Vueling Airlines Vueling Airlines - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

GiwtaMerlia

Member
Μηνύματα
87
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες-Άμστερνταμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
Καλημέρα σας, απ όσο έχω διαβάσει δεν έχει συμβεί σε κανέναν αυτό κι έχω φρικάρει. Ενώ με τα εισιτήρια είχα κλείσει και πληρωσει θέσεις, το αεροπλάνο ξαφνικά μίκρυνε (είχα κλείσει την 39, τις τελευταίες και τώρα πάει μέχρι 31) και δεν υπάρχουν πλέον οι θέσεις μου. Από χθες το βράδυ που το ανακάλυψα, δεν μπορώ να βρω άμεσο τρόπο επικοινωνίας. Είναι δυνατόν να με ξαναχρεώσουν επειδή αυτοί άλλαξαν αεροπλάνο; Έχω επιβεβαιωτικό μέηλ με τις θέσεις που είχα κλείσει, πώς θα βρω το δίκιο μου;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Καλημέρα σας, απ όσο έχω διαβάσει δεν έχει συμβεί σε κανέναν αυτό κι έχω φρικάρει. Ενώ με τα εισιτήρια είχα κλείσει και πληρωσει θέσεις, το αεροπλάνο ξαφνικά μίκρυνε (είχα κλείσει την 39, τις τελευταίες και τώρα πάει μέχρι 31) και δεν υπάρχουν πλέον οι θέσεις μου. Από χθες το βράδυ που το ανακάλυψα, δεν μπορώ να βρω άμεσο τρόπο επικοινωνίας. Είναι δυνατόν να με ξαναχρεώσουν επειδή αυτοί άλλαξαν αεροπλάνο; Έχω επιβεβαιωτικό μέηλ με τις θέσεις που είχα κλείσει, πώς θα βρω το δίκιο μου;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Καλημέρα!! Γενικα σου στειλανε κάποιο mail και σου ειπαν οτι σε βγάζουν εκτος πτήσης εννοεις επειδή θα αλλαξουν αεροπλάνο ?Αυτο αν γινοταν θα σε βαζανε τουλάχιστον σε αλλη πτήση συν κάποιες φορες αποζημιώσεις κτλ....Προσπαθησες να αλλαξεις θεση και είδες ότι δεν υπάρχουν πλέον. Αν έκλεισες την 39 δεν ειναι διαθέσιμη πλέον ? Μήπως να κανεις εναν ακομα έλεγχο??
 
Last edited:

GiwtaMerlia

Member
Μηνύματα
87
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες-Άμστερνταμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
Καλημέρα!! Γενικα σου στειλανε κάποιο mail και σου ειπαν οτι σε βγάζουν εκτος πτήσης εννοεις επειδή θα αλλαξουν αεροπλάνο ?Αυτο αν γινοταν θα σε βαζανε τουλάχιστον σε αλλη πτήση συν κάποιες φορες αποζημιώσεις κτλ....Προσπαθησες να αλλαξεις θεση και είδες ότι δεν υπάρχουν πλέον. Αν έκλεισες την 39 δεν ειναι διαθέσιμη πλέον ? 31 μονο θέσεις δυσκολα σε αεροπλανο.. Μήπως να κανεις εναν ακομα έλεγχο??
Έκανα ένα μικρό λάθος, οι θέσεις τους στο αεροπλάνο πηγαίνουν μέχρι 32 κι εγώ έχω επιβεβαιωμενο μέηλ ότι είχα κλείσει 39F και 39Ε και στην επιστροφή το ίδιο. Αν πάω να κλείσω νέες θέσεις, με χρεώνει φυσικά
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Έκανα ένα μικρό λάθος, οι θέσεις τους στο αεροπλάνο πηγαίνουν μέχρι 32 κι εγώ έχω επιβεβαιωμενο μέηλ ότι είχα κλείσει 39F και 39Ε και στην επιστροφή το ίδιο. Αν πάω να κλείσω νέες θέσεις, με χρεώνει φυσικά
Εχεις δίκιο αν εχεις κλείσει λογικα με Airbus A320 παει μέχρι τοσο.. Μηπως πετας με Α321 που παει μεχρι 40??θα σε ειχαν ενημερώσει αν σε βγαζανε εκτός λογω αλλαγής.. Επέμεινε λιγο στην επικοινωνια μαζι τους..
 

GiwtaMerlia

Member
Μηνύματα
87
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες-Άμστερνταμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
Εχεις δίκιο αν εχεις κλείσει λογικα με Airbus A320 παει μέχρι τοσο.. Μηπως πετας με Α321 που παει μεχρι 40??
Το αποδεικτικό μέηλ γράφει ότι έχω τις θέσεις που ανέφερα και ξαφνικά αυτό άλλαξε και δεν μπορώ να τους βρω μέσω μέηλ ή τσατ. Ξέρετε κάποιον άλλο τρόπο;
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Το αποδεικτικό μέηλ γράφει ότι έχω τις θέσεις που ανέφερα και ξαφνικά αυτό άλλαξε και δεν μπορώ να τους βρω μέσω μέηλ ή τσατ. Ξέρετε κάποιον άλλο τρόπο;
Δοκιμασε twitter δίνουν αμεσες απαντησεις
 

GiwtaMerlia

Member
Μηνύματα
87
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες-Άμστερνταμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
Συγγνώμη που πάλι στέλνω εδώ αλλά πραγματικά νιώθω πως δεν μπορώ να συνεννοηθώ με την εταιρεία. Προσπαθώ τώρα να αλλάξω τις θέσεις μόνο της πτήσης προς Βαρκελώνη και με χρεώνει επιπλέον και τις θέσεις που έχω ήδη για την πτήση της επιστροφής. Επίσης έχει άλλη τιμή στην εφαρμογή και άλλη στην ιστοσελίδα. Επιπλέον, ενώ το συνολικό κόστος των θέσεων που επιλέγω είναι 31€, πριν την πληρωμή, η χρέωση γίνεται 49€. Δεν έχω βγάλει άκρη με κανέναν εκπρόσωπο ακόμα και στο τηλέφωνο. Μου είπαν ότι δεν ξέρουν γιατί συμβαίνει αυτό. Έχει αντιμετωπίσει κανένας τόσα θέματα με τις θέσεις;
 

Attachments

Last edited:

GiwtaMerlia

Member
Μηνύματα
87
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες-Άμστερνταμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
Καλησπέρα σας, ξέρετε από που φεύγει η Vueling από Ελ.Βενιζέλο; Εννοώ είναι από την πλευρά που περπατάς και δεν τελειώνει ή σε άλλες πύλες;
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Καλησπέρα σας, ξέρετε από που φεύγει η Vueling από Ελ.Βενιζέλο; Εννοώ είναι από την πλευρά που περπατάς και δεν τελειώνει ή σε άλλες πύλες;
Απ΄όσο ξέρω το "περπατάς και δε τελειώνει" :lol: είναι για τις πτήσεις εκτός Σένγκεν. Οπότε από τις άλλες πύλες θα φεύγει...

Και όντως, σε αυτό το σάιτ που δείχνει τις αναχωρήσεις από Ελ Βελ, σήμερα συγκεκριμένα αναχωρεί από τη πύλη Β05 VY8101 Vueling Flight Status - Today - Athens Airport (ATH)
 

GiwtaMerlia

Member
Μηνύματα
87
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες-Άμστερνταμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
Και όντως, σε αυτό το σάιτ που δείχνει τις αναχωρήσεις από Ελ Βελ, σήμερα συγκεκριμένα αναχωρεί από τη πύλη Β05 VY8101 Vueling Flight Status - Today - Athens Airport (ATH)
Δεν έφυγε ακόμα, τώρα είμαστε στη Β5 και περιμένουμε να φύγει 😜
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.747
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom