Travel war: Βιλνιους VS Ριγα

Βίλνιους vs Ρίγα


  • Total voters
    19

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Οι πρωτευουσες της Βαλτικης ειναι ιδιαιτερα δημοφιλεις και στο δικο μας forum.Αφηνοντας στην ακρη το Ταλλιν που πιθανοτατα ειναι πιο δημοφιλες με την καρτποσταλικη ομορφια του,θετω σε συγκριση τις αλλες 2 πολεις περιμενοντας τις γνωμες σας.Σημειωτεον οτι και τις 2 πολεις τις επισκεφθηκα περσι το καλοκαιρι κι εχω διαμορφωμενη γνωμη που θα εκφρασω συντομα
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Μου αρεσε περισσοτερο η Ριγα. Πιο γραφικη, πιο γλυκια. Με εντυπωσιασαν τα απειρα λουλουδια που υπηρχαν παντου και τις εδιναν χρωμα, καθως και η ζωη που ειχε το βραδυ. Ηταν αυγουστος και πιθανον να επεσα πανω σε εκδηλωσεις. Σε καθε πλατεια ηταν στημενη κι απο μια εξεδρα και επαιζαν διαφορα ειδη μουσικης. Ακομα και μεμονομενα μαγαζακια ειχαν τη ζωντανη μουσικη τους.
Το Βιλνιους το βρηκα σχετικα ερημο. 11 η ωρα και κυκλοφορουσαν κατι λιγοι τουριστες.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.052
Να σε ρωτήσω γιατί όμως το έβαλες στις ιστορίες σε εξέλιξη;Travel war δεν είχες στόχο να ξεκινήσεις;μήπως να το μεταφέρει κάποιος mod;
Αν είναι war πρέπει να βάλεις πάνω και επιλογές για να ψηφίζει όποιος θέλει...
 

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Σωστα,travel war ηθελα αλλα δεν ξερω πώς γινεται.Ας βοηθησει καποιος mod,ευχαριστω!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.052
Έπρεπε να πας στην ενότητα "ταξιδιωτικά παιχνίδια και διαγωνισμοί", να ανοίξεις νέο θέμα και απο κάτω θα σου έβγαζε κάποιες επιλογές αν ήθελες να βάλεις ψηφοφορία.Εκεί θα έβαζες τη μία επιλογή Ρίγα και την άλλη Βίλνιους:)...ελπίζω κάποιος mod να το κανονίσει.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλέ, στέλνετε και κανά πμ να κάνουμε τις αλλαγές συντομότερα ;)
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Όμορφη η Ρίγα (στο ιστορικό κέντρο) τις καθημερινές αλλα δε μου άρεσε οτι τα σκ τα βράδια μετατρέπεται σε φαληράκι ρόδου. Προσωπικα το vilnius το βρήκα πιο ενδιαφέρον. Συμφωνω με Taver για την περιοχή Uzupis.
Θα σας πείσω για την ιδιαιτερότητα της περιοχής αναφέρωντας απλα το αγαπημένο μου άρθρο απο το "Constitution of Užupis". (δεν αναφέρω περισσότερα, κοιτάξτε Google)
" A cat is not obliged to love its owner, but must help in time of nee (sic)."
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Κι η δική μου προτίμηση είναι το Vilnius.Το βρήκα πιο ενδιαφέρον από τη Ρίγα και με πιο ζεστούς ανθρώπους.
 

done

Member
Μηνύματα
119
Likes
107
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρία
Ταξίδι-Όνειρο
χιλή
Vilnius δαγκωτό κι εγώ, κι ακόμα περισσότερο γιατι ξεκινάει σαν αουτσαϊντερ στο σχεδιασμό του ταξιδιου!
 

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
DSC04123.JPG
Γλυκυτατο το Βιλνιους και με οικονομικοτερες επιλογες αλλα οπως λεει και η depy ειναι σχετικα ερημο απο νωρις.Αντιθετα η Ριγα ηταν εκπληξη,θεωρω οτι ειναι η μητροπολη της Βαλτικης.Κι εγω Αυγουστο ειχα παει,ζωντανες ορχηστρες τα βραδια δημιουργουσαν μια εορταστικη διαθεση.Στα συν η περιοχη με τα εκπληκτικα art nouveau κτιρια.
Στη φωτο ενας ξεμαλλιασμενος ¨ελληνας¨ στη Ριγα:)
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom