Ινδία Visa για Ινδία

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
χμ πλέον ναι, είναι και της μοδός...
Ναι, αλλά πρέπει να κάνει λεπτομερή περιγραφή του tattoo και αν δεν μπορεί, να βγάλει φωτογραφία του και να την επισυνάψει μαζί με τη φωτογραφία του προσώπου. Μη σου πω ότι πρέπει να την ενσωματώσει και στο ίδιο το διαβατήριο για να είναι σίγουρη! ΝΟΤ
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Να ρωτήσω κάτι; πότε πληρώνεις με την κάρτα; αφού στείλεις on line τη βίζα και μετά;
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.299
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Να ρωτήσω κάτι; πότε πληρώνεις με την κάρτα; αφού στείλεις on line τη βίζα και μετά;
meta που θα καταθέσεις τις φωτογραφίες και τα διαβατήρια, θα σου το ζητήσει. Στο τελευταίο στάδιο
 

otto-31860

Member
Μηνύματα
43
Likes
34
Καλησπέρα. Θέλω να κλείσω πτήση για της 11 του Φεβρουαρίου η οποία θα έχει 11ωρη στάση στο Δελχί,
Μπορώ να πάρω βιζα στο αεροδρόμιο του Δελχί η πρέπει να την βγάλω απο εδώ???
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.299
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Καλησπέρα. Θέλω να κλείσω πτήση για της 11 του Φεβρουαρίου η οποία θα έχει 11ωρη στάση στο Δελχί,
Μπορώ να πάρω βιζα στο αεροδρόμιο του Δελχί η πρέπει να την βγάλω απο εδώ???
Ρώτησε την πρεσβεία γι αυτή την περίπτωση, πάντως νομίζω ότι θα κοστίζει όσο και για ένα μήνα. Θα σε συμφέρει?
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Μάλλον δεν αξίζει, thanks ☺
Δεν είναι ανάγκη να πας στην πρεσβεία αφού υπάρχει η e-visa. Απλώς δεν γνωριζω να υπάρχει ειδικό τιμολόγιο για τρανζιτ επιβάτες (η τιμή της είναι 50$).
Βέβαια υπολόγιζε ότι οι 11 ώρες φαντάζουν αλλά δεν είναι αρκετές... να πάρεις τη βίζα, να περάσεις immigration, να πάρεις μετρό, να δεις ότι προλαβαίνεις (τι άραγε;; γιατί από το σταθμό που τερματίζει πρέπει να αλλάξεις γραμμή για κάποιο αξιοθέατο) και μετά πίσω. Σημειωτέον ότι σημασία έχει και τι ώρες έχετε το stopover.
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Καλησπέρα
Αυτές τις ημέρες έβγαλα την e-visa για την Ινδία.Τριάντα ημερών. Ζητούν πολλά αλλά δεν είναι δύσκολο. Επίσης μου ζήτησαν στο τέλος να πληρώσω 25δολάρια. Άν δεν πληρώσεις δεν προχωρά η επεξεργασία της αίτησης. Μου έστειλαν με mail την visa.
 
Last edited:

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Καλησπέρα
Αυτές τις ημέρες έβγαλα την e-visa για την Ινδία.Τριάντα ημερών. Ζητούν πολλά αλλά δεν είναι δύσκολο. Επίσης μου ζήτησαν στο τέλος να πληρώσω 25δολάρια. Άν δεν πληρώσεις δεν προχωρά η επεξεργασία της αίτησης. Μου έστειλαν με mail την visa.
Την εβγαλα κι εγω πριν κατι μερες. Εντυπωση μου εκαναν τα 25 δολαρια που πληρωςα, νομιζα οτι κοστιζει γυρω στα 50....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.740
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom