Vueling Airlines Vueling Airlines - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

pavlos1985

Member
Μηνύματα
409
Likes
231
Επόμενο Ταξίδι
???
Είχα κλείσει αεροπορικό με vuelling για 14/07 και προχθές μου ήρθε μνμ ότι η πτήση θα γίνει 13/07 (και μάλιστα σε άλλη ώρα τελείως άβολη).
Μου δίνουν τη δυνατότητα να πάρω τα χρήματα πίσω ή να διαλέξω μια άλλη πτήση +- 15 μέρες, χωρίς κόστος.
Τους ζήτησα ξενοδοχείο για 1 μέρα και μεταφορά και μου το αρνήθηκαν. Ξέρετε αν δικαιούμαι κάτι;
Ευχαριστώ
 

hary53

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Προσπαθω να βγαλω ακρη με το site τους αλλα κολλαει, μπορει καποιος να μου πει ποσο στοιχιζει σε αυτη την εταιρεια για να κλεισεις μαζι με εισιτηριο και χειραποσκευη (νομιζω εως 10 κιλα ειναι δωρεαν?) και εξτρα βαλιτσα (15 κιλων)?
 

GiwtaMerlia

Member
Μηνύματα
87
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες-Άμστερνταμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
Καλημέρα σας. Έκλεισα εισιτήρια για Βαρκελώνη μέσω Vueling αλλά δε ζήτησε πουθενά αριθμό ταυτότητας ή διαβατηρίου. Έχω κάνει κάτι λάθος;
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
μετα απο ακυρωση απο αλιταλια εκλεισα για βαρκελωνη και απο εκει μαλαγα.
επελεξα η πτηση να εχει διαφορα ωρας (8 ωρες) για να κανουμε και μια βολτα στη πολη.
θα μπορεσω να παραδωσω τις αποσκευες απο τοσο νωρις; (μολις φτασουμε)
αν οχι υπαρχει χωρος φυλαξης στο αεροδρομιο η στη πολη;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.861
Likes
26.605
θα μπορεσω να παραδωσω τις αποσκευες απο τοσο νωρις; (μολις φτασουμε)
Λογικά ναι , αν ταξιδεύεις πάλι με Vueling. Το έχω κάνει , αλλά με 6 ώρες.
αν οχι υπαρχει χωρος φυλαξης στο αεροδρομιο
Ναι , υπάρχει.
Και εδώ ναι, αλλά δεν υπάρχει λόγος ,αφού σε καλύπτουν οι προηγούμενες απαντήσεις.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Έχω κλείσει με vueling αλλά δε ξέρω αν θα την κάνω την πτήση οπότε ακόμη δεν παίρνω έξτρα χειραποσκευή. Στο σάητ τους λέει ότι όλες οι χειραποσκευές κάτω από το κάθισμα που περιλαμβάνονται δωρεάν θα πάνε στο γκισέ για τσεκιν. Aυτό σημαίνει ότι αν βάλω υγρά >100 ml δε θα υπάρχει πρόβλημα;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.329
Likes
14.173
Έχω κλείσει με vueling αλλά δε ξέρω αν θα την κάνω την πτήση οπότε ακόμη δεν παίρνω έξτρα χειραποσκευή. Στο σάητ τους λέει ότι όλες οι χειραποσκευές κάτω από το κάθισμα που περιλαμβάνονται δωρεάν θα πάνε στο γκισέ για τσεκιν. Aυτό σημαίνει ότι αν βάλω υγρά >100 ml δε θα υπάρχει πρόβλημα;
Αν είναι σίγουρο ότι θα πάνε κάτω/check-in γιατί να υπάρχει πρόβλημα με μεγαλύτερη συσκευασία;
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Αν είναι σίγουρο ότι θα πάνε κάτω/check-in γιατί να υπάρχει πρόβλημα με μεγαλύτερη συσκευασία;
Φανταζομαι οτι για να το λεει, θα ειναι. Βεβαια αν τελικα πραγματοποιησω την πτηση θα παρω σιγουρα κι εξτρα αποσκευη γιατι θα εχω λαπτοπ, αλλά θα θελα να ξέρω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.074
Μηνύματα
879.683
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom