Transit σε ρωσικό αεροδρόμιο - ερώτηση

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισραήλ, Ειρηνικός
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

Η ερώτησή μου αφορά πτήσεις που έχουν stopover σε ρωσικό αεροδρόμιο, είναι απαραίτητη σε αυτή την περίπτωση η έκδοση κάποιας βίζα; Δεν πρόκειται οι επιβάτες να βγουν εκτός αεροδρομίου, απλά θα μείνουν εντός του χώρου μέχρι να επιβιβαστούν στην επόμενη πτήση τους εκτός Ρωσίας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη γνώση σας :D
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
ektos an petas pros leykorwsia, tote nai, xreiazese transit visa gia Rwsia

(1000 sorry gia ta greeklish ksana ;( )
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
ektos an petas pros leykorwsia, tote nai, xreiazese transit visa gia Rwsia

(1000 sorry gia ta greeklish ksana ;( )
Aσχετο,Θαναση,αμα εχεις Windows 7,πηγαινε Πινακας Ελεγχου -> Ωρα Γλωσσα και Περιοχη -> Αλλαγη Πληκτρολογιων η αλλων μεθοδων εισοδου -> Αλλαγη πληκτρολογιων -> Προσθηκη και βαλε τα ελληνικα.Επειδη φανταζομαι οτι δεν τα εχεις στα ελληνικα windows απλα κανε τη μεταφραση στη γλωσσα που τα εχεις και ακολουθα τις οδηγιες.Παρομοια διαδικασια ειναι και στα αλλα windows!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
απλά είμαι στο pc της σχολης μου, που όλα είναι μπλοκαρισμένα (αλλαγή ώρας, γλώσσας κτλ κτλ) :/
 

feugatos

Member
Μηνύματα
30
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Brescia Verona
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι στο όνειρο........
Aσχετο,Θαναση,αμα εχεις Windows 7,πηγαινε Πινακας Ελεγχου -> Ωρα Γλωσσα και Περιοχη -> Αλλαγη Πληκτρολογιων η αλλων μεθοδων εισοδου -> Αλλαγη πληκτρολογιων -> Προσθηκη και βαλε τα ελληνικα.Επειδη φανταζομαι οτι δεν τα εχεις στα ελληνικα windows απλα κανε τη μεταφραση στη γλωσσα που τα εχεις και ακολουθα τις οδηγιες.Παρομοια διαδικασια ειναι και στα αλλα windows!
Nα προτείνω κάτι πιο εύκολο; Greeklish to Greek - by innoetics :: Free Transliteration Greeklish to Greek | Δωρεάν μετατροπή Greeklish σε Ελληνικά
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!

Kαλο και αυτο απλα κανεις το αλλο μια φορα και ξενοιαζεις,πχ αμα το εχεις στη δουλεια δν γινεται συνεχεια να κανεις copy paste.Παντως για την περιπτωση μας εδω βολευει πολυ!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
οταν παρέμεινα στο αεροδρόμιο της μόσχας για αρκετές ώρες για να πετάξω μετά για μογγολία δεν χρειάστηκε να έχω visa.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.476
Likes
28.924
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

Η ερώτησή μου αφορά πτήσεις που έχουν stopover σε ρωσικό αεροδρόμιο, είναι απαραίτητη σε αυτή την περίπτωση η έκδοση κάποιας βίζα; Δεν πρόκειται οι επιβάτες να βγουν εκτός αεροδρομίου, απλά θα μείνουν εντός του χώρου μέχρι να επιβιβαστούν στην επόμενη πτήση τους εκτός Ρωσίας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη γνώση σας :D
Δε χρειάζεται, υπό την προϋπόθεση ότι δεν αλλάζουν αεροδρόμιο ή terminal. Σε αντίθετη περίπτωση, χρειάζεται transit visa.
 

taleporos

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αβάνα
Δε χρειάζεται, υπό την προϋπόθεση ότι δεν αλλάζουν αεροδρόμιο ή terminal. Σε αντίθετη περίπτωση, χρειάζεται transit visa.
Θα ήθελα να κάνω και γω μια ερώτηση:

Πετάω για Κούβα σε λίγο καιρό με ανταπόκριση Μόσχα, στο πήγαινε έχω αναμονή από 5.20 μέχρι 14.10 και στο έλα έχω από της 16.15 μέχρι τις 10.05 την επόμενη μέρα. Οπότε σκέφτομουν αν γίνεται να πεταχτώ για λίγο στην Μόσχα για μια τζούρα απο τον αέρα της (αν όχι στο πήγαινε στην επιστροφή που έχω περισσότερες ώρες).

Πώς μπορώ να το κάνω αυτό, που θα βγάλω την τρανζιτ βίζα και πόσο θα κοστίσει; Και τέλος για πόση ώρα απόσταση μιλάμε το αεροδρόμια SVO απο το κέντρο; Έχει καλές συγκοινωνίες τις ώρες που θέλω;
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
35 euro transit visa
και με το τρένο είναι 30 λεπτά μέχρι το Μπελορουσκι σταθμό
 

taleporos

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αβάνα
35 euro transit visa
και με το τρένο είναι 30 λεπτά μέχρι το Μπελορουσκι σταθμό
ωραία, και που την βγάζω, μπορώ και από το αεροδρόμιο; Αν θέλω να πάω και στο πήγαινε κ στο έλα, πρέπει να βγάλω 2, ε;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.488
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom