Vueling Airlines Vueling Airlines - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

marikaki

Member
Μηνύματα
131
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
νησια ειρηνικου
Άντε να τα ξαναπούμε ... άλλος το αεροπορικό ταξίδι το βλέπει σαν μέρος του ταξιδιού, όπως η αφεντιά μου , άλλος απλά το χρησιμοποιεί σαν ΚΤΕΛ και δεν έχει απαιτήσεις, σαν τον Yorgos... μιλάμε για διαφορά φιλοσοφίας... Όπως κάποιος πηγαίνει σε ένα ωραίο εστιατόριο και τρώει έτσι κάποιος άλλος παίρνει μια πίτσα στο χέρι και είναι μια χαρά... Άλλος θέλει να μείνει σε ένα αξιοπρεπές ξενοδοχείο και άλλος βολεύεται ωραιότατα σε ένα hostel... Άλλος ψωνίζει από τα πανέρια και άλλος θέλει να ντύνεται καλύτερα... δεν βρίσκουμε άκρη...

Επί του προκειμένου... Εγώ ναι, θα έδινα 30-40€ παραπάνω για να μην φτάσω μαύρα χαράματα στην Βαρκελώνη και χάσω όλη την μέρα μου γιατί θα είμαι πτώμα από την αυπνία... Δεν θα καταστραφώ αν δώσω λίγα ευρώ παραπάνω και μου δώσουν ένα ποτήρι νερό για να μην κορακιάσω, ούτε μου αρέσει να κάνω τον φακίρη όχι για 3 ώρες αλλά ούτε για 10 λεπτά και ναι όταν ταξιδεύω γουστάρω να βλέπω χαμογελαστές αεροσυνοδούς και όχι ξυνισμένες απολίτιστες Ισπανίδες και να κάνω κρα να συνενοηθώ μαζί τους επειδή τα Αγγλικά τα δικά τους είναι τα Κορεάτικα τα δικά μου...

Το ίδιο ακριβώς μου συμβαίνει και με τα ΚΤΕΛ... Ασφαλώς και εκεί έχω απαιτήσεις... Αν έχω την δυνατότητα επιλογής όπως π.χ στην Τουρκία για λίγα ευρώ παραπάνω θα προτιμήσω μια εταιρία με καινούργια λεωφορεία, που να σου δίνουν νερό όταν διψάσεις, θα έχω επιλογή δρομολογίων, θα είναι ευγενικοί ο οδηγός και ο συνοδός, και θα κάθομαι σε καθαρά και άνετα καθίσματα...

Απλά να συμπληρώσω ότι τα 133€ που αναφέρθηκαν ασφαλώς και δεν τα βρίσκεις το καλοκαίρι και ότι με καμμιά 50€ παραπάνω θα πηγαίνεις με την Aegean σαν ανθρωπος... Εγώ τι κάνω... σε περιπτώσεις που η διαφορά ναύλου είναι τεράστια, δηλαδή σε ευρωπαική πτήση από 80€ και πάνω, ασφαλώς και θα πετάξω με την loco, αλλά αν είναι λιγότερο από 80€ ευχαριστώ δεν θα πάρω...

ΠΑΠΕΤΟ το μόνο σίγουρο είναι ότι θα φτάσεις στον προορισμό σου γιατί όποια εταιρία κι αν επιλέξεις είναι ασφαλέστατη... Το ζητούμενο είναι πως θα φτάσεις, σαν φακίρης ή σαν άνθρωπος? οι επιλογές δικές σου...

μου κανει εντυπωση.....αλλα συμφωνω απολυτα μαζι σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
άλλος το αεροπορικό ταξίδι το βλέπει σαν μέρος του ταξιδιού, όπως η αφεντιά μου , άλλος απλά το χρησιμοποιεί σαν ΚΤΕΛ και δεν έχει απαιτήσεις, σαν τον Yorgos... μιλάμε για διαφορά φιλοσοφίας... Όπως κάποιος πηγαίνει σε ένα ωραίο εστιατόριο και τρώει έτσι κάποιος άλλος παίρνει μια πίτσα στο χέρι και είναι μια χαρά... Άλλος θέλει να μείνει σε ένα αξιοπρεπές ξενοδοχείο και άλλος βολεύεται ωραιότατα σε ένα hostel... Άλλος ψωνίζει από τα πανέρια και άλλος θέλει να ντύνεται καλύτερα...

εμ... χμμ... όχι.

Το ότι κάποιος επιλέγει να πετάξει με τη φθηνότερη πτήση που βρίσκει χωρίς να υπολογίζει την πολυτέλεια κατά τη διάρκεια του ταξιδιού δε λέει απολύτως τίποτα για το πως ζει την υπόλοιπη ζωή του (εκτός αεροπλάνου).

Είναι σίγουρα διαφορά φιλοσοφίας αλλά η ερώτηση ήταν αν πετάει η εταιρεία στην Αθήνα και όχι αν είναι χλιδάτη ή μη.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
εμ... χμμ... όχι.

Το ότι κάποιος επιλέγει να πετάξει με τη φθηνότερη πτήση που βρίσκει χωρίς να υπολογίζει την πολυτέλεια κατά τη διάρκεια του ταξιδιού δε λέει απολύτως τίποτα για το πως ζει την υπόλοιπη ζωή του (εκτός αεροπλάνου).

Είναι σίγουρα διαφορά φιλοσοφίας αλλά η ερώτηση ήταν αν πετάει η εταιρεία στην Αθήνα και όχι αν είναι χλιδάτη ή μη.

1. Η ερώτηση απαντήθηκε... Κάνε τον κόπο να διαβάσεις την προηγούμενη σελίδα...

2. Δεν υπάρχουν χλιδάτες εταιρίες... Χλιδάτη είναι η bussines class και αυτή μόνο σε μεγάλα αεροπλάνα...

3. Δεν υπάρχουν πολυτέλειες στα Ευρωπαικά ταξίδια από καμία εταιρία... Το φτωχό μου το μυαλό λέει ότι δεν είναι πολυτέλεια το να ζητάς ένα ποτήρι νερό , να μπορείς να συνενοηθείς με την αεροσυνοδό και να μην στριμώχνεσαι στη θέση σου...

4. Ασφαλώς και είναι ενδεικτικό για το πως ζει κάποιος στην υπόλοιπη ζωή του... Κάποιος ο οποίος θα πάει διακοπές και θα δώσει ένα κάρο λεφτά σε καλό ξενοδοχείο και σε καλά εστιατόρια πίστεψέ με δεν θα τσιγκουνευτεί να δώσει 30-40 ευρώ παραπάνω για να πάει με μια εταιρία της προκοπής... Αν εσύ πιστεύεις το αντίθετο λυπάμαι αλλά μάλλον είσαι η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα...
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Το θέμα είναι το εξής: Όταν κάποιος μας ζητάει την γνώμη του για μια εταιρεία και αρχίζουμε να λέμε μόνο τα αρνητικά της εταιρείας αναφέροντας μετά από λίγο ότι..."ναι μεν, αν ήταν 80 Ευρώ φθηνότερη, αυτήν θα επέλεγα", τότε κατά εμένα κάποιος καταντάει αναξιόπιστος.

Μπορεί κανείς να ενημερώσει τον άλλο για τα στενότερα καθίσματα από το συνηθισμένο απλά αναφέροντάς το κι όχι μιζεριάζοντας και βγάζοντας ξινίλα σαν τις αεροσυνοδούς των αναφερόμενων εταιρειών...που κι αυτό παίζει αφού έχω ακούσει χαζοαγγλικά και σε μη loco εταιρείες!

Σαφώς και έχω αναφέρει πολλές φορές ότι αν υπήρχε εταιρεία σαν την Aegean για παράδειγμα, με μικρή διαφορά στην τιμή και με ωράριο που θα με βολεύει περισσότερο, σαφώς και θα την επέλεγα, αλλά αυτό δεν έχει σχέση με το να κρίνω αρνητικά μια εταιρεία σαν την Vueling. Μια τέτοια εταιρεία έχει τα δικά της χαρακτηρηστικά και σαφώς οι τιμές της μπορεί να παίζουν κατά περιόδους και να βγαίνει αρκετά ακριβότερη, αλλά θεωρώ ότι απεθυνόμαστε σε ώριμους ανθρώπους που έχουν κρίση να επιλέξουν σωστά όταν κάνουν την έρευνά τους, γιατί στην τελική, το καλοκαίρι που θα είναι ανεβασμένες οι τιμές, μπορεί και η Aegean να έχει ανέβει αντίστοιχα, έτσι δεν είναι; Μπορεί να προκύψει σε κάποιες φάσεις να είναι ακόμη και η Ολυμπιακή φθηνότερη από τις loco....
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Αν εσύ πιστεύεις το αντίθετο λυπάμαι αλλά μάλλον είσαι η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα...
Ευχαριστώ!!! Μου αρέσει να είμαι η εξαίρεση.

Αντίθετα ποτέ δεν υποστηρίζω ότι η άποψή μου είναι και κανόνας...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Ασφαλώς και είναι ενδεικτικό για το πως ζει κάποιος στην υπόλοιπη ζωή του... Κάποιος ο οποίος θα πάει διακοπές και θα δώσει ένα κάρο λεφτά σε καλό ξενοδοχείο και σε καλά εστιατόρια πίστεψέ με δεν θα τσιγκουνευτεί να δώσει 30-40 ευρώ παραπάνω για να πάει με μια εταιρία της προκοπής... Αν εσύ πιστεύεις το αντίθετο λυπάμαι αλλά μάλλον είσαι η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα...
αυτό θεωρώ ότι είναι η ουσία του όλου θέματος

όλα έιναι θέμα του τρόπου ζωής του καθενός και του πώς λειτουργεί στήν καθημερινότητα του.
προσωπικα ούτε εγώ θα σκεφτόμουν τα 30-40 ευρώ παραπάνω για μια πτήση πιό ( ανθρώπινη ) απο θέμα ωρών κυρίως και service ( ενα ποτήρι νερό ρε παιδιά !!!σαν τόν Κωνσταντάρα καπετάνιο στήν γνωστή ελληνική ταινία .

και μια και είπα για καπετάνιο μια προτροπή προς τόν traveller να αφήσει τα πολλά ταξίδια με τα αεροπλάνα και να κάνει και καμιά κρουαζιέρα :bleh: πού εκεί έχει καλό service :):)
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Το θέμα είναι το εξής: Όταν κάποιος μας ζητάει την γνώμη του για μια εταιρεία και αρχίζουμε να λέμε μόνο τα αρνητικά της εταιρείας αναφέροντας μετά από λίγο ότι..."ναι μεν, αν ήταν 80 Ευρώ φθηνότερη, αυτήν θα επέλεγα", τότε κατά εμένα κάποιος καταντάει αναξιόπιστος.

Μπορεί κανείς να ενημερώσει τον άλλο για τα στενότερα καθίσματα από το συνηθισμένο απλά αναφέροντάς το κι όχι μιζεριάζοντας και βγάζοντας ξινίλα σαν τις αεροσυνοδούς των αναφερόμενων εταιρειών...που κι αυτό παίζει αφού έχω ακούσει χαζοαγγλικά και σε μη loco εταιρείες!

Σαφώς και έχω αναφέρει πολλές φορές ότι αν υπήρχε εταιρεία σαν την Aegean για παράδειγμα, με μικρή διαφορά στην τιμή και με ωράριο που θα με βολεύει περισσότερο, σαφώς και θα την επέλεγα, αλλά αυτό δεν έχει σχέση με το να κρίνω αρνητικά μια εταιρεία σαν την Vueling. Μια τέτοια εταιρεία έχει τα δικά της χαρακτηρηστικά και σαφώς οι τιμές της μπορεί να παίζουν κατά περιόδους και να βγαίνει αρκετά ακριβότερη, αλλά θεωρώ ότι απεθυνόμαστε σε ώριμους ανθρώπους που έχουν κρίση να επιλέξουν σωστά όταν κάνουν την έρευνά τους, γιατί στην τελική, το καλοκαίρι που θα είναι ανεβασμένες οι τιμές, μπορεί και η Aegean να έχει ανέβει αντίστοιχα, έτσι δεν είναι; Μπορεί να προκύψει σε κάποιες φάσεις να είναι ακόμη και η Ολυμπιακή φθηνότερη από τις loco....

Ειλικρινά δεν σε καταλαβαίνω αγαπητέ CakeNet...

Την γνώμη μου και μόνο ανέφερα... Να τα κάνω πιό λιανά μπας και τα καταλάβεις...
Η συγκεκριμένη εταιρία έχει τα χάλια της... Τι πρέπει να πω για να σε ευχαριστήσω? Μαύρα χάλια έχει... Έχει βάρβαρα ωράρια , στενά καθίσματα, δεν έχει service και οι αεροσυνοδοί της είναι απαράδεκτες... Το καλό που της βρίσκω, που ήδη ανέφερα, είναι ότι είναι ασφαλής και ότι μερικές φορές είναι σχετικά φτηνή... Την αναξιοπιστία που την είδες? Εσύ δηλαδή υποστηρίζεις το αντίθετο? ότι πετάει νορμάλ ώρες, τα καθίσματα είναι π.χ σαν της Aegean , σερβίρει γκουρμέ φαί και οι αεροσυνοδοί είναι ευγενέστατες? Σοβαρέψου λίγο...

Από εκεί και μετά είπα ότι αν την βρείτε τουλάχιστον κατά 80€ φτηνότερη και έχετε οικονομικό πρόβλημα κάνετε την αβαρία και προτιμήστε την όπως την προτίμησα κι εγώ δύο φορές ως τώρα... Κατανοείς τι σημαίνει σχέση τιμή προς απόδοση?

Αγαπητέ CakeNet έτσι έχουν τα πράγματα... Θα σε παρακαλούσα λοιπόν να παρακολουθείς καλύτερα τι γράφω γιατί εκτίθεσαι χωρίς λόγο...

Υ.Γ. Όσοι αντέχουν τις δυνατές συγκινήσεις ας ρίξουν μια ματιά στις τιμές της Vueling για το καλοκαίρι... Στην αρχή νευρίασα τώρα μόνο γελάω...
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Σε έδω διαβάσει τουλάχιστον 15 φορές μέχρι τώρα στο φόρουμ να γράφεις την φράση: "Μάλλον δεν καταλαβαίνεις" ή κάποια αντίστοιχη.

Μάλλον θα πρέπει να κάνεις την αυτοκριτική σου για να μπορέσεις να αντιληφθείς κάπως καλύτερα αν δεν δουλεύει σωστά η δική σου αντίληψη ή των άλλων.

Τα περισσότερα θέματα που θέτεις σου τα έχουμε απαντήσει τόσες φορές...και καταντάει κουραστικό να πρέπει να επαναλάβουμε κάτι ξανά και ξανά μήπως και το καταλάβεις κάποια στιγμή, που δεν πρόκειται, άρα δεν υπάρχει λόγος να γίνει!

Κάποιος ζήτησε κάποιες πληροφορίες για την vueling. Του τις δώσαμε...εσύ επιμένεις ότι έχει τα μαύρα της τα χάλια, αλλά αν σου ζήταγα αυτή την άποψη εγώ πριν από 3 μήνες και μου έλεγες ότι έχει τα μαύρα της τα χάλια και πέταγα τελικά μαζί της, θα έλεγα ότι δεν ξέρεις τι σου γίνεται! Θα μπορούσες επίσης να μεταφέρεις την άποψή σου χωρίς να είσαι τόσο απόλυτος, και θα έλεγα ότι...πολύ απλά, είχε διαφορετική άποψη...αλλά εσύ εκεί, επιμένεις! Μας αρνείσαι και το δικαίωμα να αρέσει σε εμάς αυτή η επιλογή, διότι εφόσον μας αρέσει, θα πρέπει να είμαστε κατωτάτου επιπέδου! Γι ' αυτό άλλωστε και δεν καταλαβαίνουμε... αφού δεν μας κόβει! :bleh::bleh::bleh::bleh:
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
ας πω και εγω την αποψη μου.
κατα τη γνωμη μου ολων οι θεσεις εχουν δυνατα σημεια που δεν μπορει κανεις να αγνοησει και εξηγουμε.
σοβαρος λογος ειναι οι ωρες πτησεων...καποιοι εχουν και παιδια
η διαφορα τιμης εξισου σημαντικος παραγοντας.
ο χωροταξικος σχεδιασμος των α/φ της καθε εταιρειας,μη αμελητεος.
το service ενιοτε..
κλπ
αρα,εχουμε επιλογες,συνεκτιμαμε τα προσωπικα μας δεδομενα και επιλεγουμε αυτο που μας ικανοποιει.
εγω προσωπικα ταξιδεψα πρωτη φορα με loco τις γιορτες.δεν θα ειχα κανενα προβλημα μα κανενα να επιλεξω παλι αν δεν ημουν αρκετα ψηλος.μια χαρα ηταν μεσα ,ευγενεστατοι ολοι του πληρωματος,νερο και καποια τυποποιημενα σνακ μπορουσες να αγορασεις αλλα τα καθισματα η μια σειρα κοντα στην αλλη.
 

antigoni87

Member
Μηνύματα
28
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη! 20-27/3/2009
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Traveller, με όλη την καλή διάθεση, κι εγώ βλέπω την πτήση με το αεροπλάνο σαν μέρος του ταξιδιού, αλλά το αν τελικά θα το θεωρήσεις όντως μέρος του ταξιδιού ή κάτι αντίστοιχο του ΚΤΕΛ δεν έχει να κάνει με την άνεση και την "πολυτέλεια", την εξυπηρέτηση από τις αεροσυνοδούς ή το ποτήρι νερό! Αν επέλεγα να ανέβω στο Θιβέτ με κάρο, μέρος του ταξιδιού θα ηταν, και μάλιστα πολύ σημαντικό. Αλλά δεν ειναι απαραίτητο πχ ότι θα χωρούσα άνετα στο προαναφερθέν κάρο (σίγουρα τα ΚΤΕΛ εχουν πιο άνετα καθίσματα). Επιλέγω λοιπόν για παράδειγμα vueling που είναι φτηνή, και απολαμβάνω την εμπειρία του να πετάς προς μια ξένη χώρα (που δε θα πετάς δα και δέκα ώρες...) κοιτώντας από το παράθυρο ή διαβάζοντας το κόμιξ/ταξιδιωτικό οδηγό/οδηγίες χρήσεις της φωτογραφικής μου, όχι δυσανασχετώντας που δε χωράει όοοοολος ο κ...ς μου στο κάθισμα! Και δεν έχει καρφιά το κάθισμα;). Γνώμη μου!:haha:
ΥΓ. Μπορεί αυτά τα 30-40 ευρώ παραπάνω να θες να τα δώσεις για άλλη μια νύχτα στην πόλη instead
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Σε έδω διαβάσει τουλάχιστον 15 φορές μέχρι τώρα στο φόρουμ να γράφεις την φράση: "Μάλλον δεν καταλαβαίνεις" ή κάποια αντίστοιχη.

Μάλλον θα πρέπει να κάνεις την αυτοκριτική σου για να μπορέσεις να αντιληφθείς κάπως καλύτερα αν δεν δουλεύει σωστά η δική σου αντίληψη ή των άλλων.

Τα περισσότερα θέματα που θέτεις σου τα έχουμε απαντήσει τόσες φορές...και καταντάει κουραστικό να πρέπει να επαναλάβουμε κάτι ξανά και ξανά μήπως και το καταλάβεις κάποια στιγμή, που δεν πρόκειται, άρα δεν υπάρχει λόγος να γίνει!

Κάποιος ζήτησε κάποιες πληροφορίες για την vueling. Του τις δώσαμε...εσύ επιμένεις ότι έχει τα μαύρα της τα χάλια, αλλά αν σου ζήταγα αυτή την άποψη εγώ πριν από 3 μήνες και μου έλεγες ότι έχει τα μαύρα της τα χάλια και πέταγα τελικά μαζί της, θα έλεγα ότι δεν ξέρεις τι σου γίνεται! Θα μπορούσες επίσης να μεταφέρεις την άποψή σου χωρίς να είσαι τόσο απόλυτος, και θα έλεγα ότι...πολύ απλά, είχε διαφορετική άποψη...αλλά εσύ εκεί, επιμένεις! Μας αρνείσαι και το δικαίωμα να αρέσει σε εμάς αυτή η επιλογή, διότι εφόσον μας αρέσει, θα πρέπει να είμαστε κατωτάτου επιπέδου! Γι ' αυτό άλλωστε και δεν καταλαβαίνουμε... αφού δεν μας κόβει! :bleh::bleh::bleh::bleh:
Έλα βρε CakeNet μην υποτιμάς τόσο τον εαυτό σου... Δεν θέλει δα και τόσο μεγάλο πνευματικό επίπεδο για να καταλάβεις πέντε πράγματα... όσο και να θέλεις να μειώσεις τον εαυτό σου τι διάολο μέχρι εκεί σου κόβει... Σκέψου απλά 4 πράγματα... ώρες πτήσεων, άνεση, service και τιμούλα... H Vueling έχει τίποτε τέτοιο? Οχι βρε συ και το κερασάκι είναι ότι πουλάει καλοκαιριάτικα την Βαρκελώνη ακριβότερα από την Aegean!!! Aυτό κι αν είναι εκπληξούλα για τους fun της εταιρίας!!!

Συνέχισε λοιπόν να υποστηρίζεις την Vueling, έχεις τεράστια πλάκα και άσε έμενα τον άσχετο να μην ξέρω τι μου γίνεται... όσο ζω μαθαίνω... το άκουσα κι αυτό... ο CakeNet είπε σε μένα ότι δεν ξέρω τι μου γίνεται σε αεροπορικά θέματα...ας είναι... ευτυχώς υπάρχουν και συμφορμήτες να κρίνουν...

Προς Αντιγόνη...

Αντιγόνη μου πρώτα απόλα ζηλεύω τα 22 σου χρόνια... Άν κι εγώ ήμουν 22 ειλικρινά δεν θα με ένοιαζε αν θα πήγαινα με κάρο ή πατίνι στην Βαρκελώνη... Σημασία σε αυτή την ηλικία έχει ο προορισμός και μόνο ο προορισμός... όσο θα μεγαλώνεις όμως δυστυχώς θα ανακαλύπτεις και θα ζητάς περισσότερα, δεν θα αρκείσαι στα βασικά... μέχρι τότε απόλαυσε τις όποιες πτήσεις σου... σιγά μην σε πειράξει το στριμόκωλο κάθισμα ή το βάρβαρο ωράριο... έχεις καιρό για τα περισότερα...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
εγω προσωπικα ταξιδεψα πρωτη φορα με loco τις γιορτες.δεν θα ειχα κανενα προβλημα μα κανενα να επιλεξω παλι αν δεν ημουν αρκετα ψηλος.μια χαρα ηταν μεσα ,ευγενεστατοι ολοι του πληρωματος,νερο και καποια τυποποιημενα σνακ μπορουσες να αγορασεις αλλα τα καθισματα η μια σειρα κοντα στην αλλη.
Μια μόνο παρατήρηση... εγώ μίλησα για την Vueling και όχι για όλες τις loco...
Kάθε loco έχει τα καλά της και τα κακά της και κάθε μία την αντιμετωπίζω κατά περίπτωση και δεν τις κρίνω συνολικά... Πιστέψτε με λόγω διαστροφής με το θέμα αεροπλάνο, έχω πετάξει με άπειρες εταιρίες και με πάμπολους τύπους αεροσκαφών... Επιτρέψτε μου να περιαυτολογήσω... έχω την εμπειρία να αξιολογίσω μια εταιρία και ευθαρσώς αναφέρω ότι η Vueling βρίσκεται μαζί με την RyanAir και 2-3 άλλες όχι τυχαία στον πάτο της λίστας μου όσον αφορά τις Ευρωπαικές εταιρίες ανεξάρτητα αν αυτές είναι loco ή όχι...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.275
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom