Volotea Volotea

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Μπήκα από ανώνυμη περιήγηση τελικά. Περίεργο. Κάποιο ίσως πρόβλημα με τον browser μου.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Επί τη ευκαιρία, πότε θα βγουν οι πτήσεις της για Μάρτιο 2023 και μετά?
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Έχει πρόβλημα το site της Volotea? Από χθες δε βλέπω πτήσεις. Μπαίνω από PC.
Πάνω από εβδομάδα που δε μπορώ να δω πτήσεις και σχεδόν ένα μήνα που δε μπορώ να συνδεθώ στο λογαριασμό μου από όλους τους browsers, άλλα ούτε από την εφαρμογή
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Να κάνω μια ερώτηση: προσπάθησα χθες να κλείσω εισιτήρια για το ερχόμενο καλοκαίρι και παρατήρησα ότι το σύστημα μου είχε την επιλογή megalovolotea (και ο,τι bonus αυτό συνεπάγεται), δωρεάν δοκιμαστικά για 15 ημέρες. Τι ακριβώς σημαίνει αυτό? Ότι μπορώ να κλείσω αυτη τη στιγμή εισιτήρια με τα οφέλη του προγράμματος megovolotea, χωρίς να είμαι κάτοχός του και χωρίς να πληρώσω συνδρομή μέχρι την πτήση μου το ερχόμενο καλοκαίρι? Μου φαίνεται too good to be true Επίσης για κάποιο λόγο δεν μου έδινε την επιλογή combo flex το site. Τι παίζει γενικά?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.962
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Ότι μπορώ να κλείσω αυτη τη στιγμή εισιτήρια με τα οφέλη του προγράμματος megovolotea, χωρίς να είμαι κάτοχός του και χωρίς να πληρώσω συνδρομή μέχρι την πτήση μου το ερχόμενο καλοκαίρι? Μου φαίνεται too good to be true
Ναι κατά τα φαινόμενα, απλά να μη ξεχάσεις να κλείσεις την αυτόματη ανανέωση της συνδρομής.
Δε το λέω αυθαίρετα. Στο τελευταίο μου ταξίδι χρησιμοποίησα το Megavolotea κλείνοντας με όλα τα προνόμια που αυτό έχει, ακυρώνοντας το με την πάροδο των 15 ημερών. Βέβαια είχα ήδη επιστρέψει εντός του διαστήματος αυτού, αλλά δεν έχει να κάνει, εσύ κάνεις κράτηση με την αναγραφόμενη τιμή του megavolotea.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Ναι κατά τα φαινόμενα, απλά να μη ξεχάσεις να κλείσεις την αυτόματη ανανέωση της συνδρομής
Μα εγώ δεν είμαι καν συνδρομητής για να ανανεώσω συνδρομή. Εκτός κι αν εννοεί ότι για να ισχύσουν τα προνόμια του megalovolotea στο επερχόμενο ταξίδι (όποτε κι αν γίνει), θα πρέπει να γίνω συνδρομητής του προγράμματος το αργότερο σε 15 ημέρες από τη στιγμή που έκλεισα τα εισιτήρια. Αυτό άραγε να εννοεί?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.962
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Μα εγώ δεν είμαι καν συνδρομητής για να ανανεώσω συνδρομή. Εκτός κι αν εννοεί ότι για να ισχύσουν τα προνόμια του megalovolotea στο επερχόμενο ταξίδι (όποτε κι αν γίνει), θα πρέπει να γίνω συνδρομητής του προγράμματος το αργότερο σε 15 ημέρες από τη στιγμή που έκλεισα τα εισιτήρια. Αυτό άραγε να εννοεί?
Με το που κλείνεις εισιτήριο χρησιμοποιώντας το προνόμιο αυτό, γίνεσαι αυτόματα συνδρομητής και έχεις δώσει ήδη τη κάρτα σου για την αγορά, η οποία διατηρείται (και θα χρεωθεί με το πέρας 15ημέρου) στο πεδίο που αφορά τη megavolotea. Τώρα αν μετά το πέρας 15ημέρου ακυρώσεις δεν αλλάζει κάτι.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Xίλια ευχαριστώ βρε ψηλέ...ουσιαστικά μου επιβεβαίωσες αυτό που φανταζόμουν.
 

pepakos

Member
Μηνύματα
158
Likes
404
Επόμενο Ταξίδι
Dubai
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή 🇦🇷
Xίλια ευχαριστώ βρε ψηλέ...ουσιαστικά μου επιβεβαίωσες αυτό που φανταζόμουν.
Έκανα κ εγώ το ίδιο πράγμα πριν λίγους μήνες για ταξίδι στη Βερόνα....δηλαδή έκλεισα τα εισιτήρια σε τιμές και προνόμια megavolotea και πριν τη λήξη της 15ημερης δοκιμής το ακύρωσα...μετά από λίγες μέρες ταξίδεψα κανονικά. Δεν χρεώθηκα τίποτα επιπλέον.
Το μόνο παρατράγουδο ήταν η παραδοτέα βαλίτσα.
Σαν megavolotea αν θυμαμαι καλα, δικαιούσαι δωρεάν παραδοτέα αποσκευή 10κιλη.
Ενω στην κράτηση μου το έβγαζε κανονικά σαν υπηρεσία δωρεάν, στο check in δεν το μπορούσαν να το δουν στο σύστημά τους, ούτε στο Βενιζέλος, ούτε στη Βερόνα κατά την επιστροφή. Ευτυχώς το είχα screenshot στο κινητό και με πολλή κουβέντα και κάποια τηλέφωνα που έκανε η υπάλληλος του αεροδρομίου στην εταιρεία, μας τις πέρασαν τις αποσκευές.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Τι ωραίοι στη Volotea.

Αποσκευή 10 κιλών, αλλά ήταν δηλωμένη σαν παραδοτέα, όχι σαν χειραποσκευή. Πέρασε η αδερφή μου τον έλεγχο για Ηράκλειο και πάει στο gate και της λένε ότι δεν την παρέδωσε έξω στο check-in οπότε τώρα για να της βάλουν το χαρτάκι για να την παραδώσει στο αεροπλάνο είναι 50 ευρώ. Μαζί της και άλλα 10-15 άτομα με το ίδιο θέμα, αστυνομίες, κακό, φασαρία.

Ωραία γιορτινή ατμόσφαιρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.694
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom