Wizz Air WizzAir -- Πληροφορίες - Ερωτήσεις

litanies

Member
Μηνύματα
46
Likes
88
Βίλνιους - Αθήνα, πρωινή πτήση, 6:00, κόστος εισητηρίου 25 ευρώ, μικρό το αεροδρόμιο του Βίλνιους, όλα πήγαν καλά, καμία καθυστέρηση. Η πρώτη φορά με την εν λόγω αεροπορική εταιρία ήταν καλή.
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Εγώ πήγα και ήρθα Στοκχόλμη από Πολωνία με 20€, εξωφρενικά χαμηλή τιμή. Μικρά αεροδρόμια, οκ η πτήση, δεν είχαμε καθυστερήσεις... Αλλά όταν είχα πάει Πολωνία απο Βουδαπέστη τον Απρίλη, νόμιζα ότι ήμουν μέσα σε λεωφορείο που έπεφτε σε λακούβες συνεχώς από το πολύ κούνημα... Δεν φοβάμαι τα αεροπλάνα αλλά εκεί είχα τρομάξει o_O Βεβαια οκ, ο καιρός δεν ήταν καλος, όποτε it makes sense. Αλλά ο,τι πληρώνεις παίρνεις :bleh:
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Μια χαρά εταιρια είναι η WizzAir

upload_2018-6-4_18-16-25.png

Low Cost, ότι πληρώσεις παίρνεις.
 

World Nomad

Member
Μηνύματα
142
Likes
208
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα Μπόρα
Θα ήθελα να ρωτήσω, τι ισχύει τώρα για τις πτήσεις Wizzair από Θεσσαλονίκη; Γίνονται κανονικά από εκεί ή από το αεροδρόμιο Καβάλας;
 

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.220
Για Μάϊο, του 2019, είναι πολύ μακρυά να κλείσει κάποιος;

μέσω Wizzair για Κισινάου εννοώ...
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Για Μάϊο, του 2019, είναι πολύ μακρυά να κλείσει κάποιος;
μέσω Wizzair για Κισινάου εννοώ...
Αν σκοπεύεις να πας ούτως ή άλλως γιατί να είναι νωρίς?
Προσωπικά είμαι της άποψης ότι εάν ο προορισμός και η περίοδος σε ενδιαφέρουν και η τιμή είναι πολύ χαμηλή, το κλείνεις και αν, ο μη γένοιτο, δεν καταφέρεις να πας, το πολύ πολύ να χάσεις τα αεροπορικά (ειδικά εάν είναι της τάξης των 30 ευρώ).
 

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.220
Δεν είναι πολύ χαμηλά, όχι ότι είναι ακριβά... Ένα κατοσταρικο είναι... από την άλλη αν η εταιρεία κόψει τα δρομολόγια προφανώς επιστρέφει το ποσόν, λεω, αναρωτωμαι ο ψιλανιδεος...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.006
Likes
40.909
Επιστρεφει με προσαυξηση 20% σε credit, οχι στην πιστωτικη σου (το επαθα)
Βαλε αλερτ μεσω airhint να δεις ποτε πεφτει η τιμη, γιατι στη wizz εχω δει συχνες διακυμανσεις.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.219
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Δεν είναι πολύ χαμηλά, όχι ότι είναι ακριβά... Ένα κατοσταρικο είναι... από την άλλη αν η εταιρεία κόψει τα δρομολόγια προφανώς επιστρέφει το ποσόν, λεω, αναρωτωμαι ο ψιλανιδεος...
Περίπου τόσο τα είχα κλείσει μόλις 2-3 μήνες πριν πετάξω για Κισινάου. Δε νομίζω ότι χρειάζεται να βιαστείς. Να παρακολουθείς τις τιμές και να κλείσεις αν πέσουν λίγο.
 

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.220
Επιστρεφει με προσαυξηση 20% σε credit, οχι στην πιστωτικη σου (το επαθα)
Βαλε αλερτ μεσω airhint να δεις ποτε πεφτει η τιμη, γιατι στη wizz εχω δει συχνες διακυμανσεις.
τι είναι αυτά τα χιπστεροειδή; Είμαι της παλαιάς σχολής, δυσκολεύομαι...

Επιστρεφει με προσαυξηση 20% σε credit, οχι στην πιστωτικη σου (το επαθα)

ντάξει, το κατήλαβα... Επιστρέφει δηλαδή 120 ευρώ σε πίστωση, αν ειχες πλερώσει 100 ;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.006
Likes
40.909
Ναι, ετσι εγινε για αλλαγη ωρας σε μενα που δεν δεχτηκα. Υποθετω το ιδιο για καταργηση που ειναι και χειροτερο σεναριο
Προλαβαινεις ως τον Ιουνη να γεμισεις το credit σου στηWizz απο κρατησεις στη booking σε προηγουμενα ταξιδια παιρνοντας το 10% του ποσου διαμονης και ριχνεις μονος σου την τιμη.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.794
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom