Ιταλία Αεροδρόμιο Treviso (Τρεβίζο)

agmi

Member
Μηνύματα
495
Likes
2.313
Εμεινα στο CONTINENTAL ακριβως απεναντυ απο το σταθμο τρενων και 5 λεπτα με τα ποδια απο το κεντρο του Τρεβιζο.... που δεν εχει καμμια σχεση με το Μεστρε, εμεις ειμασταν ολη μερα Βενετια Γυρνουσαμε αργα το βραδυ στο Τρεβιζο κ βγαιναμε για φαγητο κ ποτο και ηταν υπεροχα...
Απο μενα το αντιγραψες! Και εμεις καναμε το ιδιο! Οσο για καποιον που'πε €3,5 το τραινο, μαλλον ανεφερε την τιμη με καρτα πολυτεκνου η ευπαθων ομαδων! Σα πολυ φτηνο μου φαινεται για ιταλια!

Επί τη ευκαιρίας να σε/σας ρωτησω, ανάμεσα σε Παντοβα και Τρεβίζο που να προτιμήσω να κάνω μία διαμονή; Θα μείνω Μπολόνια 2 βράδια και μετά θέλω να "ανέβω" για 1 διανυκτέρευση καθώς πετάω από Τρεβίζο. Απλά επειδή η πτήση μου ειναι στις 15.30 έλεγα να μείνω Παντοβα και το πρωι κατά τις 9-10 να ήμουν Τρεβίζο για μια βόλτα (αν θα βρισκα να αφηνα τις αποσκευές).
Παυλο την απαντηση στην εδωσα απο κατω Treviso μειναμε & απο κει γυρισαμε στο νησι μας με €24,99! στο Continental!
 
Last edited by a moderator:

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
234
Επόμενο Ταξίδι
???
Έχει κανεις να προτείνει κάποιο καλό καφέ ή μέρος για πρόχειρο φαγητό(μεσημεριανό) στο Τρεβίζο;
Ή αντίστοιχα και στην Πάντοβα;
 

angie82

Member
Μηνύματα
93
Likes
193
Καλησπερα, δεν ηξερα που να καταχωρησω την ερωτηση μου... αφορά την μεταφορά από ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ σε ΒΕΝΕΤΙΑ και απο εκει σε αεροδρομιο Τρεβιζο.
Συγκεκριμένα, ενδεικτικά 21/10 πρωι με τρενο απο Φλωρεντια σε Βενετια και απο εκει απευθειας σε αεροδρομιο
Ξερει καποιος να μου δωσει πληροφοριες? Οπως : στον σταθμο που σε αφηνει το τρενο απο φλωρεντια εχει απ ευθειας απ τον ιδιο σταθμο εννοω καποιο λεοφωρειο η τρενο παλι για Τρεβιζο?
ευχαριστω
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλησπερα, δεν ηξερα που να καταχωρησω την ερωτηση μου... αφορά την μεταφορά από ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ σε ΒΕΝΕΤΙΑ και απο εκει σε αεροδρομιο Τρεβιζο.
Συγκεκριμένα, ενδεικτικά 21/10 πρωι με τρενο απο Φλωρεντια σε Βενετια και απο εκει απευθειας σε αεροδρομιο
Ξερει καποιος να μου δωσει πληροφοριες? Οπως : στον σταθμο που σε αφηνει το τρενο απο φλωρεντια εχει απ ευθειας απ τον ιδιο σταθμο εννοω καποιο λεοφωρειο η τρενο παλι για Τρεβιζο?
ευχαριστω
Καλημέρα
Τρεις επιλογές:
α) Με τρένο στο Τρεβίζο (ψάχνεις συνδυασμό με 1 αλλαγή στο Mestre, αλλιώς δεν συμφέρει). Κάνει 2,5 με 3 ώρες. Aπό τον σταθμό λεωφορείο (shuttle) για αεροδρόμιο Treviso (γραμμή 6, 15').
β) Τρένο μέχρι Μέστρε (περίπου 2h το απευθείας) και από εκεί λεωφορείο (shuttle) για αεροδρόμιο (40').
γ) Τρένο μέχρι Βενετία (Santa Lucia, 2+ h το απευθείας) και από Piazzale Roma λεωφορείο (shuttle) για αεροδρόμιο (1h).
Τι ώρα πετάς;
 

angie82

Member
Μηνύματα
93
Likes
193
Καλημέρα
Τρεις επιλογές:
α) Με τρένο στο Τρεβίζο (ψάχνεις συνδυασμό με 1 αλλαγή στο Mestre, αλλιώς δεν συμφέρει). Κάνει 2,5 με 3 ώρες. Aπό τον σταθμό λεωφορείο (shuttle) για αεροδρόμιο Treviso (γραμμή 6, 15').
β) Τρένο μέχρι Μέστρε (περίπου 2h το απευθείας) και από εκεί λεωφορείο (shuttle) για αεροδρόμιο (40').
γ) Τρένο μέχρι Βενετία (Santa Lucia, 2+ h το απευθείας) και από Piazzale Roma λεωφορείο (shuttle) για αεροδρόμιο (1h).
Τι ώρα πετάς;

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ! αλλαγή πλάνου. Βρίσκομαι Βενετία & θέλω να πάω Τρεβίζο κέντρο για μία διανυκτέρευση και από εκεί πετάω την άλλη μέρα για Κέρκυρα. Πώς πηγαίνω από Βενετία - Τρεβίζο? τι επιλογές έχω? και απο Τρεβίζο κέντρο επίσης για αεροδρόμιο υπάρχει το ίδιο όπως Ρώμη? με 5€ λεοφωρείο? thank u
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ! αλλαγή πλάνου. Βρίσκομαι Βενετία & θέλω να πάω Τρεβίζο κέντρο για μία διανυκτέρευση και από εκεί πετάω την άλλη μέρα για Κέρκυρα. Πώς πηγαίνω από Βενετία - Τρεβίζο? τι επιλογές έχω? και απο Τρεβίζο κέντρο επίσης για αεροδρόμιο υπάρχει το ίδιο όπως Ρώμη? με 5€ λεοφωρείο? thank u
Τρένο από Santa Lucia για Τρεβίζο (ψάξε στην trenitalia για δρομολόγια και διάλεξε κάποιο απευθείας).
Από τον σταθμό των τρένων του Τρεβίζο υπάρχει λεωφορείο για το αεροδρόμιο (ACTT http://www.mobilitadimarca.it/en/p/routes-and-timetables/treviso-airport, γραμμή 6, 15')
 

agmi

Member
Μηνύματα
495
Likes
2.313
Απο Φλωρεντια SM Novela εχει κατευθειαν τρενο για Βενετια Santa Lucia oπως αναφερει & ο katskats. Απο Βενετια (τον ιδιο σταθμο) εχει τρενο για Τρεβιζο. Ο σταθμος του Τρεβιζο εχει 4 πλατφορμες, ειναι μικρος οπως & το αεροδρομιο. Πληροφοριακα & μονο το Τρεβιζο ειναι η γενετειρα της τιραμισου! Και εκει κοντα εχει αστικο που παει στο αεροδρομιο. Ειχαμε μεινει στο Τρεβιζο (Hotel Continental) & απο το Τρεβιζο με το τρενο πηγαμε Βενετια. Το αστικο για το αεροδρομιο (ΤΙΣ ΠΑΛΙΕΣ ΚΑΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΡΕΒΙΖΟ >ΧΑΝΙΑ €19,95) περναει απο την Via Roma σε κανα 30λεπτο εισαι στο αεροδρομιο.
 

angie82

Member
Μηνύματα
93
Likes
193
Καλημερα..
Εχει παει καποιος προσφατα βενετια μεσω τρεβιζο?
Ποσο κοστιζει το τρενο 'η το ταξι για βενετια ξερετε?
Καλησπερα κ απο εδω. Υπαρχει λεοφωρειο η τρενο απο βενετια στο αεροδρομιο τρεβιζο? Αν υποθεσουμε οτι η πτηση μ ειναι 18 του μηνα απο τρεβιζο στις 10 το πρωι.προλαβαινω με καποιο λεοφωρειο? Τι ωρα ξεκινανε?ευχαριστω
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλησπερα κ απο εδω. Υπαρχει λεοφωρειο η τρενο απο βενετια στο αεροδρομιο τρεβιζο? Αν υποθεσουμε οτι η πτηση μ ειναι 18 του μηνα απο τρεβιζο στις 10 το πρωι.προλαβαινω με καποιο λεοφωρειο? Τι ωρα ξεκινανε?ευχαριστω
https://www.travelstories.gr/community/threads/Αεροδρόμιο-treviso-Τρεβίζο.59531/#post-705672
 

Katerinaboby

Member
Μηνύματα
88
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Νότια Αμερική,
Εχω κλεισει 16-19 οκτωμβρη..στη παλαια πολη ειναι πολυ ακριβα τα ξενοδοχεια..παρολο που το ψαχνω απο τοσο νωρις..
Εγώ έμεινα στο Casa Dolce Venezia! Φανταστικό palazzo, πίσω από την εκκλησία του Αγίου Μάρκου, με μπαλκόνι επάνω σε κανάλι. Το booking το δίνει 120 ευρώ την βραδιά, για τις ημέρες, που θες. Θεωρώ ότι είναι "οικονομική" επιλογή, γι' αυτά που προσφέρει. Και κακά τα ψέματα.....μόνο αν μείνεις, την γεύεσαι την Βενετία!
Υποκειμενική η άποψή μου, φυσικά! Ρίξε μια ματιά...
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Εγώ έμεινα στο Casa Dolce Venezia! Φανταστικό palazzo, πίσω από την εκκλησία του Αγίου Μάρκου, με μπαλκόνι επάνω σε κανάλι. Το booking το δίνει 120 ευρώ την βραδιά, για τις ημέρες, που θες. Θεωρώ ότι είναι "οικονομική" επιλογή, γι' αυτά που προσφέρει. Και κακά τα ψέματα.....μόνο αν μείνεις, την γεύεσαι την Βενετία!
Υποκειμενική η άποψή μου, φυσικά! Ρίξε μια ματιά...
Χρήσιμη η πληροφορία, αλλά το ξέρεις ότι απάντησες σε post του 2014?
 

Katerinaboby

Member
Μηνύματα
88
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Νότια Αμερική,
Χρήσιμη η πληροφορία, αλλά το ξέρεις ότι απάντησες σε post του 2014?
:eek::eek::eek::eek::eek::haha::haha::haha::haha::haha: Ωχ!!!!! Αλλά γιατί πήρα μήνυμα ενεργής συζήτησης στο mail moy? χαχαχαααα!!!!!!!
Η Κα Ρομπίδου! Κάλλιο αργά παρά ποτέ! χαχαχα!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.708
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom