Volotea Volotea

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Εμένα έχει κολλήσει. Κάνει Επεξεργασία πληρωμής εδώ και 5 λεπτά.

Διάβασα τα σχόλια πιο πάνω τι σημαίνει default?
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.113
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Διάβασα τα σχόλια πιο πάνω τι σημαίνει default?
Σημαίνει να έχεις προκαθορίσει μία κάρτα στη σελίδα/εφαρμογή της Volotea, ώστε όταν κάνεις κάποια αγορά, κατα τη πληρωμή να εμφανίζει αυτόματα το σύστημα ως επιλογή αυτή τη κάρτα για πληρωμή.
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
292
Likes
849
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Προσπαθώ να αγοράσω το megavolotea και κολλάει η ιστοσελίδα!
Πιστωτική βάζω και μαυρίζει το site.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Παιδιά έκανα τσεκίν για αυριανή πτήση και στα boarding passes αναφέρεται ότι δικαιούμαστε μόνο μια μικρή τσάντα (τύπου σχολική), ενώ την κράτηση την κάναμε πριν τις 8/06.
Τι κάνω; Έκανα απλά screenshot την κράτησή μας να φαίνεται ημερομηνία, καθώς και το σημείο στο νέο κανονισμό που φαίνεται η εξαίρεση για όσους επιβάτες έκλεισαν πριν τις 8/06. Αλλά έχω ένα άγχος.
(προσωπικά backpack θα πάρω ούτως ή άλλως, απλά μεγαλύτερο, η συνταξιδιώτισσά μου όμως θα πάρει σίγουρα βαλιτσάκι)
Οποτε μπορεσεις μας μεταφερεις τι εγινε. Και αν αυτη η ρημαδοτσαντουλα 20×20 δεχοταν ελεγχο στο gate η περνουσε η μεγαλυτερη τσαντα του νεου κανονισμου.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.121
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Οποτε μπορεσεις μας μεταφερεις τι εγινε. Και αν αυτη η ρημαδοτσαντουλα 20×20 δεχοταν ελεγχο στο gate η περνουσε η μεγαλυτερη τσαντα του νεου κανονισμου.
Απαντώ στα γρήγορα περιμένοντας το τρένο.
Εγώ πέρασα αέρα χωρίς θέμα (κουβαλούσα μεγάλο backpack και τσαντούλα).
Στη συνταξιδιώτισσά μου είπαν την ώρα της επιβίβασης ότι κανονικά έδινε το βαλιτσάκι στο τσεκίν χωρίς χρέωση κι ότι πια απαγορεύονται οι χειραποσκευές για τους μη priority. Αλλά την άφησαν.
Στο γυρισμό θα πάμε να κάνουμε τη φάση στο τσεκίν και θα επανέλθω αν έχουμε κάποιο ευτράπελο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Απαντώ στα γρήγορα περιμένοντας το τρένο.
Εγώ πέρασα αέρα χωρίς θέμα (κουβαλούσα μεγάλο backpack και τσαντούλα).
Στη συνταξιδιώτισσά μου είπαν την ώρα της επιβίβασης ότι κανονικά έδινε το βαλιτσάκι στο τσεκίν χωρίς χρέωση κι ότι πια απαγορεύονται οι χειραποσκευές για τους μη priority. Αλλά την άφησαν.
Στο γυρισμό θα πάμε να κάνουμε τη φάση στο τσεκίν και θα επανέλθω αν έχουμε κάποιο ευτράπελο.
Αυτο το ξερω οτι παραδιδουμε βαλιτσες. Εχω φρικαρει με τα ορια της μικρης γιατι μετα επιστρεφουμε με Ryan που εχει αλλα ορια και μετα με Aegean που ειμαστε χαλαροι. Επιπλεον φοβαμαι απωλεια-καθυστερηση στην παραλαβη και θελω να χωρεσω τα αναγκαια για το πρωτο 2ημερο στην 20×20.
Την καταρα μου να εχουν.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.121
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Αυτο το ξερω οτι παραδιδουμε βαλιτσες. Εχω φρικαρει με τα ορια της μικρης γιατι μετα επιστρεφουμε με Ryan που εχει αλλα ορια και μετα με Aegean που ειμαστε χαλαροι. Επιπλεον φοβαμαι απωλεια-καθυστερηση στην παραλαβη και θελω να χωρεσω τα αναγκαια για το πρωτο 2ημερο στην 20×20.
Την καταρα μου να εχουν.
Εγώ πάντως πέρασα με τεράστιο backpack. Τώρα τι να σου πω, είναι και θέμα τύχης νομίζω.
 
Μηνύματα
11
Likes
11
Ονειρεμένο Ταξίδι
bora bora
ενα καλο ηταν Volotea είχε βγαλει για τα 10 χρονια λειτουργιας της μια προσφορα μελους με 10 γαι 1 χρόνο και εχεις αρκετα προνομια..την εκανα τωρα θα δειξει..
εχει ταξιδεψει κανεις ποτε με volotea??
ειμαι καινουργιο μελος..παθιασμενος με ταξιδια..απο κουνια ..
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
ενα καλο ηταν Volotea είχε βγαλει για τα 10 χρονια λειτουργιας της μια προσφορα μελους με 10 γαι 1 χρόνο και εχεις αρκετα προνομια..την εκανα τωρα θα δειξει..
εχει ταξιδεψει κανεις ποτε με volotea??
ειμαι καινουργιο μελος..παθιασμενος με ταξιδια..απο κουνια ..
Καλώς ήρθες. Το μήνυμά σου μεταφέρθηκε σε αυτό το σχετικό θέμα, στο οποίο μπορείς να βρεις γνώμες για την εταιρεία.
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος του κοσμου
Καλησπέρα
Να παραθέσω και εγω την εμπειρία μου απο τα καινούργια μέτρα της εταιρείας.
Πετάγαμε στις 12/6 για Ντουμπροβνικ και με την παράδοση της χειραποσκευής περιμέναμε 2 ώρες στο τσεκ ιν. Το αποτέλεσμα, καθυστέρηση της πτήσης.
Όσοι ταξιδεύετε πηγαίνετε νωρίς στο αεροδρόμιο.
Επίσης βρήκα αυτό https://boncode.gr/gr/store/volotea/ αλλά δεν δουλεύει.
 
Last edited:

love4ice

Member
Μηνύματα
20
Likes
20
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντού
Μόλις μου ακυρώθηκε πτήση που ήταν προγραμματισμένη σε 15 ημέρες.

Τελικά δεν έφταιγε μόνο ο κόβιντ για τις ακυρώσεις της Volotea.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom