Volotea, εισιτήρια από 5€

Nks13

Member
Μηνύματα
19
Likes
8
Ταξίδι-Όνειρο
Tromso/Lapland
Πολύ λιγότερα τα 5ευρα από ότι βλέπω όμως.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Το ότι δίνουμε τις βαλίτσες κάτω δωρεάν μπορεί να είναι ξεκούραστο αλλά δεν ενδύκνειται. Οταν χάλασε το χερούλι της cabin βαλιτσούλας μου τις προάλλες και την πήγα για επιδιόρθωση (στοίχισε 25 ευρώ), ο τεχνίτης μου είπε να μην δίνουμε ποτέ τις χειραποσκευές κάτω. Είναι πολύ ευαίσθητες και δεν τις χειρίζονται προσεχτικά οι υπάλληλοι των αεροδρομίων με αποτέλεσμα να χαλάνε εύκολα.
Να πήγαινες να τη δήλωνες πως χάλασε στο ταξίδι να σου έδιναν καινούρια.
 

vanda

Member
Μηνύματα
887
Likes
4.250
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Αν θές δεν την δίνεις , δεν είναι με το ζόρι :p
Εμένα στην πτήση από Ηράκλειο Κρήτης προς Παλέρμο, μου ζητήθηκε να τη δώσω, αφού είχα ανέβει τη σκάλα του αεροπλάνου. Δεν κατάφερα να συνεννοηθώ με τον Ιταλό αεροσυνοδό, νόμιζα ότι θα την κρατούσε μέσα στο αεροπλάνο. Αυτός την έδωσε για να την βάλουνε κάτω. Μετά είδα ότι υπήρχε πολύς χώρος μέσα στην καμπίνα. Δεν κατάλαβα ποτέ γιατί μου την πήρε.
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Να πήγαινες να τη δήλωνες πως χάλασε στο ταξίδι να σου έδιναν καινούρια.
πως το πες αυτο? να δωσει η Βολοτεα νεα αποσκευη?ουυυυυυ αμεσως θα τη στειλει με κουριερ σπιτι....:haha::haha::haha::haha::haha:
 

vanda

Member
Μηνύματα
887
Likes
4.250
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Να πήγαινες να τη δήλωνες πως χάλασε στο ταξίδι να σου έδιναν καινούρια.
Ισχύει αυτό και για τις χειραποσκευές;

Σίγουρα ισχύει για τις μεγάλες βαλίτσες. Αλλά και για αυτές όχι πάντα αντικατάσταση. Εχει τύχει σε φίλη μου να πάει courier να πάρει τη βαλίτσα από το σπίτι της, να την επισκευάσουνε και να της τη γυρίσουνε πίσω. Αν θυμάμαι καλά, είχε ταξιδέψει με Swiss.
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ισχύει αυτό και για τις χειραποσκευές;
Σίγουρα ισχύει για τις μεγάλες βαλίτσες. Αλλά και για αυτές όχι πάντα αντικατάσταση. Εχει τύχει σε φίλη μου να πάει courier να πάρει τη βαλίτσα από το σπίτι της, να την επισκευάσουνε και να της τη γυρίσουνε πίσω. Αν θυμάμαι καλά, είχε ταξιδέψει με Swiss.
ισχυει αφου η εταιρεια στη μετεφερε στο χωρο αποσκευων και αρα δεν ηταν υπο την επιβλεψη και ευθυνη σου.

Μα νομίζω πως δεν δίνει η Volotea αλλά η εταιρεία που κάνει το handling.
πώς ξερεις ποιος ευθυνεται? ο μεταφορεας αποζημιωνει και σε αυτον απευθυνεσαι. ετσι και αντικαταστησει η Βολοτεα αποσκευη θα την προωθω ισοβια..
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
ισχυει αφου η εταιρεια στη μετεφερε στο χωρο αποσκευων και αρα δεν ηταν υπο την επιβλεψη και ευθυνη σου.


πώς ξερεις ποιος ευθυνεται? ο μεταφορεας αποζημιωνει και σε αυτον απευθυνεσαι. ετσι και αντικαταστησει η Βολοτεα αποσκευη θα την προωθω ισοβια..
Οι εταιρείες handling δεν έχουν την ευθύνη των αποσκευων;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom