Volotea Volotea

Kostasicebar

Member
Μηνύματα
39
Likes
63
Η Volotea ακύρωσε τις πτήσεις Athens-Bilbao για όλο τον Σεπτέμβρη, κράτησε μόνο το πρώτο ΣΚ (2-5 Σεπτέμβρη). Με βάση αυτά που έχω διαβάσει εδώ νιώθω τυχερός που μας έστειλε ειδοποίηση μέσω e-mail για την ακύρωση των πτήσεων.
Όνειρο ήταν και πάει… ακύρωσε και ολες τις πτήσεις του Οκτώβρη… δεν μου έχουν στείλει μειλ αλλά το βρήκα μέσω του app … ήταν πολύ ωραίο για να είναι αληθινό ένα τριημερακι σε πολύ καλή τιμή στο Μπιλμπάο…
 

Sonia76

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Αν δεν ανανεώσεις το megavolotea (πρέπει να απενεργοποιήσεις εσύ την αυτόματη ανανέωση), δεν θα χρεώσουν την έκπτωση στα εισιτήρια.
Χάνεις όμως τα benefits (π.χ. παραδοτέα χειραποσκευή).
Σε ευχαριστώ πολύ!!! Μια μικρή τσαντα χειρος θα εχω μαζι που ειναι δωρεαν ετσι κ αλλιως.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Στην προηγουμενη πτηση πριν εναν μηνα ειχα λαβει υποψιν αυτο που αναγραφοταν οτι βαλιτσακι και προσωπικη τσαντα δεν πρεπει να ξεπερνουν τα 10 κιλα, συμφωνα με τον παλιο κανονισμο με τον οποιο ειχα κλεισει τα εισιτηρια . Τελικα κανεις δεν ζυγισε κατα την παραδοση των βαλιτσων, που μονο αυτο με απασχολουσε αφου δεν ειχαμε priority.
Αν καταλαβαινω καλα διαβαζοντας τον νεο κανονισμο, το αθροισμα 10 κιλων τωρα αφορα μονο τους priority. Ενω οσοι εχουν αγορασει τσεκαρισμενη βαλιτσα δικαιουνται καθαρα 10 κιλα Κανω κατι λαθος?

VOLOTEA | The Whats, Wheres, Whens and Hows of flying your baggage with Volotea
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Στην προηγουμενη πτηση πριν εναν μηνα ειχα λαβει υποψιν αυτο που αναγραφοταν οτι βαλιτσακι και προσωπικη τσαντα δεν πρεπει να ξεπερνουν τα 10 κιλα, συμφωνα με τον παλιο κανονισμο με τον οποιο ειχα κλεισει τα εισιτηρια . Τελικα κανεις δεν ζυγισε κατα την παραδοση των βαλιτσων, που μονο αυτο με απασχολουσε αφου δεν ειχαμε priority.
Αν καταλαβαινω καλα διαβαζοντας τον νεο κανονισμο, το αθροισμα 10 κιλων τωρα αφορα μονο τους priority. Ενω οσοι εχουν αγορασει τσεκαρισμενη βαλιτσα δικαιουνται καθαρα 10 κιλα Κανω κατι λαθος?

VOLOTEA | The Whats, Wheres, Whens and Hows of flying your baggage with Volotea
Κάθε επιβάτης μπορεί να πάρει μαζί του στην καμπίνα 1 μικρή τσάντα χειρός με διαστάσεις που, σε καμία περίπτωση, δεν πρέπει να υπερβαίνουν τα 40 x 30 x 20 εκ. Επιπλέον, αν ο επιβάτης έχει αγοράσει την υπηρεσία επιβίβασης προτεραιότητας θα μπορεί να πάρει μαζί του και 1 βαλίτσα καμπίνας που δεν θα υπερβαίνει τα 55 x 40 x 20 εκ. Τα δύο τεμάχια δεν μπορούν σε καμία περίπτωση να υπερβαίνουν από κοινού τα 10 κιλά βάρους.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Κάθε επιβάτης μπορεί να πάρει μαζί του στην καμπίνα 1 μικρή τσάντα χειρός με διαστάσεις που, σε καμία περίπτωση, δεν πρέπει να υπερβαίνουν τα 40 x 30 x 20 εκ. Επιπλέον, αν ο επιβάτης έχει αγοράσει την υπηρεσία επιβίβασης προτεραιότητας θα μπορεί να πάρει μαζί του και 1 βαλίτσα καμπίνας που δεν θα υπερβαίνει τα 55 x 40 x 20 εκ. Τα δύο τεμάχια δεν μπορούν σε καμία περίπτωση να υπερβαίνουν από κοινού τα 10 κιλά βάρους.
Εχουμε δωρεαν 10κιλη λογω megavolotea και ΟΧΙ προτεραιοτητα
Μαλλον μπαινουμε στην περιπτωση που εχει αγοραστει τσεκαρισμενη 10κιλη τωρα
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Εχουμε δωρεαν 10κιλη λογω megavolotea και ΟΧΙ προτεραιοτητα
Μαλλον μπαινουμε στην περιπτωση που εχει αγοραστει τσεκαρισμενη 10κιλη τωρα
Λέμε τα ίδια. Με προτεραιότητα παίρνεις στη καμπίνα βαλίτσα και τσάντα σύνολο 10 kg, ενώ ως Megavolotea έχεις καθαρά 10 κιλά βαλίτσα ανεξάρτητα με το βάρος της τσάντας που θα έχεις στην καμπίνα.
 

andpsy

Member
Μηνύματα
268
Likes
648
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νότια Αμερική / Ισλανδία
To megavolotea, δεν δίνει δωρεάν 10κιλη παραδοτέα; Μπορείς να την πάρεις μαζί σου, εφόσον δεν εχεις προτεραίοτητα;
 

ANASTAPAP

Member
Μηνύματα
198
Likes
908
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ..
Έχει κανείς προσπαθήσει να κάνει αλλαγη ημερομηνίας σε υπάρχουσα πτήση Megavolotea?Γιατί στη δική μου περίπτωση,σε πτήση αγορασμένη,πριν τις 8 Ιουνίου(τουτ'έστιν συμπεριλαμβάνετο δωρεάν αποσκευή),στο ενδιάμεσο εως σήμερα αγόρασα το Megavolotea και κάθε αλλαγή με εμφανίζει ως έτσι,παρ'όλα αυτά όταν προσπάθησα να αλλάξω ημερομηνίες,κλικάροντας τις και νούργιες και ενώ φαινόταν τσεκαρισμένο χωρίς διαφορά τιμής,στο επόμενο βήμα,μου έβγαζε έξτρα χρεώσεις όπως παραδοτέα 10κιλη αποσκευή,flex και χρέωση ανά αλλαγή!Τους έστειλα μήνυμα στο chat,μου απάντησαν (μάλλον)αυτοματοποιημένα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom