Volotea Volotea

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Aν κάνω subscribe στη Megavolotea φετος, μπορω να την ακυρώσω του χρόνου;
Την ξαναβγαλε στα 10 ευρω και το σκεφτομαι, αλλα επειδη δεν την πολυχρησιμοποιω, τα 49 ευρω του χρονου δε με ψηνουν.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Aν κάνω subscribe στη Megavolotea φετος, μπορω να την ακυρώσω του χρόνου;
Την ξαναβγαλε στα 10 ευρω και το σκεφτομαι, αλλα επειδη δεν την πολυχρησιμοποιω, τα 49 ευρω του χρονου δε με ψηνουν.
Μου ηρθε και μενα μειλ. Εγω θα το παρω. Εχω κλεισει φετος μερικα και μου ειναι συμπαθης εταιρεια, αρα θα συνεχισω.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Δεν τη χρησιμοποιω σχεδον ποτε, γιατι απο Βαλενθια εχει για 5 προορισμους μονο.
Δεν ειχα ποτε προβλημα με τη volotea, αλλα δεν τρελαινομαι κιολας.
50 ευρω παντως για μενα ειναι πολλα, εχω κανει 3 ταξιδια μαζι της τα τελευταια 5 χρονια.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
μου ειναι συμπαθης εταιρεια,
κι εμενα. διακριτικοτατη εταιρεια. αλλαξαν ωραριο αναχωρησης (απο 14.30 σε 06.00 με ξυπνημα δηλ στις 03.00) και ουδεποτε ενοχλησαν. οχι οπως κατι αλλοι που σε ζαλιζουν.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
κι εμενα. διακριτικοτατη εταιρεια. αλλαξαν ωραριο αναχωρησης (απο 14.30 σε 06.00 με ξυπνημα δηλ στις 03.00) και ουδεποτε ενοχλησαν. οχι οπως κατι αλλοι που σε ζαλιζουν.
Κι εμενα δεν με ενοχλησαν για μια ωριτσα πιο αργα το βραδυ. Εξαλλου Time we have. Money we don't have, που ελεγε ο Μαινας στο "Βαλκανιζατερ".
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
292
Likes
851
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Τη βοήθειά σας παρακαλώ,
έχουμε κλείσει εισητήρια για Τορίνο, πριν τις 8/6 με την παλιά πολιτική χειραποσκευών που πρέπει να τις παραδώσουμε δωρεάν στο γκισέ της volotea στο αεροδρόμιο. Εάν εκμεταλευτώ την έκπτωση και αγοράσω ένα megalovolotea (λέει ότι καλύπτει έως και 4 άτομα) με τα 10,00€, θα μπορούμε να πάρουμε τις χειραποσκευές μέσα στο αεροπλάνο για τη συγκεκριμένη πτήση;
 

love4ice

Member
Μηνύματα
20
Likes
20
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντού
Τη βοήθειά σας παρακαλώ,
έχουμε κλείσει εισητήρια για Τορίνο, πριν τις 8/6 με την παλιά πολιτική χειραποσκευών που πρέπει να τις παραδώσουμε δωρεάν στο γκισέ της volotea στο αεροδρόμιο. Εάν εκμεταλευτώ την έκπτωση και αγοράσω ένα megalovolotea (λέει ότι καλύπτει έως και 4 άτομα) με τα 10,00€, θα μπορούμε να πάρουμε τις χειραποσκευές μέσα στο αεροπλάνο για τη συγκεκριμένη πτήση;
Όχι, δυστυχώς. Το Megavolotea καλύπτει δωρεάν την παράδοση των αποσκευών στο γκισέ μόνο. Για την είσοδο με αυτές στο αεροπλάνο δίνει απλά μια έκπτωση.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
και εμενα μου ηρθε για τα 10ε. Αλλα σκεφτομαι να δοκιμασω αυτο με τι 15 μερες δωρεαν.... το εχετε δοκιμασει νομιζω ε? για πειτε και γνωμη για φτηνο προορισμο... με παιδια για πρωτη φορα... Ναπολη μπαρι λυον.... τουλουζη; (οτι παρεις 9ευρω...) τι απο αυτα βγαινει πιο χαλαρο σαν προγραμμα; κ θα ηθελα μουσειο τεχνολογειας ή φυσικης ιστοριας.... Σχεδιαζω ενα ταξιδι με 4 και 7 ετων....
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Eγω το πηρα. Στα γενεθλια δινει δωρακι 20 ευρω, υπερκαλυπτει το 10ευρο. Δινει 10κιλη δωρεαν σε καθε πτηση. Μην ξεχασετε να τικαρετε το κουτακι να μη γινει αυτοματη ανανεωση με 50 ευρω του χρονου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
και εμενα μου ηρθε για τα 10ε. Αλλα σκεφτομαι να δοκιμασω αυτο με τι 15 μερες δωρεαν.... το εχετε δοκιμασει νομιζω ε? για πειτε και γνωμη για φτηνο προορισμο... με παιδια για πρωτη φορα... Ναπολη μπαρι λυον.... τουλουζη; (οτι παρεις 9ευρω...) τι απο αυτα βγαινει πιο χαλαρο σαν προγραμμα; κ θα ηθελα μουσειο τεχνολογειας ή φυσικης ιστοριας.... Σχεδιαζω ενα ταξιδι με 4 και 7 ετων....
Οποιοσδηποτε προοσρισμος στη Γαλλια δεν μπορει να θεωρηθει φτηνος. Η δωρεαν τσαντα του απλου εισιτηριου ειναι σε διασταση τσαντας νηπιαγωγειου 40x30χ20. Για 10 ευρω αξιζει η δωρεαν βαλιτσα για καθεναν.
 
Last edited:

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Eγω το πηρα. Στα γενεθλια δινει δωρακι 20 ευρω, υπερκαλυπτει το 10ευρο. Δινει 10κιλη δωρεαν σε καθε πτηση. Μην ξεχασετε να τικαρετε το κουτακι να μη γινει αυτοματη ανανεωση με 50 ευρω του χρονου.
Το πηρα κι εγω.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.945
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
με παιδια για πρωτη φορα... Ναπολη μπαρι λυον.... τουλουζη; (οτι παρεις 9ευρω...) τι απο αυτα βγαινει πιο χαλαρο σαν προγραμμα; κ θα ηθελα μουσειο τεχνολογειας ή φυσικης ιστοριας.... Σχεδιαζω ενα ταξιδι με 4 και 7 ετων....
Η Νάπολη έχει πολλή ιστορία που ίσως να κούραζε τα παιδιά.

Για Τεχνολογία έχει πράγμα η Τουλούζη, που αποτελεί και κέντρο της Ευρωπαϊκής αεροναυπηγικής. Έχει συμπαθητικό ιστορικό κέντρο, είναι επίπεδη και προσφέρει ωραίες βόλτες (και νομίζω και βαρκάδες) στο κανάλι Midi. Δεδομένου ότι η Aegean βαράει τιμές για εκεί, αν έβρισκα τέτοια προσφορά θα τη σκεπτόμουν σαν επιλογή...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom