαπωνία Πληροφορίες για Τόκυο

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Δε μου λέτε επίτηδες το κάνετε;;;
 

elpidaki

Member
Μηνύματα
23
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Τοκιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Προκειται να ταξιδεψω στο Τοκιο το φθινοπωρο για δουλεια,..αλλα ακουγονται και γραφονται πολλα στο διαδικτυο για την ασφαλεια και την υγεια λογω ραδιενεργειας...
Να το ακυρωσω? ή να το αποφασισω??
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Προκειται να ταξιδεψω στο Τοκιο το φθινοπωρο για δουλεια,..αλλα ακουγονται και γραφονται πολλα στο διαδικτυο για την ασφαλεια και την υγεια λογω ραδιενεργειας...
Να το ακυρωσω? ή να το αποφασισω??
Μπορείς να το ακυρώσεις δηλαδή;
Δε νομίζω ότι κανείς μπορεί να σου πεί τι θα κάνεις, εσύ ξέρεις.
Εγώ πάντως αν και θέλω πολύ να πάω Τόκυο (για διακοπές βέβαια), το παρατείνω για όσο χρειαστεί. Άν ήμουν στη θέση σου και μπορούσα, θα το ανέβαλα...
 

elpidaki

Member
Μηνύματα
23
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Τοκιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Μπορείς να το ακυρώσεις δηλαδή;
Δε νομίζω ότι κανείς μπορεί να σου πεί τι θα κάνεις, εσύ ξέρεις.
Εγώ πάντως αν και θέλω πολύ να πάω Τόκυο (για διακοπές βέβαια), το παρατείνω για όσο χρειαστεί. Άν ήμουν στη θέση σου και μπορούσα, θα το ανέβαλα...

Δυστυχως δεν σηκωνει αναβολη...ή πας ή παει αλλος
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
194
Likes
217
εγω απο οτι εχω δει απο διαφορες μετρησεις ειναι μια χαρα ασφαλες εδω και μηνες.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.949
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Προκειται να ταξιδεψω στο Τοκιο το φθινοπωρο για δουλεια,..αλλα ακουγονται και γραφονται πολλα στο διαδικτυο για την ασφαλεια και την υγεια λογω ραδιενεργειας...
Να το ακυρωσω? ή να το αποφασισω??
Από φίλους που ζουν εκεί: Υπάρχουν ακόμα πολλά προβλήματα σε όλο τον κύκλο της διατροφικής αλυσίδας, αλλά για ένα επισκέπτη που πηγαίνει για λίγες μέρες μόνο ο κίνδυνος από την έκθεση στη ραδιενέργεια είναι αμελητέος.
 

olgart

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
οπου τυχει
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα
Παιδια το καλοκαιρι αν παω στο τοκυο για μια εβδομαδα υπαρχει κινδυνος? και επισης τι περιπου τρωει εκει ενας vegetarian?
 

elpidaki

Member
Μηνύματα
23
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Τοκιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
τοκιο

Στο Τοκιο ημουν τον Οκτωβρη για περιπου 2 βδομαδες.
Το φαγητο ηταν αθλιο για τα προσωπικα μου γουστα,δεν ηπια νερο ουτε εμφιαλωμενο, επινα αναψυκτικα.
Κανεις δεν μας ενημερωσε τι να τρωμε και τι ν αποφευγουμε με την απλη λογικη δεν τρωγαμε θαλασσινα, βολβους και πηξαμε στο ρυζι.

οτι αλλη πληροφορια χρειαστεις μη διαστασεις
 

Attachments

elefinor

Banned
Μηνύματα
187
Likes
59
Παιδια το καλοκαιρι αν παω στο τοκυο για μια εβδομαδα υπαρχει κινδυνος? και επισης τι περιπου τρωει εκει ενας vegetarian?
Αφού είσαι vegetarian, στο Τόκυο δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα. Η Ιαπωνία είναι ο παράδεισος του vegetarian, καθώς παραδοσιακά εκεί δεν καταναλώνουν μεγάλες ποσότητες κρέατος και γαλακτοκομικών προϊόντων.Ρύζι, λαχανικά, φρούτα σε αφθονία. Ακόμα και γλυκό μπορείς να φας από πάστα φασολιού . [Καλά, μην έχεις μεγάλες γευστικές προσδικίες από το τελευταίο ,δεν συγκρίνεται με τα ημέτερα γλυκά, απλά λέμε τώρα...]
 

elefinor

Banned
Μηνύματα
187
Likes
59
Στο Τοκιο ημουν τον Οκτωβρη για περιπου 2 βδομαδες.
Το φαγητο ηταν αθλιο για τα προσωπικα μου γουστα,δεν ηπια νερο ουτε εμφιαλωμενο, επινα αναψυκτικα.
Κανεις δεν μας ενημερωσε τι να τρωμε και τι ν αποφευγουμε με την απλη λογικη δεν τρωγαμε θαλασσινα, βολβους και πηξαμε στο ρυζι.

οτι αλλη πληροφορια χρειαστεις μη διαστασεις
Πρώτον, αντιλαμβάνομαι την ανησυχία σου, αλλά προφανώς έκανες πολύ μεγαλύτερη ζημιά στην υγεία σου πίνοντας επί 2 εβδομάδες μόνο αναψυκτικά αντί για νερό σε σχέση με την (υποτιθέμενη) βλάβη που θα πάθαινες αν έπινες νερό. Αν φοβόσουν τόσο,ας έπαιρνες κάποια ευρωπαϊκή μάρκα νερού, γεμάτα είναι τα σούπερ μάρκετ.
Δεύτερον, τα αναψυκτικά που έπινες ( ντόπια προφανώς) δεν αναρωτήθηκες με τι νερό παρασκευάζονται;;;;
 

olgart

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
οπου τυχει
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα
Μπορει να παω στο Τοκυο για μια εβδομαδα με φιλους, με ελληνικο γκρουπ..Επειδη η μεγαλυτερη πολη που εχω παει ειναι η Αθηνα, θα μπορουσατε να με βοηθησετε για την ζωη εκει? ειναι ολα γρηγορα οπως πχ Νεα Υορκη που βλεπουμε σε ταινιες? Επικρατει χαμος οπως σε φωτογραφιες? δεν εχω ιδεα!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.098
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom