Uber

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.999
Επειδή δεν εχω χρησιμοποιήσει Uber στο εξωτερικό, αν την καλέσω θα χρησιμοποιήσω την ίδια εφαρμογή; Και αν χρειαστώ τηλεφωνική επικοινωνία με τον οδηγό, θα συνδεθώ αυτόματα όπως εδω στην Ελλάδα;
Σε σχέση με την Uber και κάποια εταιρεία transfer από αεροδρόμιο, ποια θα θεωρούσατε πιο ασφαλή;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Επειδή δεν εχω χρησιμοποιήσει Uber στο εξωτερικό, αν την καλέσω θα χρησιμοποιήσω την ίδια εφαρμογή; Και αν χρειαστώ τηλεφωνική επικοινωνία με τον οδηγό, θα συνδεθώ αυτόματα όπως εδω στην Ελλάδα;
Σε σχέση με την Uber και κάποια εταιρεία transfer από αεροδρόμιο, ποια θα θεωρούσατε πιο ασφαλή;
Ναι, Ναι, Uber.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Προτεινεις να κλείσω από εδώ με ραντεβού η όταν φτάσω στο αεροδρόμιο;
Δεν νομίζω ότι μπορεί να το κλείσεις κλείσεις, όπως πχ. ένα κανονικό ταξί. Απ'όσο θυμάμαι απλά ουσιαστικά προγραμματίζεις την εφαρμογή στο να κάνει αυτόματα κλήση για Uber την ώρα που θα διαλέξεις, χωρίς να σου εγγυάται ότι θα βρεθεί αυτοκίνητο, ούτε όμως κι ότι δε θα πέθεις σε surge pricing.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.999
Δεν νομίζω ότι μπορεί να το κλείσεις κλείσεις, όπως πχ. ένα κανονικό ταξί. Απ'όσο θυμάμαι απλά ουσιαστικά προγραμματίζεις την εφαρμογή στο να κάνει αυτόματα κλήση για Uber την ώρα που θα διαλέξεις, χωρίς να σου εγγυάται ότι θα βρεθεί αυτοκίνητο, ούτε όμως κι ότι δε θα πέθεις σε surge pricing.
Ήδη πληκτρολογήσα στην εφαρμογή τη διαδρομή και μου έδωσε το κόστος και μπορώ φυσικά να κλείσω με ραντεβού από πριν. Μάλλον θα κλείσω από πριν, μόλις δω τι ώρα αναχωρεί το αεροπλάνο, γιατί τελευταίως έχω καθυστερήσεις συνέχεια.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Ήδη πληκτρολογήσα στην εφαρμογή τη διαδρομή και μου έδωσε το κόστος και μπορώ φυσικά να κλείσω με ραντεβού από πριν. Μάλλον θα κλείσω από πριν, μόλις δω τι ώρα αναχωρεί το αεροπλάνο, γιατί τελευταίως έχω καθυστερήσεις συνέχεια.
Δες εδώ τα FAQs όμως:
https://www.uber.com/info/scheduled-rides/

Πάντα αν χρειαστεί να πάρω Uber, το κάνω επι τόπου. Ειδικά σε αεροδρόμια δε μου έχει τύχει ποτέ να μη βρω, εφόσον η εφαρμογή καλύπτει το συγκεκριμένο προορισμό.
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει,μπορώ να πληρώσω με μετρητά ;επίσης βλέπω έχει ελάχιστη κ μέγιστη χρεωση,όταν καλέσω θα γνωρίζω από πριν τι ακριβώς θα πληρωσω η θα μου πει ο οδηγος?έχουν κάποιο διακριτικό τα αυτοκίνητα τους ;πως θα τους αναγνωρίσω ;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.999
Δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει,μπορώ να πληρώσω με μετρητά ;επίσης βλέπω έχει ελάχιστη κ μέγιστη χρεωση,όταν καλέσω θα γνωρίζω από πριν τι ακριβώς θα πληρωσω η θα μου πει ο οδηγος?έχουν κάποιο διακριτικό τα αυτοκίνητα τους ;πως θα τους αναγνωρίσω ;
Για μετρητα δεν ειμαι σιγουρη, αλλα νομιζω ναι. Μολις τελειωσει η διαδρομη σε λιγα δευτερολεπτα σου ερχεται μειλ με τη χρεωση. Στους ορους αναγραφει οτι αν διαφωνεις και τη θεωρεις υπερβολικη, κανεις ενσταση.
Διακριτικο δεν υπαρχει, αλλα ξερεις τον αριθμο κυκλοφοριας, μαρκα αυτοκινητου και χρωμα, επισης παρακολουθεις το αυτοκιντηο στη διασρομη του. Αν πια δεν το βρισκεις με τιποτε, σου τηλεφωνει ο οδηγος η εσυ αυτον.
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Το κόστος της διαδρομής μπορεί να ειναι και μεγαλύτερο απο αυτό που αναγράφει στην εφαρμογή .;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.999
Μου ετυχε μονο οταν χρειατηκε να αλλαξουμε διαδρομη λογω κυκλοφοριακων ρυθμισεων.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.367
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom