Ναμίμπια Visa για Ναμίμπια

pt99

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΙΡΑΝ
Ταξίδι-Όνειρο
Δυτική Αφρική,Νέα Γουινέα
Καλημέρα,είμαι καινούριο μέλος του φόρουμ και έχω τρέλα με την Αφρική.Ετοιμάζομαι για ένα ταξίδι σε διάφορες χώρες της νότιας αφρικής μεταξύ αυτών και η ναμίμπια και αναρωτιέμαι μήπως κάποιο μέλος του φόρουμ γνωρίζει τί ισχύει επί του παρόντος όσον αφορά τη βίζα για τη ναμίμπια.σε κάποιες ιστιοσελίδες εχω διαβασει ότι δε χρειαζόμαστε οι έλληνες βίζα ως μέλη της ευρωπαικης ένωσης. Σε κάποιες άλλες σελίδες απο το υπουργείο εξωτερικών/τουρισμού της ναμιμπια, η ελλαδα δε συμπεριλαμβανεται στη λιστα των χωρων που απαλλασσονται απο βιζα.Πρεσβεια/προξενειο στην ελλαδα δεν υπαρχει.
Αν υπαρχει κάποιος που έχει ταξιδέψει πρόσφατα εκεί και μπορει να με διαφωτίσει τον ευχαριστω πολύ.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Καλημέρα,είμαι καινούριο μέλος του φόρουμ και έχω τρέλα με την Αφρική.Ετοιμάζομαι για ένα ταξίδι σε διάφορες χώρες της νότιας αφρικής μεταξύ αυτών και η ναμίμπια και αναρωτιέμαι μήπως κάποιο μέλος του φόρουμ γνωρίζει τί ισχύει επί του παρόντος όσον αφορά τη βίζα για τη ναμίμπια.σε κάποιες ιστιοσελίδες εχω διαβασει ότι δε χρειαζόμαστε οι έλληνες βίζα ως μέλη της ευρωπαικης ένωσης. Σε κάποιες άλλες σελίδες απο το υπουργείο εξωτερικών/τουρισμού της ναμιμπια, η ελλαδα δε συμπεριλαμβανεται στη λιστα των χωρων που απαλλασσονται απο βιζα.Πρεσβεια/προξενειο στην ελλαδα δεν υπαρχει.
Αν υπαρχει κάποιος που έχει ταξιδέψει πρόσφατα εκεί και μπορει να με διαφωτίσει τον ευχαριστω πολύ.
Καταρχήν, χρειάζεται βίζα για Ναμίμπια. Ευτυχώς για εμάς υπάρχει προξενείο εδώ (δε θυμάμαι πού, αλλά ψάξτο). Με μία μικρή αμοιβή θα την έχεις σε λίγες μέρες...
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Χρειάζεσαι!

Consulate of Namibia in Athens, Greece

Namibian Consulate in Athens, Greece
Tranworld Marine
50 Patron str.
14564 N Kifissia
Athens
Greece
Telephone (+30) 210. 62.53.310
(+30) 210.62.52.241
Δηλαδή είναι απίστευτο ότι υπάρχει προξενείο για τη Ναμίμπια στην Ελλάδα και για Ζιμπάμπουε και Ζάμπια που θέλω εγώ, δεν υπάρχει! Καλά, ας τη Ζάμπια, ποιος να πάει, αλλά η Ζιμπάμπουε;
 

pt99

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΙΡΑΝ
Ταξίδι-Όνειρο
Δυτική Αφρική,Νέα Γουινέα
παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας,τελικά το προξενείο της ναμίμπια έχει αλλάξει διεύθυνση ενώ το μόνο τηλέφωνο που ισχύει είναι το 210-6253310. και ευτυχώς η βίζα απ΄ότι μου είπαν βγαίνει αυθημερόν,χρειάζεται μόνο το διαβατήριο και μια φωτογραφία συν 60 ευρουδάκια.(αντίθετα απ'ότι διάβαζα στο ιντερνετ για εισητηρια επιστροφης κλπ.)
 

Renanam

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Τελικά pt99 πήγες τελικά Ναμιμπια? θέλω να πάω τον Αύγουστο αλλα δυστυχώς δεν βρίσκω πληροφορίες. Αν πήγες ενημέρωσε με! Ευχαριστώ!
 

Kon3p

New Member
Μηνύματα
3
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Παπούα Νέα Γουινέα
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Καλησπέρα!

Σχεδιάζω να ταξιδέψω στη Ναμίμπια τον Απρίλιο.
Έχω δυσκολευτεί στο να εκδώσω την απαιτούμενη βίζα μιας και (μάλλον) δεν υπάρχει πια το επίτιμο προξενείο εδώ.
Διάβασα πως ανήκουμε στην δικαιοδοσία της πρεσβείας της Ναμίμπια στην Αγγλία.
Ισχύει κάτι τέτοιο;
Έχει κάποιος παραπάνω πληροφορίες για την έκδοση βίζας;
Κάποιο τηλέφωνο που μπορώ να απευθυνθώ; Όσα έχω βρει online δε λειτουργούν.

Ευχαριστώ!


 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Νομίζω οτι πρέπει να κάνεις εμβόλια συγκεκριμένο χρονικό διάστημα πριν την αναχώρηση.........κάνε μια ερώτηση στο γραφείο ταξιδιωτικής ιατρικής του κεελπνο
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Απευθύνσου σε ταξιδιωτικό πράκτορα.πληρωνεις κάτι παραπάνω αλλά ξενοιαζεις.
 
  • Like
Reactions: GTS

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Το (μακρινό) 2009, είχα στείλει το διαβατήριο σε γραφείο στην Αγγλία που αναλάμβανε τη βίζα της Ναμίμπια. Πληρώνεις αδρά αλλά δεν υπάρχει τρόπος από εδώ.
 

papaki70

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Join the club, φιλε μου.
Κι εγω ειχα κανει ολεσ τισ επαφεσ μου στη Ναμιμπια, ημασταν ετοιμοι να βγαλουμε εισητηρια...και μετα ανακαλυψα το προβλημα τησ βιζασ...δεν υπαρχει καμμια αλλη δυνατοτητα περα απ την πρεσβεια τουσ στο Λονδινο...και τα δικαιολογητικα που ζητανε ειναι ενα καρο, μεχρι και bank statement θελουν, μην τυχον και τουσ μεινουμε εκει αμανατι. Εναα φιλοσ απο εδω μου ειπε οτι αν εχεισ τα χαρτια ετοιμα, η βιζα βγαινει σε λιγεσ ωρεσ στο Λονδινο.. εγω προσωπικα εκνευριστηκα και τα παρατησα. Σκεφτομαι να απευθυνθω στον Κανονα μηπωσ μπορουν να μασβγαλουν αυτοι..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.801
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom