Volotea Volotea

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Μόλις έκλεισα δυο εισιτήρια για Σαντορίνη σε εξαιρετικά καλή τιμή συμπεριλαμβανομένης και παραδοτέας μικρής αποσκευής στο check in χωρίς έξτρα χρέωση!
Για λόγους γρήγορης επιβίβασης και ασφαλείας στο αεροπλάνο επιτρέπουν μόνο τσάντα χειρός που χωράει κάτω από το μπροστινό κάθισμα.

Εκτός απο κρατήσεις και ακυρώσεις με επιστροφή χρημάτων υπάρχει κάποιος που έχει ταξιδέψει φέτος με αυτήν την εταιρεία?
 
Μηνύματα
93
Likes
61
Μόλις έκλεισα δυο εισιτήρια για Σαντορίνη σε εξαιρετικά καλή τιμή συμπεριλαμβανομένης και παραδοτέας μικρής αποσκευής στο check in χωρίς έξτρα χρέωση!
Για λόγους γρήγορης επιβίβασης και ασφαλείας στο αεροπλάνο επιτρέπουν μόνο τσάντα χειρός που χωράει κάτω από το μπροστινό κάθισμα.

Εκτός απο κρατήσεις και ακυρώσεις με επιστροφή χρημάτων υπάρχει κάποιος που έχει ταξιδέψει φέτος με αυτήν την εταιρεία?
δεν έχω ταξιδέψει προσωπικά, αλλά διαβάζω γενικά πως ακυρώνει πολύ συχνά πτήσεις και αυτός ήταν και ο λόγος που δεν την επέλεξα για Σαντορίνη που ήθελα και εγώ. Είναι σύντομα η πτήση σου? Γράψε μας πώς πήγε τελικά.
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
δεν έχω ταξιδέψει προσωπικά, αλλά διαβάζω γενικά πως ακυρώνει πολύ συχνά πτήσεις και αυτός ήταν και ο λόγος που δεν την επέλεξα για Σαντορίνη που ήθελα και εγώ. Είναι σύντομα η πτήση σου? Γράψε μας πώς πήγε τελικά.
Στις μέρες που ζουμε δυστυχώς δεν είναι η μόνη που ακυρώνει πτήσεις. Η πτήση μου είναι για μέσα Οκτώβρη για αυτό και ρώτησα αν κατάφερε κανείς τελικά να πετάξει φέτος με Volotea.
 

zade

Member
Μηνύματα
158
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου...
Μόλις έκλεισα δυο εισιτήρια για Σαντορίνη σε εξαιρετικά καλή τιμή συμπεριλαμβανομένης και παραδοτέας μικρής αποσκευής στο check in χωρίς έξτρα χρέωση!
Για λόγους γρήγορης επιβίβασης και ασφαλείας στο αεροπλάνο επιτρέπουν μόνο τσάντα χειρός που χωράει κάτω από το μπροστινό κάθισμα.

Εκτός απο κρατήσεις και ακυρώσεις με επιστροφή χρημάτων υπάρχει κάποιος που έχει ταξιδέψει φέτος με αυτήν την εταιρεία?

Ναι, ο αδερφος μου την Δευτέρα 27 Ιουλίου στο δρομολόγιο Αθήνα- Ρόδος. Είχε μια μικρή καθυστέρηση, αλλά κατά τα άλλα η πτήση διαξάχθηκε κανονικότατα.
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Ναι, ο αδερφος μου την Δευτέρα 27 Ιουλίου στο δρομολόγιο Αθήνα- Ρόδος. Είχε μια μικρή καθυστέρηση, αλλά κατά τα άλλα η πτήση διαξάχθηκε κανονικότατα.
Σε ευχαριστώ!
Καθυστέρηση δεν με πειράζει να έχουμε αρκεί να μην εξελιχθεί σε "εγκυμοσύνη".
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.767
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Έγινα μέλος στο πρόγραμμα Megavolotea και έλαβα κουπόνι 20€ για τα γενέθλιά μου. Στο email υπάρχει ο σύνδεσμος
"Θέλω να ανοίξω το δώρο"
και από κάτω γράφει
"Δώρο έγκυρο για τις επόμενες 7 ημέρες. Η πίστωση που έχει προστεθεί θα είναι έγκυρη μέχρι και 7 ημέρες από το άνοιγμα του δώρου".
Απ' όσο καταλαβαίνω, μπορώ να ανοίξω τον σύνδεσμο μέσα σε 7 μέρες από την ημέρα που έλαβα το email και το κουπόνι θα είναι διαθέσιμο για ακόμα 7 μέρες.
Σε αντίθεση με τα παραπάνω, στην ιστοσελίδα γράφει σχετικά με το κουπόνι γενεθλίων:
"Volotea credit (*) to be used within 7 days of activation to purchase your next flights with Volotea. You can activate your credit within 15 days of receiving the email on your birthday or by clicking on your user profile".
Το έχει κάνει κανείς ώστε να επιβεβαιώσει ποια είναι η προθεσμία;
 
Last edited:

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.767
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Έχω ένα κουπόνι 20€ που λήγει σήμερα και ένα 15€ που λήγει πολύ αργότερα. Στην πληρωμή μού δείχνει κουπόνι 35€ συνολικά. Γνωρίζει κανείς σε περίπτωση που κλείσω πτήση των 20€ αν θα μου μείνουν τα υπόλοιπα 15€ σε κουπόνι ή αν χάνονται σαν να χρησιμοποιώ το συνολικό κουπόνι άπαξ;
Επεξεργασία: Διατηρήθηκαν τελικά τα υπόλοιπα 15€. Όλα καλά.
 
Last edited:

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Νέα δρομολόγια από διάφορες πόλεις τις Γαλλίας προς 7 πόλεις της Αλγερίας εξήγγειλε μόλις χθες η Volotea.Οι πτήσεις σύμφωνα με το πρόγραμμα κρατήσεων ξεκινούν απο 16 Σεπτεμβρίου 2021.
Απο ένα εβδομαδιαίο δρομολόγιο για Alger(ALG), Annaba(AAE), Bejaia(BZA),Constantin (CZL), Oran (ORN),Tlemsen(TLM) και απο δύο για Setif (QSF).
 

Яна

Member
Μηνύματα
262
Likes
288
Έχω ένα κουπόνι 20€ που λήγει σήμερα και ένα 15€ που λήγει πολύ αργότερα. Στην πληρωμή μού δείχνει κουπόνι 35€ συνολικά. Γνωρίζει κανείς σε περίπτωση που κλείσω πτήση των 20€ αν θα μου μείνουν τα υπόλοιπα 15€ σε κουπόνι ή αν χάνονται σαν να χρησιμοποιώ το συνολικό κουπόνι άπαξ;
Επεξεργασία: Διατηρήθηκαν τελικά τα υπόλοιπα 15€. Όλα καλά.
Επειτα από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα εγώ με την εταιρία πριν καιρό, μου είπαν ότι αν τα χρήματα τα έχεις σε μορφή voucher με κωδικό, τότε χάνονται τα υπολοιπα, αν δεν τα χρησιμοποιήσεις όλα. Αν όμως έχεις τα χρήματα σε μορφή deposit στο λογαριασμό σου, τότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις όσα θέλεις.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Η εταιρεια ειναι κορυφη. Αρχιζω να τη συμπαθω πολυ. Δοκιμαζω κρατηση, παντου ιδια τιμη, οχι ομως στα εξτρα...πχ το combo πως το λεει. αλλη τιμη στο app (11.99€), αλλη τιμη στο ιταλικο σαιτ (19.99€), αλλη τιμη στο αγγλικο (29.99€). Κλεινω χωρις εξτρα κ μου στελνουν προσφορα στο μειλ 7.99€. Πως να μην συμπαθησεις τη σταθερότητα των χαμηλων τιμων. Σε γδερνουν στα εισητηρια (9.99€) κ στα εξτρα..
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom