Aegean Airlines Check in με την Aegean

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Ok, συγγνώμη, μάλλον δεν το κατάλαβα σωστά εγώ, εννοούσα να κάνω ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ check-in και για τις δύο πτήσεις, αν έχουν βγει τα δυο εισιτήρια μαζί. Αλλιώς, αν πρόκειται για δυο ξεχωριστά εισιτήρια, γιατί να μή μπορεί κανείς να κάνει check-in κανονικά, όπως και για κάθε μία πτήση.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Το check-in ανοιγει 48 ωρες πριν την πτηση, ειτε αφορα ενα ειτε περισσοτερα εισιτηρια. Τωρα νομιζω ειναι πιο σαφες...
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ονειρεμένο Ταξίδι
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Αν κανω check in απο το android κινητο μου, αποθηκευονται τα boarding passes στην εφαρμογη της aegean. ετσι δεν ειναι? με τη βαλιτσα τι κανω? μολις παω στο αεροδρομιο περναωαπο το τσεκ ιν να μου τη ζυγισουν κ να περασουν και τον κωδικο και μετα την παραδιδω? αν μπορει καποιος ας μου εξηγησει την ολη διαδικασια
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Τα boarding passes αποθηκεύονται στο κινητό(εγώ τα αποθηκεύω στα downloads).Τα δείχνεις στο check-in και δίνεις και την βαλίτσα.Για πιο κωδικό μιλάς;Miles and bonus;Μπορούν να καταχωρήσουν τον αριθμό στο check-in.
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ονειρεμένο Ταξίδι
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Τα boarding passes αποθηκεύονται στο κινητό(εγώ τα αποθηκεύω στα downloads).Τα δείχνεις στο check-in και δίνεις και την βαλίτσα.Για πιο κωδικό μιλάς;Miles and bonus;Μπορούν να καταχωρήσουν τον αριθμό στο check-in.
ο κωδικος που λεω ειναι αυτο το χαρτακι που βαζουν στη βαλιτσα! αν ειναι να περασω απο το τσεκ ιν τοτε για ποιο λογο να το κανω απο το κινητο? αφου τον ιδιο χρονο θα μου παρει
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
ο κωδικος που λεω ειναι αυτο το χαρτακι που βαζουν στη βαλιτσα! αν ειναι να περασω απο το τσεκ ιν τοτε για ποιο λογο να το κανω απο το κινητο? αφου τον ιδιο χρονο θα μου παρει
Αφού έχεις βαλίτσα αναγκαστικά θα περάσεις να την παραδώσεις.Το χαρτάκι για να μπεί κάνει μερικά δευτερόλεπτα.Ποιό το πρόβλημα;Από το κινητό ή τον υπολογιστή διαλέγεις την θέση σου με την ησυχία σου και νωρίς.Αν δεν το κάνεις από το κινητό θα πρέπει πρώτα να το κάνεις στο μηχάνημα του αερδρομίου(μιλάω για Αθήνα και Θεσσαλονίκη τουλάχιστόν) και μετά να δώσεις την βαλίτσα.
Από ποια πόλη πετάς;
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ονειρεμένο Ταξίδι
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
απο θεσσαλονικη πεταω για αθηνα κ απο αθηνα για αλλου! οπως και να εχει σε ευχαριστω πολυ !
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Στην Θεσσαλονίκη αν δεν κάνεις Web check-in,κάνεις check-in στο μηχάνημα στο αεροδρόμιο,δίνεις την βαλίτσα σου στο γκισέ για ζύγισμα και να μπεί το καρτελάκι και μετά πας με την βαλίτσα σου σε άλλο γκισέ για να την περάσεις από έλεγχο.
Στην Αθήνα δεν υπάρχει το τελευταίο βήμα,με το που παραδίδεις την βαλίτσα σου στο πρώτο γκισέ τελειώνεις.
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Προσπαθώντας να κάνω check in για 3 επιβάτες μαζί έτσι ώστε να έχουν θέσεις στην ίδια σειρά, κόλλησε το σύστημα και δε μου το επέτρεπε. Έχει συμβεί και σε σας;
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Δεν μου έχει συμβεί.Είσαι 48 ώρες πριν;Προσπάθησε ξανά σε λίγο.Μπορεί να έφαγε κάποιο προσωρινό σκάλωμα.
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Σ΄ευχαριστώ πολύ, προσπάθησα πολλές φορές και τελικά τους παρακάλεσα να το κάνουν εκείνοι από το τηλέφωνο, πράγμα που τελικά έκαναν. Κάτι κόλλησε στο σύστημα και απλά είχα μαζί μου ηλικιωμένα άτομα και δεν ήθελα να ταλαιπωρηθούν.
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Άλλη μια απορία, όσοι χρησιμοποιείτε την εφαρμογή Android της Aegean, σας αποθηκεύεται αυτόματα η κάρτα επιβίβασης στο κινητό; Εδώ και λίγους μήνες παρατήρησα ότι δεν συμβαίνει αυτό πια, αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ αν έκανα κάποιες ρυθμίσεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.677
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom