WIKIMAPIA-ΧΡΗΣΙΜΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ

lastsupper

Member
Μηνύματα
37
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
unknown
Ονειρεμένο Ταξίδι
θιβετ-περου
Καλησπερα συμφορουμιτες.Μετα απο αρκετα μεγαλη χρονικα διαδυκτιακη αποχη, ανακαλυψα το wikimapia.org .Προκειτε για ενα διαδραστικο χαρτη που παρεχει πληροφοριες για οτιδηποτε.Θεωρω οτι ειναι ενα χρησιμο εργαλειο για τους ταξιδιωτες και για οσους εχουν μανια με τους χαρτες.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
ενταξει δεν εχει και τι τρελη διαφορα απο το google earth ας πουμε ... ολες εφαρμογες του google earth ειναι ..
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Πολύ καλό γιατί έχεις το χάρτη πλήρης οθόνης σα να έχεις ανοικτό το Google Maps και έχει τα αξιοθέατα, πόλεις, συνοικίες, αεροδρόμια κτλ ως clickable αντικείμενα.
 

GeorgeD

Member
Μηνύματα
240
Likes
44
Αντίστοιχο εργαλείο χρήσιμο σε πολλές περιπτώσεις μπορείτε να βρείτε και εδώ. Αναφέρονται οδοί, αξιοθέατα, υπηρεσίες, χάρτες μετρό κτλ.
 

dimitris70

Member
Μηνύματα
97
Likes
20
Καλησπερα συμφορουμιτες.Μετα απο αρκετα μεγαλη χρονικα διαδυκτιακη αποχη, ανακαλυψα το wikimapia.org .Προκειτε για ενα διαδραστικο χαρτη που παρεχει πληροφοριες για οτιδηποτε.Θεωρω οτι ειναι ενα χρησιμο εργαλειο για τους ταξιδιωτες και για οσους εχουν μανια με τους χαρτες.
Πάρα πολύ καλό, σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση.
Μου έκανε εντύπωση που αναφέρει ένα ένα τα ξενοδοχεία με την οριοθέτησή τους οπότε έχεις ακριβή εικόνα τους σε σχέση με τον χάρτη της περιοχής τους!!
Πολύ χρήσιμο σαν εργαλείο αναζήτησης.
Βρήκα ακόμα και τα ξενοδοχεία της περιοχής μας εδώ στην Κρήτη και απορώ πως βρήκανε τα σχεδιαγράμματά τους.....
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Εγω το χρησιμοποιησα πολυ περισυ και φετος,εκτυπωνοντας πολλους χαρτες.Μου χρησιμεψαν παρα πολυ.Για μενα,ειναι καλυτερο απο το Google Earth,ως προς την καθαροτητα των εικονων των κτιριων και των οδων απο πολυ κοντα.

Η κεραμοσκεπη μου φαινεται πεντακαθαρα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.690
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom