Volotea Volotea

paefstra

Member
Μηνύματα
13.017
Likes
40.988
Γενικα τα ταξιδια με τη Volotea δεν τα λες και σιγουρα, αλλα μονο χαμενος δεν βγαινεις. Εκτος του οτι δινει +20% σε credit στρογγυλοποιημενο προς τα πανω αρκετα στις ακυρωσεις (η Agean μονο 10%), εδωσε προσφατα και αποζημιωση 50ρικο λογω "ψυχικης οδυνης" για ακυρωση, κατι που δεν το εχω ξαναδει ποτε, δινει βαλιτσακι, εχει ευχρηστοτατη διαδικασια διαχειρισης των κρατησεων, ειδικα αν αλλαξει η ωρα πτησης. Πολυ ωραιοι.
Το SuperVolotea ψηνομουν να το παρω για 20 μολις ευρω, αλλα δεν κλεινω τοσες πτησεις οποτε μαλλον θα πηγαινε απατο. Ομως ηταν πολυ καλη προσφορα οταν ετρεχε.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Γενικα τα ταξιδια με τη Volotea δεν τα λες και σιγουρα, αλλα μονο χαμενος δεν βγαινεις. Εκτος του οτι δινει +20% σε credit στρογγυλοποιημενο προς τα πανω αρκετα στις ακυρωσεις (η Agean μονο 10%), εδωσε προσφατα και αποζημιωση 50ρικο λογω "ψυχικης οδυνης" για ακυρωση, κατι που δεν το εχω ξαναδει ποτε, δινει βαλιτσακι, εχει ευχρηστοτατη διαδικασια διαχειρισης των κρατησεων, ειδικα αν αλλαξει η ωρα πτησης. Πολυ ωραιοι.
Το SuperVolotea ψηνομουν να το παρω για 20 μολις ευρω, αλλα δεν κλεινω τοσες πτησεις οποτε μαλλον θα πηγαινε απατο. Ομως ηταν πολυ καλη προσφορα οταν ετρεχε.
Σκέψου ότι για ένα μόνο ταξίδι (ειδικά εξωτερικό), η έκπτωση από το Mega Volotea θα είναι της τάξεως των 15-20 ευρώ, που σου δίνει priority και flex εισιτήριο. Δηλαδή με ένα ταξίδι με Volotea έχεις βγάλει τα έξοδα της συνδρομής. Για κάθε επόμενο ταξίδι που κάνεις είσαι στο κέρδος. Χώρια οι προσφορές που βγάζει αποκλειστικά για mega volotea.

Όποτε ξαναβγάλουν το 20ευρο , είναι τρελή ευκαιρία.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Στο site της εταιρείας αναφέρει πως δεν υπάρχει πρόβλημα αν δεν θες να πετάξεις το ένα από τα δύο σκέλη.

Στην περίπτωση μου δεν θέλω να πετάξω το πήγαινε αλλά θα πετάξω την επιστροφή.

Ξέρει όμως κάποιος αν πρέπει να έχω κάνει check in ή δεν παίζει ρόλο;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Στο site της εταιρείας αναφέρει πως δεν υπάρχει πρόβλημα αν δεν θες να πετάξεις το ένα από τα δύο σκέλη.

Στην περίπτωση μου δεν θέλω να πετάξω το πήγαινε αλλά θα πετάξω την επιστροφή.

Ξέρει όμως κάποιος αν πρέπει να έχω κάνει check in ή δεν παίζει ρόλο;
κανενα απολυτως.
Ναι, ο κάποιος είναι το τηλεφωνικό κέντρο της εταιρίας.
εχει παει για Πασχα ελληνικο στις Μαλδιβες μαλλον γιατι δεν απανταει ουτε στον PM τον ιδιο.
παει το κουπονακι μου.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ναι, ο κάποιος είναι το τηλεφωνικό κέντρο της εταιρίας.
Τελικά βρέθηκε κάποιος στο τσατ της εταιρείας και απάντησε πως δεν υπάρχει θέμα αν ταξιδέψω το ένα από τα δύο σκέλη και μάλιστα μου επέστρεψε και τα λεφτά,ως credit, από την πτήση που δεν θα ταξίδευα.
 

afrodite39

Member
Μηνύματα
103
Likes
96
Γνωρίζετε αν σε κράτηση τεσσάρων ατόμων οι θέσεις που δίνονται στο τσεκιν είναι μαζί η σκόρπιες;;;;
διότι για προαγορά θέσης βγαίνει στα εννιάμιση ευρώ το άτομο ανά διαδρομή
 

Яна

Member
Μηνύματα
262
Likes
288
Γνωρίζετε αν σε κράτηση τεσσάρων ατόμων οι θέσεις που δίνονται στο τσεκιν είναι μαζί η σκόρπιες;;;;
διότι για προαγορά θέσης βγαίνει στα εννιάμιση ευρώ το άτομο ανά διαδρομή
Δωρεάν τσεκ ιν κανεις αργότερα. Οι θέσεις σκόρπιες.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.017
Likes
40.988
Για 2 ατομα μας εδωσαν συνεχομενες(δωρεαν) για 4 και δωρεαν λιγο δυσκολομου φαινεται
Κο εγω αυτο θυμαμαι οτι μας εδινε συνεχομενες θεσεις για δυο ατομα, αλλα εχω και καμια 4ετια να πεταξω. Εχω πτηση παλι το καλοκαιρι και δεν αγορασα θεσεις βασιζομενη σ αυτο.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
τον Οκτώβριο πέταξα με 2 πτήσεις για 2 άτομα. Και στις 2 οι θέσεις ήταν μαζί
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.314
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom