UMBRIA..... τα φώτα σας παρακαλώ

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Ολα ετοιμα για ενα tour στη Τοσκανη......και αυτες οι ατιμες μερες δεν περνανε με τιποτα......:D:D
Εκλεισα ξενοδοχειο στη Cortona, και επειδη ειναι κοντα η Περουτζια, λεμε να πεταχτουμε....καποιες πληροφοριες για τη πολη ????

υπαρχουν καποια αλλα μερη εκει κοντα που αξιζει να δουμε ?????

Ευχαριστω...;);)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
και επειδη ειναι κοντα η Περουτζια, λεμε να πεταχτουμε....καποιες πληροφοριες για τη πολη ????
υπαρχουν καποια αλλα μερη εκει κοντα που αξιζει να δουμε ?????
υπέροχη πόλη..
σε απόσταση αναπνοής είναι η λίμνη Trasimeno και το Castiglione del lago. ανεβείτε πάνω στο κάστρο-παλιά πόλη. καλό φαγητό, καλή θέα.
ανάλογα με το χρονο και πόσο αντέχετε τις διαδρομές, χιτς είναι η Assisi, Gubbio, Todi, Spoleto, Norcia (προσούτο κ αλλαντικά υπεράνω..). με τη σειρά που τα αναφέρω..
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Επίσης μοναδικό είναι το Orvieto, το οποίο νομίζω ότι αξίζει μια επίσκεψη...
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
υπέροχη πόλη..
σε απόσταση αναπνοής είναι η λίμνη Trasimeno και το Castiglione del lago. ανεβείτε πάνω στο κάστρο-παλιά πόλη. καλό φαγητό, καλή θέα.
ανάλογα με το χρονο και πόσο αντέχετε τις διαδρομές, χιτς είναι η Assisi, Gubbio, Todi, Spoleto, Norcia (προσούτο κ αλλαντικά υπεράνω..). με τη σειρά που τα αναφέρω..
Στο καστρο-παλια πολη παει αυτοκινητο.....ή θα πεσει ποδαροδρομος ???
.....ειμαι και τραυματιας...:(:(
Θα ζυγιστουμε πριν και μετα......ασε που οι φιλοι μας εχουν μουρλα με τα αλλαντικα, εγω φαν δεν ειμαι....
Τους καφεδες ψαχνω...
Επίσης μοναδικό είναι το Orvieto, το οποίο νομίζω ότι αξίζει μια επίσκεψη...
Ελπιζω να μας παρει ο χρονος να το δουμε....
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Εφη καλό ταξίδι!!!
διάβασε ¨ραντεβού στην τοσκάνη¨by traveller..
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...EF%FD-%F3%F4%E7%ED-%F4%EF%F3%EA%DC%ED%E7.html
Λες να μου ξεφυγε ?????;);)
Εχουν γραφτει τοσες πολλες ιστοριες.........μαζεψα υλικο...οδηγους, και ολα ετοιμα....
Στο γυρισμο ελπιζω να εχουμε συναντηση.......κατι για Βαμο ακουσα.....για καφε στο Lotus......:bleh::bleh:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
ναι,ως την πύλη. μετά είναι λίγος ο ποδαρόδρομος..
περαστικά! :)
Ευχαριστω πολυ
O.k θα τα καταφερω...... ζεματίστηκα και αν ποναω.....σιγα που θα χασω τη θεα...:clap::clap::clap:
 

coccobill

Member
Μηνύματα
326
Likes
347
Ταξίδι-Όνειρο
Σανγκρι-Λα
Στο καστρο-παλια πολη παει αυτοκινητο.....ή θα πεσει ποδαροδρομος ???
.....ειμαι και τραυματιας...:(:(
Θα ζυγιστουμε πριν και μετα......ασε που οι φιλοι μας εχουν μουρλα με τα αλλαντικα, εγω φαν δεν ειμαι....
Τους καφεδες ψαχνω...

Ελπιζω να μας παρει ο χρονος να το δουμε....
Η εντυπωσιακοτερη εισοδος στην πολη ειναι μεσα απο την Rocca Paolina. Αφηνεις το αυτοκινητο στην piazza dei partigiani (διπλα στο σταθμο των λεωφορειων) και ανεβαινεις απο τις κυλιομενες σκαλες.
Για καφε υπαρχει ,μεταξυ αλλων, το υπεροχο Sandri στο μεσο του κεντρικου πεζοδρομου Corso Vanucci με θεικο τιραμισου και το cafe Ferrari που επιτρεποταν το καπνισμα σε καποιους εσωτερικους του χωρους.
Καλα να περασετε και περαστικα!
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Εφη καλό ταξίδι!!!
Απ' όσα , υπέροχα, σου λένε αν σε "βολέψει", μην ξεχάσεις το ...Orvieto!!
----------------
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Η εντυπωσιακοτερη εισοδος στην πολη ειναι μεσα απο την Rocca Paolina. Αφηνεις το αυτοκινητο στην piazza dei partigiani (διπλα στο σταθμο των λεωφορειων) και ανεβαινεις απο τις κυλιομενες σκαλες.
Για καφε υπαρχει ,μεταξυ αλλων, το υπεροχο Sandri στο μεσο του κεντρικου πεζοδρομου Corso Vanucci με θεικο τιραμισου και το cafe Ferrari που επιτρεποταν το καπνισμα σε καποιους εσωτερικους του χωρους.
Καλα να περασετε και περαστικα!
Super !!!!!! οι πληροφοριες σου θα αξιοποιηθουν δεόντως.....θεικο τιραμισου εεε????
Πως με καταλαβαινεις ετσι βρε κοκομπιλ......

Εφη καλό ταξίδι!!!
Απ' όσα , υπέροχα, σου λένε αν σε "βολέψει", μην ξεχάσεις το ...Orvieto!!
----------------
Οχι βεβαια......
ευχαριστω και για τα π.μ που μου στειλατε αλλα θα επιβιωσω.... ρήξη μηνίσκου επαθα......υπαρχει καλλιτερο φαρμακο απο ενα καφε με τιραμισου στη Ubria ???? :clap::clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.285
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom