Volotea

psilos3

Member
Επόμενο Ταξίδι
Κυκλάδες
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Η ακύρωση που φοβόμουν (κι ακόμα φοβάμαι) για 22 Ιουνίου, έγινε απλά αλλαγή ώρας.
Ελπίζω να είναι η τελευταία.

psilos3

Member
Επόμενο Ταξίδι
Κυκλάδες
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Για που το έβαλες ψηλε;
Είναι επιστροφή από Σαντορίνη και με τη βροχή ακυρώσεων από τις εταιρείες δε μπορώ να μαι ήσυχος, ακόμα κι αν πρόκειται για τέλη Ιουνίου.
Όχι τίποτ' 'αλλο, έχω καιρό να ανανεώσω και την ιστορία μου για τα νησιά. :cool:

orck

Member
Έχω παρόμοιο θέμα, είχα κλείσει για Σαντορίνη, πριν κάνα μήνα μου ακύρωσε το πήγαινε ενώ προχτές μου άλλαξε και την επιστροφή που ήταν για 1 Ιουνίου.. Με απογοήτευσε η αεροπορική για να το πω ευγενικά! Κ με έκανε να φοβάμαι ακόμα περισσότερο να ταξιδέψω με αεροπλάνα αυτήν την περίοδο. Για το refund έλαβα email ότι θα γίνει στις επόμενες 6 βδομάδες, στείλε email και προσωπικό μήνυμα στο Facebook όπου απαντάνε κ πιο άμεσα, θέλει υπομονή κ επιμονή, άλλη αεροπορική έκανε να μου επιστρέψει τα λεφτά 6 μήνες
Με την συγκεκριμενη εταιρια αυτο με τις ακυρωσεις ειναι ο κανονας. Δεν ξερω τι κανουν και πως τα καταφερνουν ετσι....

Σημερα μου επιστρέψανε τα χρηματα στην κάρτα οποτε ολα καλα ( περιπου 40 ημέρες πέρασαν απο την ακύρωση της πτήσης και ζητηση refund ). Ηταν η πρωτη μου εμπειρία με τη συγκεκριμένη αεροπορικη . Ισως στο μέλλον να ρισκαρω να ξανακλεισω κατι , δεν ξερω.

Samion

Member
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Η εταιρεια ειναι κορυφη. Αρχιζω να τη συμπαθω πολυ. Δοκιμαζω κρατηση, παντου ιδια τιμη, οχι ομως στα εξτρα...πχ το combo πως το λεει. αλλη τιμη στο app (11.99€), αλλη τιμη στο ιταλικο σαιτ (19.99€), αλλη τιμη στο αγγλικο (29.99€). Κλεινω χωρις εξτρα κ μου στελνουν προσφορα στο μειλ 7.99€. Πως να μην συμπαθησεις τη σταθερότητα των χαμηλων τιμων. Σε γδερνουν στα εισητηρια (9.99€) κ στα εξτρα..

Last edited:

matsas78

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
πάντα το επόμενο...
είναι απίστευτοι ... ακύρωσαν πτήσεις για τέλος Ιουλίου (Πρέβεζα- Μπάρι) λόγω covid .... ξέρουν κάτι που δεν ξέρουμε ???

georgilio

Member
Αυτο που κανουν ειναι το εξης και κινειται στα ορια του scam :
Διαφημιζουν 100 πτησεις με σουπερ προσφορες τυπου 20 ευρω.
Πετανε ουτε οι 10. Παρ΄ολα αυτα εχουν εισπραξει χρημα το οποιο ειτε κατα μεγαλο ποσοστο το επιστρεφουν μετα απο 6 εβδομαδες ειτε σε μικρο ποσοστο το μετατρεπουν σε voucher.
Αυτο που θελουν το πετυχαινουν. Περνουν ενεση ρευστου και παραταση ζωης και μια μικρη ανακουφιση που κυλιομενα παει ετσι..

Samion

Member
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Κι εγώ σήμερα είδα αλλαγή ώρας για πτήση αρχές Ιούλη,από 19.30 σε 14.30
Ειδες? Σε σκεφτηκε...που να τρεχεις μες στη νυχτα...θα φθασεις ετοιμος για το δειπνο.
Σας το ειπα: η εταιρεια ειναι κορυφη. Σκεφτεται πριν απο σενα. Ειχα 2 πτησεις με ανταποκριση Ναπολη. Λυσσα. 20€ κ οι 2.
Η 1η αναχωρηση 06.25. Μες στα χαραματα σκεφτηκα.
Η 2η ανταποκριση μετα 1,5 ωρα. Κριμα που δεν θα παω κεντρο για τη γνωστη πιτσα, καφε, γλυκο σκεφτηκα.
Η εταιρεια με ακουσε κ τις αλλαξε κ τις 2. Εγινε 08.25 η 1η κ 15.45 η 2η! Κ μεσημεριανο στο Vomero! Τι αλλο να ζητησω..κ μαλιστα το ανακαλυψα τυχαιως, δεν εστειλε κ τπτ απολυτως. Σου λεει αστον να παει χαραματα στο αεροδρομιο κ θα του κανουμε μια ωραια εκπληξη. Τι ευγενης, τι γλυκια εταιρεια!.
i love Volotea!

Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
2 φορές μου άλλαξαν πτήση για Βερόνα.
1) Αλλαγή από 01/07 σε 04/07
2) Αλλαγή ώρας αναχώρησης από 20.00 σε 08.45
Δεν με χαλάει καθόλου η 2η αλλαγή αλλά καταντάει κουραστικό

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα