Volotea Volotea

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Κι εγώ σήμερα είδα αλλαγή ώρας για πτήση αρχές Ιούλη,από 19.30 σε 14.30
Ειδες? Σε σκεφτηκε...που να τρεχεις μες στη νυχτα...θα φθασεις ετοιμος για το δειπνο.
Σας το ειπα: η εταιρεια ειναι κορυφη. Σκεφτεται πριν απο σενα. Ειχα 2 πτησεις με ανταποκριση Ναπολη. Λυσσα. 20€ κ οι 2.
Η 1η αναχωρηση 06.25. Μες στα χαραματα σκεφτηκα.
Η 2η ανταποκριση μετα 1,5 ωρα. Κριμα που δεν θα παω κεντρο για τη γνωστη πιτσα, καφε, γλυκο σκεφτηκα.
Η εταιρεια με ακουσε κ τις αλλαξε κ τις 2. Εγινε 08.25 η 1η κ 15.45 η 2η! Κ μεσημεριανο στο Vomero! Τι αλλο να ζητησω..κ μαλιστα το ανακαλυψα τυχαιως, δεν εστειλε κ τπτ απολυτως. Σου λεει αστον να παει χαραματα στο αεροδρομιο κ θα του κανουμε μια ωραια εκπληξη. Τι ευγενης, τι γλυκια εταιρεια!.
i love Volotea!
 
Μηνύματα
45
Likes
45
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
2 φορές μου άλλαξαν πτήση για Βερόνα.
1) Αλλαγή από 01/07 σε 04/07
2) Αλλαγή ώρας αναχώρησης από 20.00 σε 08.45
Δεν με χαλάει καθόλου η 2η αλλαγή αλλά καταντάει κουραστικό
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
Δραματικα αμετακινητες οι πτησεις του 5ευρου για Ιταλια τον Ιουλη που εκλεισα.
Φτου μην τη βαακανω, αλλα πτηση εξωτερικου με 5ευρο δεν μου εχει αλλαξει ποτε η κυρια εδω και χρονια ουτε φετος, ακομη.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Εχει κλείσει κανείς για Ντουμπρόβνικ; Κοιτάω για Αυγουστο και στο e-dreams.gr το δίνει 60€ το άτομο (στο σαιτ της volotea είναι στα 66€ τις μέρες που θέλω) αλλά στο e-dreams λεει πως έχουν κάνει ειδική συμφωνία με κάποιες αεροπορικές και το εισιτήριο περιλαμβανει μια δωρεάν νέα κράτηση.. Αξίζει να κλείσω από e-dreams ή λόγω covid είναι έτσι κι αλλιώς ευέλικτη η κράτηση; Αν κατάλαβα καλά μπορείς να αλλάξεις την κράτηση άσχετα αν αλλάξει ωρα η πτήση και δε βολεύει.. Οπότε δίνουν ελαφρώς φθηνότερο εισιτήριο με δωρεάν αλλαγή..
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Η εταιρεια με ακουσε κ τις αλλαξε κ τις 2. Εγινε 08.25 η 1η κ 15.45 η 2η! Κ μεσημεριανο στο Vomero! Τι αλλο να ζητησω..κ μαλιστα το ανακαλυψα τυχαιως, δεν εστειλε κ τπτ απολυτως. Σου λεει αστον να παει χαραματα στο αεροδρομιο κ θα του κανουμε μια ωραια εκπληξη. Τι ευγενης, τι γλυκια εταιρεια!.
i love Volotea!
Μιλαμε πολυ μπροστα η εταιρεια. Σου λεει μηπως ταλαιπωρηθει με την πολυωρη αναμονη? Κ αλλαξε τωρα κ τις ημερομηνιες κ των 2 πτησεων, της 2ης για 3η φορα. Κορυφη, τοσο μπροστα που αδυνατω να την παρακολουθησω κ ζητησα full refund. Καπου, καποτε θα ξανασυναντηθουν οι δρομοι μας. Καλη τυχη κ σε σας. Θα κλεισω με Λιγδη που αποδεικνυεται η πιο σταθερη εταιρεια. Κ χθες ουτε που κοιταξαν τη 15κιλη χειραποσκευη μου.
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Γιατί έτσι; Αν γίνει ακύρωση και δεν έχω κλείσει απευθείας από volotea θαναι πιο δύσκολο να βγάλω άκρη;
Εγώ πάντως έκανα 8 μήνες να βγάλω άκρη με την edreams και τελικά απευθύνθηκα στην ίδια την εταιρεία (scoot), που ευτυχώς έχει γραφεία στην Ελλάδα, και μου έδωσαν λύση σε 3 μέρες!
 

patsman

Member
Μηνύματα
191
Likes
523
Αλήθεια, έχει ταξιδέψει κάποιος με αυτήν την εταιρία; Εννοώ εκτελεί κάποιο δρομολόγιο ή μόνο ακυρώνει; Για να ξέρουμε αν αξίζει τον κόπο να κλείσουμε κανένα εισιτήριο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
3 ταξιδια πραγματοποιησα, και ενα που ακυρωσα με δικη μου πρωτοβουλια και πεταξα το 1 ευρω που κοστισε καθε εισιτηριο.
Τωρα εξακολουθω να βλεπω σταθεροτατη την πτηση Αθηνα Μπαρι που εχω για Ιουλη.
Για οποιον δεν πιεζεται με τις μερες αδειας, γιατι οχι? Αν στραβωσει πολυ, παιρνεις το πλοιο. Αν ομως εχεις μερες με το σταγονομετρο, μπορει μια αλλαγη να καταστρεψει το ταξιδι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom