Volotea Volotea

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Σήμερα πέταξα με Volotea HER-ATH, πρώτη φορά με την εταιρεία.

Α319, στην ώρα της η πτήση. Μια χειραποσκευή και ένα προσωπικό αντικείμενο, η χειραποσκευή εάν είναι στα απαιτούμενα όρια τότε μπορείς να την δώσεις στο check in να πάει στο αμπάρι χωρίς έξτρα χρέωση.

Δεν βγάζει την cheapίλα της Ryanair, και το προσωπικό πιο προσεγμένο. Με 19 ευρώ το σκέλος, με την κράτηση του εισιτηρίου να γίνεται 10 μέρες πριν, όταν αντίστοιχα η aegean ήταν στα 60 για περίπου τις ίδιες ώρες, θα ξαναπροτιμηθεί.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
φορτωσε κ Ρωμη, Μαλπενσα με τα χρωματα της Aegean. αν επιβεβαιωθει η συνεργασια προκειται για μεγαλη επιτυχια των ελληνων...βρηκαν κελεπουρι..
καλο για ξεφορτωμα voucher μονο.
Screenshot_20210630-160657_Chrome.jpg
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
φορτωσε κ Ρωμη, Μαλπενσα με τα χρωματα της Aegean. αν επιβεβαιωθει η συνεργασια προκειται για μεγαλη επιτυχια των ελληνων...βρηκαν κελεπουρι..
καλο για ξεφορτωμα voucher μονο.
View attachment 358230
Τι σημαίνει γενικά αυτή η "συνεργασια" για εμάς? Θα μπορούμε, για παράδειγμα, όπως είπες, να χρησιμοποιούμε τα βαουτσερ της μιας για να ταξιδεύουμε με την άλλη?
 
Last edited:

Alpha14

Member
Μηνύματα
119
Likes
203
Θέλω να πάω Γαλλία το φθινόπωρο για δουλειά και παίζει βολική πτήση με τη Volotea, αλλά θυμάμαι ότι έχω διαβάσει αρκετά σχόλια για ακυρώσεις κτλ. Θα μου προτείνατε να κοιτάξω με κάτι άλλο για να'μαι σίγουρος ή είναι τα 1ευρα αυτά που συνήθως ακυρώνονται;
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Θέλω να πάω Γαλλία το φθινόπωρο για δουλειά και παίζει βολική πτήση με τη Volotea, αλλά θυμάμαι ότι έχω διαβάσει αρκετά σχόλια για ακυρώσεις κτλ. Θα μου προτείνατε να κοιτάξω με κάτι άλλο για να'μαι σίγουρος ή είναι τα 1ευρα αυτά που συνήθως ακυρώνονται;
Από Σεπτέμβρη και μετά αν έχουμε πάλι λοκνταουν όλα μπορεί να ακυρωθούν, δεν έχει σχέση η τιμή.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Θέλω να πάω Γαλλία το φθινόπωρο για δουλειά και παίζει βολική πτήση με τη Volotea, αλλά θυμάμαι ότι έχω διαβάσει αρκετά σχόλια για ακυρώσεις κτλ.
Αν θες να πας για δουλειά άρα χρειάζεται να είσαι κάπου εγκαίρως, να επιλέξεις μια εταιρεία που δεν έχει ιστορικό ακυρώσεων αυτή την περίοδο ή που έχει συχνές πτήσεις οπότε μπορεί να σε εξυπηρετήσει σε εύλογο χρόνο.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Τι σημαίνει γενικά αυτή η "συνεργασια" για εμάς? Θα μπορούμε, για παράδειγμα, όπως είπες, να χρησιμοποιούμε τα βαουτσερ της μιας για να ταξιδεύουμε με την άλλη?
Μερικές λεπτομέρειες.

AEGEAN και Volotea προχώρησαν σε εμπορική συνεργασία για πτήσεις με χρήση κοινών κωδικών - Metaforespress
 

blade_

Member
Μηνύματα
177
Likes
163
Πρωτη πτηση με Volotea ..Εξαιρετικα συνεπης στην ωρα της,με τα μειλ για υπενθυμιση κτλ,στο τσεκ ιν καθισαμε και στις διπλανες θεσεις χωρις να επιλεξουμε κατι εξτρα. Στο αεροπλανο(το οποιο ειχε πραγματικα ανετες θεσεις και χωρο για τα ποδια αρκετο) ειχε wifi που εμπαινες στο δικο της δικτυο και ειχε αρκετες ταινιες,μουσικη πληροφοριες για το ταξιδι κτλ...Σε γενικες γραμμες εμεινα πολυ ευχαριστημενος
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Πρωτη πτηση με Volotea ..Εξαιρετικα συνεπης στην ωρα της,με τα μειλ για υπενθυμιση κτλ,στο τσεκ ιν καθισαμε και στις διπλανες θεσεις χωρις να επιλεξουμε κατι εξτρα. Στο αεροπλανο(το οποιο ειχε πραγματικα ανετες θεσεις και χωρο για τα ποδια αρκετο) ειχε wifi που εμπαινες στο δικο της δικτυο και ειχε αρκετες ταινιες,μουσικη πληροφοριες για το ταξιδι κτλ...Σε γενικες γραμμες εμεινα πολυ ευχαριστημενος
Ευχάριστα νέα που μου δίνουν ελπίδα πως ίσως φέτος καταφέρω τελικά να ταξιδέψω μαζί τους.
Πέρσυ τον Αύγουστο πλήρωσα την megavolotea και τελικά μετά απο 4 ακυρώσεις δεν κατάφερα να ταξιδέψω πουθενα. Εδώ και δυό μήνες κι ενώ λήγει η κάρτα τέλος Αυγούστου με έχουν μουρλάνει στα emails για να με ενημερώσουν ότι η megavolotea λήγει τέλος Αυγούστου και η credit card που είχα πληρώσει πέρσυ έχει λήξει. Τέτοια πρεμούρα για ανανέωση τρεις μήνες πριν την λήξη δεν έχω ξαναδεί.
 

blade_

Member
Μηνύματα
177
Likes
163
Ευχάριστα νέα που μου δίνουν ελπίδα πως ίσως φέτος καταφέρω τελικά να ταξιδέψω μαζί τους.
Πέρσυ τον Αύγουστο πλήρωσα την megavolotea και τελικά μετά απο 4 ακυρώσεις δεν κατάφερα να ταξιδέψω πουθενα. Εδώ και δυό μήνες κι ενώ λήγει η κάρτα τέλος Αυγούστου με έχουν μουρλάνει στα emails για να με ενημερώσουν ότι η megavolotea λήγει τέλος Αυγούστου και η credit card που είχα πληρώσει πέρσυ έχει λήξει. Τέτοια πρεμούρα για ανανέωση τρεις μήνες πριν την λήξη δεν έχω ξαναδεί.
Μπορει να ειναι η τυχη του πρωταρη με τη συγκεκριμενη,αλλα πραγματικα,ολα πηγαν καλα.Αυτον τον καιρο γενικα δεν ρισκαρω αεροπορικα αλλα εδω ειπα να δοκιμασω. Ειναι και οι καιροι περιεργοι που οι ακυρωσεις/μεταβολες ειναι συχνοτερες οποτε ελπιζω οτι βελτιωνεται το πραγμα γενικα...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.732
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom