Iberia Vueling Airlines vueling ή iberia??

pemi

Member
Μηνύματα
24
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο ακομα...
Ταξίδι-Όνειρο
να παω παντουυυυ!!!
σκεφτομαι να παω βαρκελωνη:)mrgreen:) την αλλη βδομαδα και εχω να διαλεξω σε vueling και iberia.
Οι τιμες διαφέρουν κατα 50 euros(φυσικα η iberia ειναι πιο ακριβη) και θα ήθελα να ρωτήσω αν η vueling είναι καλή??ποια είναι η γνώμη σας??να την επιλέξω για να πάω βαρκελώνη??
 

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
Kι εγω με vueling πηγα βαρκελωνη. Κανενα παραπονο. Απο μικρη ερευνα που εκανα τα αεροπλανα της ειναι αρκετα καινουρια, τωρα δεν ξερω να σου πω και τι κανουν με τα σερβις τους:p
Παντως οταν διατυπωσα, οπως κι εσυ, την ανησυχια μου σε φιλαρακι μου καταλανο (ειναι καταλανικη εταιρια) αυτος ηταν πολυ καθησυχαστικος, καθως τη χρησιμοποιει συχνα εδω κ χρονια και δεν ειχε ποτε προβλημα.

Εξαλλου μην ξεχνας οτι η iberia εχει απαξιωθει πολυ τα τελευταια χρονια απ οτι λεγεται (ειχα ταξιδεψει πολυ παλια για να εχω ουσιαστικη αποψη). Πολλοι υποστηριζουν ομως οτι της εχει μεινει μονο το ονομα.

Αυτα απο εμενα!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
εγω να ξεκαθαρισω οτι με iberia δεν εχω ταξιδεψει ποτε, οποτε δεν εχω αποψη!!!
προσφατα πηγα βαρκελωνη με vueling και δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα!οκ, δεν τρως
στο αεροπλανο (εκτος κι αν θες να το πληρωσεις εξτρα..), αλλα και τι εγινε??θα φας τοσο πολυ στην βαρκελωνη, που ποιος ο λογος να ξεκινησεις το φαγοποτι απο το αεροπλανο?
τωρα τα τεχνικα χαρακτηριστικα των αεροπλανων δεν τα γνωριζω..εγω και στην αναχωρηση και στην επιστροφη επεσα σε αεροπλανο της clickair(συγχωνευτηκε νομιζω τελευταια με την vueling)!στην ωρα της πεταξε και εφτασε νωριτερα απο την προβλεπομενη ωρα!ανετα θα ξαναπεταγα με αυτη σε επομενη επισκεψη στην λατρεμενη ισπανια!!!:clap::clap:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δεν έχω πετάξει με καμμία από τις 2... Αλλά ίδια εταιρία είναι, η Iberia έχει εξαγοράσει τη Vueling εδώ και αρκετό καιρό.
Για την iberia, οι θέσεις της Vueling πωλούνται ως προϊόν μια κλάση πιο κάτω από την κανονική της οικονομική θέση (απ' ότι φαίνεται, ορίζεται ακόμα κι αυτό...)
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Με vueling δεν έχω ταξιδέψει. Η Iberia είναι συμπαθητική, δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Η διαφορά που βρίσκεις στα εισιτήρια δεν είναι τραγική, οπότε νομίζω ότι θα έπρεπε να κινηθείς μόνο με γνώμονα τις ώρες των δρομολογίων και κατά πόσο σε βολεύουν ή όχι.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Επίσης θα πρέπει να προσέξεις ότι συχνά από την σελίδα της Iberia κάποιες πτήσεις προωθούνται αυτόματα στην Vueling ή Clickair, οπότε έχε το κι αυτό στα υπόψιν σου, έτσι; ;)
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
δε βρισκω το λογο να κανεις 2 πτησεις( η Ιμπρερια δεν εχει απευθειας αν δε κανω λαθος, κοιτουσα προχθες τα δρομολογια και ειναι με ανταποκριση ολα) ενω μπορεις να πας με μια.....επισης υπαρχει και η επιλογη της Aegean....
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
δε βρισκω το λογο να κανεις 2 πτησεις( η Ιμπρερια δεν εχει απευθειας αν δε κανω λαθος, κοιτουσα προχθες τα δρομολογια και ειναι με ανταποκριση ολα) ενω μπορεις να πας με μια.....επισης υπαρχει και η επιλογη της Aegean....
Εγώ πάλι δε βρίσκω το λόγο να σε ενδιαφέρει αν οι πτήσεις είναι 1, 2 ή 42, από τη στιγμή που ξεκινάνε και φτάνουν στον προορισμό τους την ώρα που σε βολεύει. Επίσης, χίλιες φορές καλύτερα ανταπόκριση σε λογική ώρα, παρά πτήση μες στη μαύρη νύχτα με τη Vueling....
 

finderboy

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Τον Σεπτέμβριο ταξίδεψα από ΜΑΔΡΙΤΗ για FUERTEVENTURA με IBERIA
Ούτε ενα ποτήρι νερό δεν προσφέρουν, όλα επί πληρωμή.
Το αεροπλάνο ήταν καινούριο
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Ναι μεν στις εσωτερικες πτησεις της η Iberia δεν προσφερει τιποτα,εκτος αν το πληρωσεις, αλλα στις εξωτερικες, οχι σε ολες ομως, σε συγκεκριμενες εξωτερικες προσφερει γευμα. Τωρα το Μαδριτη - Αθηνα προσφερει γευμα, ή τουλαχιστον προσφερε πριν 1 χρονο.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Ταξίδεψα 3φορές πέρσι με Vueling...Δεν είχα κανένα πρόβλημα και οι ώρες για μένα τότε ήταν σούπερ διότι κέρδιζα όλη τη μέρα...
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Επίσης, χίλιες φορές καλύτερα ανταπόκριση σε λογική ώρα, παρά πτήση μες στη μαύρη νύχτα με τη Vueling....
αυτο ειναι εντελως υποκειμενικο..
εμενα πχ. το να πεταω μεσα στην μαυρη νυχτα με βολευει γιατι κερδιζω ολη την επομενη μερα!
προσωπικα τις ωρες της vueling της βρισκω πολυ βολικες!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.742
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom