Travel War Νεα Υορκη Vs Λονδινο

Νεα Υορκη Vs Λονδινο


  • Total voters
    124

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Ο πολεμος συνεχιζεται, και αυτη την φορα εχουμε αντιπαλους δυο μητροπολεις.

Το Λονδινο που οσο πολυπολιτισμικο κι αν ειναι παραμενει μια Ευρωπαικη πολη και τη Νεα Υορκη που ειναι ενας διαφορετικος κοσμος ακομα και απο την ιδια την Αμερικη.

Ποια πολη σας αρεσει περισσοτερο; Που ανυπομονείτε να βρεθειτε;

Απογορευεται αυστηρα η δωροδοκια διαχειριστων σε μελη για να ψηφισουν την Νεα Υορκη :bleh::bleh::bleh::bleh:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
N.Y. vs. London?

Θα αστειεύεστε προφανώς.
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Yemen
Λίγο νωρίς δεν είναι για νέο πόλεμο? Και να περιλαμβάνει και Λονδίνο, που έπαιξε μόλις? Προτείνω να δώσεις λίγο χρόνο ακόμα
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Λίγο νωρίς δεν είναι για νέο πόλεμο? Και να περιλαμβάνει και Λονδίνο, που έπαιξε μόλις? Προτείνω να δώσεις λίγο χρόνο ακόμα
Αυτό δεν είναι πόλεμος, περίπατος στο πάρκο (και μάλιστα στο central park) είναι. :bleh::bleh::bleh:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Τι εγινε βρε παιδια ? Ποτε ξεσπασε αυτος ο πολεμος μεγατονων?Μεχρι χτες το μεσημερι τα πραγματα ηταν τοσο ησυχα!
Τι να πω εγω τωρα ..δυσκολη η επιλογη ...περσι πηγα στη Ν.Υορκη και πριν αρκετα χρονια στο Λονδινο,αλλα η ψηφος μου πηγε στο Μεγαλο Μηλο.
Ειχα γραψει κατι στο γκρουπ της Ν.Υ.: μπορει αντικειμενικα αλλες πολεις να ειναι ομορφες και να μιλανε στα ματια αλλα η ΝΥ μιλαει στην καρδια μου.Εχει μια τετοια αυρα ...ειναι περασμενη στο DNA μου τοσα χρονια.
Ολα ειναι υπερμεγεθη..υπαρχουν ολες οι φυλες του κοσμου..η θεα του φωτισμενου Μανχατταν το βραδυ ειναι ασυλληπτη...τοσα πραγματα να δεις και να κανεις ...η πολη αγκαλιαζει καθε τι παραξενο και ιδιατερο..κανεις δεν νιωθει ξενος και αποκομμενος..Θα μου πει καποιος οτι πολλα τετοια στοιχεια εχει και το Λονδινο αλλα εγω προσωπικα προτιμω Ν.Υ. ...καθαρα και μονο απο καρδιας.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Μα που ειναι οι υπολοιποι?
Για περαστε ..για περαστε ..εχω φτιαξει και ποπ κορν!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Ο πολεμος συνεχιζεται, και αυτη την φορα εχουμε αντιπαλους δυο μητροπολης.

Το Λονδινο που οσο πολυτισμικο κι αν ειναι παραμενει μια Ευρωπαικη πολη και την Νεα Υορκη που ειναι ενας διαφορετικος κοσμος ακομα και απο την ιδια την Αμερικη.

Ποια πολη σ αρεσει περισσοτερο; Που ανυπομονείτε να βρεθειτε;

Απογορευεται αυστηρα η δωροδοκια διαχειρηστων σε μελη για να ψηφισουν την Νεα Υορκη :bleh::bleh::bleh::bleh:
Κυρια mod σας διαβεβαιω οτι κανεις δεν με πλευρισε για να με δωροδοκησει.:DΕχω ψηθει απο μονη μου:haha:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Ναι καλά, άντε να τους πείσεις τώρα ότι δε σου πρόσφερα μπουγάτσα, ή έστω ένα μπουρέκι. :haha:

Έλα να γράφουν και οι υπόλοιποι!
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κεντρική Αφρική
Στην προηγούμενη είχα ψηφίσει Βερολίνο και σε αυτή Νέα Υόρκη. Κι όμως το αγαπώ πολύ το Λονδίνο, αλήθεια! Αλλά για το Βερολίνο είχα έναν έρωτα, ενώ για τη Νέα Υόρκη... τι να πω... Τι πόλη είναι αυτή!
Έχω πάει μόνο μια φορά αλλά θέλω να ξαναπάωωωωωωω:airplane:
 

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
Τι εγινε βρε παιδια ? Ποτε ξεσπασε αυτος ο πολεμος μεγατονων?Μεχρι χτες το μεσημερι τα πραγματα ηταν τοσο ησυχα!
Τι να πω εγω τωρα ..δυσκολη η επιλογη ...περσι πηγα στη Ν.Υορκη και πριν αρκετα χρονια στο Λονδινο,αλλα η ψηφος μου πηγε στο Μεγαλο Μηλο.
Ειχα γραψει κατι στο γκρουπ της Ν.Υ.: μπορει αντικειμενικα αλλες πολεις να ειναι ομορφες και να μιλανε στα ματια αλλα η ΝΥ μιλαει στην καρδια μου.Εχει μια τετοια αυρα ...ειναι περασμενη στο DNA μου τοσα χρονια.
Ολα ειναι υπερμεγεθη..υπαρχουν ολες οι φυλες του κοσμου..η θεα του φωτισμενου Μανχατταν το βραδυ ειναι ασυλληπτη...τοσα πραγματα να δεις και να κανεις ...η πολη αγκαλιαζει καθε τι παραξενο και ιδιατερο..κανεις δεν νιωθει ξενος και αποκομμενος..Θα μου πει καποιος οτι πολλα τετοια στοιχεια εχει και το Λονδινο αλλα εγω προσωπικα προτιμω Ν.Υ. ...καθαρα και μονο απο καρδιας.
Θαρρώ πως με κάλυψες..συμφωνώ και επαυξάνω...N.Y. ΔΑΓΚΩΤΌ!:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.528
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom