Volotea Volotea

Nafths

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Παιδιά καλησπέρα, θέλουμε να ταξιδέψουμε για Ρόδο, αφού η κοπέλα μου ξεκινάει ένα μεταπτυχιακό. Μπήκα volotea και βλέπω ένα πρόγραμμα προσφοράς της megavolotea. Αφού θα ταξιδέψουμε 4-5 φορές σ΄ένα χρόνο αξίζει η αγορά του στα 50€;
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Που να ξέρουμε εμείς; Τα βάζεις κάτω και υπολογίζεις με τα δεδομένα σου.
Έχε υπόψη ότι οι τιμές δεν θα είναι αυτές που βλέπεις σήμερα. Είναι χρηματιστήριο οι αεροπορικές. Εάν το ποσό με το πρόγραμμα mega volotea είναι μικρότερο από αυτό χωρίς τότε το αγοραζεις.
 

Nafths

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Που να ξέρουμε εμείς; Τα βάζεις κάτω και υπολογίζεις με τα δεδομένα σου.
Έχε υπόψη ότι οι τιμές δεν θα είναι αυτές που βλέπεις σήμερα. Είναι χρηματιστήριο οι αεροπορικές. Εάν το ποσό με το πρόγραμμα mega volotea είναι μικρότερο από αυτό χωρίς τότε το αγοραζεις.
Ουσιαστικά στα 2 άτομα μας βγαίνει να δώσουμε συν 19€ τα οποία φαντάζομαι στο επόμενο ταξίδι σίγουρα θα τα έχουμε κάνει απόσβεση. Αν πάρεις μια κάρτα μπορείς να κλείνεις 2 εισιτήρια την φορά;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Ουσιαστικά στα 2 άτομα μας βγαίνει να δώσουμε συν 19€ τα οποία φαντάζομαι στο επόμενο ταξίδι σίγουρα θα τα έχουμε κάνει απόσβεση. Αν πάρεις μια κάρτα μπορείς να κλείνεις 2 εισιτήρια την φορά;
Ναι έως 4 άτομα στην ίδια κράτηση.

https://www.volotea.com/el/megavolotea/
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Έχεις τσεκάρει κανείς αν μπορείς να κατεβάσεις τα boarding pass στο app της εταιρείας;
Ρωτάω γιατί δεν μου εμφανίζει ούτε την κράτηση, ενώ όταν μπαίνω μέσω browser μου τη δείχνει κανονικά.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Έχεις τσεκάρει κανείς αν μπορείς να κατεβάσεις τα boarding pass στο app της εταιρείας;
Ρωτάω γιατί δεν μου εμφανίζει ούτε την κράτηση, ενώ όταν μπαίνω μέσω browser μου τη δείχνει κανονικά.
την τελευταια φορα που τη χρησιμοποιησα, μηνες πριν, δουλευε κανονικα κ ειχε τις καρτες. τωρα που εχω μια κρατηση (πανακριβη 9€) τη δειχνει κανονικα.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
την τελευταια φορα που τη χρησιμοποιησα, μηνες πριν, δουλευε κανονικα κ ειχε τις καρτες. τωρα που εχω μια κρατηση (πανακριβη 9€) τη δειχνει κανονικα.
Αυτές οι πανάκριβες κρατήσεις μας έχουν φάει.
Την κράτηση την είχες κάνει απτην εφαρμογή ή απ'το σαιτ;
 
Μηνύματα
239
Likes
2.650
Εγώ που την κράτηση την είχα κάνει από το σάιτ και την εφαρμογή την κατέβασα μετά, έβλεπα την κράτησή μου κανονικά, αρκεί να έβαζα (κάθε φορά) τα στοιχεία που απαιτούνταν. Επίσης, μπορούσα να κατεβάσω το boarding pass στο κινητό (σαν pdf ή εικόνα) αλλά δεν μπορούσα να το ανοίξω απευθείας μέσω της εφαρμογής (όπως π.χ. γίνεται στην aegean, ryan, easy... από το interface της εφαρμογής.) αλλά μέσα από τα αρχεία του κινητού.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τη διέγραψα την εφαρμογή, την ξανακατεβασα, τίποτα πάλι. Στο σαιτ κανονικά.
τι να πω, κατι γινεται με την εφαρμογη στο κινητο σου προφανως, δεν ειμαι ειδικος σορυ. το ελεγξα παλι, εμφανιζεται κανονικα.
αν δε μου πληρωσεις κ τα 8€ της επιλογης θεσης θα σου αμεσως αν εμφανισει κ τα boarding passes...:haha:
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
τι να πω, κατι γινεται με την εφαρμογη στο κινητο σου προφανως, δεν ειμαι ειδικος σορυ. το ελεγξα παλι, εμφανιζεται κανονικα.
αν δε μου πληρωσεις κ τα 8€ της επιλογης θεσης θα σου αμεσως αν εμφανισει κ τα boarding passes...:haha:
Εμένα ακόμα τίποτα.
Αυτό που με νευριάζει με την εταιρεία είναι το όριο των 10 κιλών και στις δύο χειραποσκευες. Βέβαια ποτέ δεν το έχουν τσεκάρει αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

8,5 ευρώ για επιλογή θέσης είναι πολλά αλλά από εκεί βγάζουν αρκετά λεφτά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom