Volotea Volotea

Sabgis

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Καλησπέρα , μεθαύριο πετάω για Σαντορίνη με Volotea πρώτη φορά ταξιδεύω με την την αεροπορική εταιρία έχω κάνει τόσες πτήσεις δεν το έχω ξανά δει αυτό .. σε αφήνει να κανείς check in 4 ημέρες νωρίτερα όμως εμένα δεν με αφήνει να κάνω σήμερα (δυο ημέρες νωρίτερα) . Για ποιον λόγο ;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα , μεθαύριο πετάω για Σαντορίνη με Volotea πρώτη φορά ταξιδεύω με την την αεροπορική εταιρία έχω κάνει τόσες πτήσεις δεν το έχω ξανά δει αυτό .. σε αφήνει να κανείς check in 4 ημέρες νωρίτερα όμως εμένα δεν με αφήνει να κάνω σήμερα (δυο ημέρες νωρίτερα) . Για ποιον λόγο ;
Είναι λίγο μπέρδεμα με το mega volotea νομίζω πως. 24 ώρες πριν ανοίγει για όλους.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.408
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Ανοίγει 48 ώρες πιο πριν το check in για όλους. Πάντως δεν στέλνει ενημερωτικό email πιο πριν ότι το e-check in άνοιξε, όπως αλλες εταιρείες . Μπαίνεις μόνος σου στη διαχείριση της κράτησης κ το κάνεις. Πάντως σε πρόσφατη πτήση μου από Βερόνα μου έτυχε κάτι "νόστιμο". Είχα κάνει κανονικά ηλεκτρονικά το check-in. Όταν όμως φτάσαμε με το φίλο μου στο counter για να παραδώσουμε τις αποσκευές μας, η κυρία μας εκτυπωσε τις κάρτες επιβίβασης (λογικό αυτό), αλλά μας άλλαξε θέσεις και μας έβαλε πιο μπροστά, κοντά στις εξόδους κινδύνου του αεροσκάφους 🙂. Μια χαρά άπλα είχαμε...✌
Βασικά, όπως καταλαβα σε όσους έχουν παραδοτεες ο,τι θέλουν κάνουν και δεν έχει και πολύ σημασία αν έχεις κάνει ηλεκτρονικό check-in
 

Sabgis

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Καλησπέρα έχω προσπαθήσει άπειρες φορές και δεν με αφήνει να κάνω check in μπήκα στις κριτικές και προβληματίστηκα παρά πολύ δεν βρήκα ούτε μια καλή κριτική όλοι λένε ότι δεν μπορούν να κάνουν check in και τους χρέωσε 30€ Και εγώ έχω να πληρώσω και για αλλά άτομα επίσης λένε ότι στα ψιλά γράμματα γράφει ότι την χειραποσκευή την χρεώνουν 50€
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.408
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Μια χαρά πτήση είχα 🙂και το airbus αεροσκάφος της πολύ άνετο
 

Sabgis

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Καλησπέρα έχω ένα θελα πρώτη φορά ταξιδεύω με volotea θα πάω Σαντορίνη αύριο , και εχθές πήγα να κάνω check in δεν έχω καταλάβει εάν έγινε η όχι γιατί δεν μου ζήτησε κανένα στοιχείο και κανένα ταξιδιωτικό έγγραφο μου φάνηκε πολύ περίεργο αυτό και σήμερα πήρα τηλέφωνο και εποικοινωνησα μαζί τους και στα social
Μου είπαν ότι το check in έχει γίνει , μετά στα social μου είπαν ότι δεν έχει γίνει και μετά πάλι ότι έγινε
Εγώ απλά έχω τις κάρτες επιβίβασης δεν καταλαβαίνω απλά έχω αγχωθεί γιατί από έχθες διαβάζω παντού πολύ άσχημες κριτικές και ότι στο τέλος θα πληρώσω 30€ το check in
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.408
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Εγώ απλά έχω τις κάρτες επιβίβασης δεν καταλαβαίνω απλά έχω αγχωθεί γιατί από έχθες διαβάζω παντού πολύ άσχημες κριτικές και ότι στο τέλος θα πληρώσω 30€ το check in
Από τη στιγμή που έχεις τις κάρτες αποθηκευμενες ως pdf στο κινητό σου, δεν υπάρχει καμία περίπτωση να σου ζητήσουν να πληρώσεις το check in. Μην ανησυχείς...

Εάν μάλιστα έχεις κ παραδοτεα αποσκευή πιθανότατα θα στο ξανακάνουν ενδεχομένως κ οι ίδιοι, όπως σου είπα κ χθες 😉😏
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Προγραμμα πτησεων τηρουνε;κοιταω για Δεκεμβρη,ευελπιστω να μην ριξουν πιστολι...αν και η απορια μου ειναι αλλη..μου δινει megavolotea δωρεαν για 15 μερες και μετα με συνδρομη..αν την επιλεξω και κλεισω εισιτηριο με megavolotea και μετα τις 15 μερες ακυρωσω,το εισιτηριο θα γυρισει σε απλο ή θα μεινουν τα προνομια της megavolotea?δε εχω ξαναπεταξει μαζι της και δε ξερω καν τι παιζει
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Προσπαθώ μια εβδομάδα να συνδεθώ στο λογαριασμό μου απ όλες τις πλατφόρμες και από την εφαρμογή αλλά δεν. Αντιμετωπίζει κάποιος το ίδιο πρόβλημα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.691
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom