Wizz Air WizzAir -- Πληροφορίες - Ερωτήσεις

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Η Wizz και εμενα μου φαίνεται πιο μπάχαλο από την RyanAir... και τα αεροπλάνα της μου φαίνονται εντελώς καρυδότσουφλα.. :p όσες φορές έχω πετάξει με Wizz πάντα μα πάντα είχαμε αναταράξεις. Από Βαρσοβια για Βουδαπέστη νόμιζα ότι δεν θα την βγάζαμε την πτήση... Οκ, φταίει ο καιρός θα μου πείτε αλλά τα αεροπλάνα της μου φαίνονται λίγο σαν παιχνιδακια:haha:
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Επιστροφή και βλέπω μια κατάσταση όπου όσοι έχουν αγοράσει το priority είναι όρθιοι στην μπροστινή μεριά της αίθουσας (κοντά στην πόρτα) ενώ οι απλοί είναι καθιστοί σε καρέκλες στην πίσω μεριά της αίθουσας.
Θα περίμενα να έχουν τα καθίσματα στους priority και να αφήσουν όρθιους τους απλούς. Έτσι για να μάθουν που δεν αγοράζουν και αυτοί priority οι αχάριστοι.

Προν ξεκινησουν ετοίμασαν χειρόγραφες αποδείξεις με το μηχανάκι τις πιστωτικής και ξεκίνησαν να κόβουν αποδείξεις για επιπλέον χρήματα λόγω αποσκευων
 

cacao

Member
Μηνύματα
64
Likes
82
χμ ως τωρα εχω πολυ κακη γνωμη για τη wizz μιας κ δεν βρισκω τροπο επικοινωνιας...το τηλεφωνο που εχει λεει για local rates, δοκιμασε κανείς;
Μα δεν έχουν email κάτι ρε παιδιά;
πως θα ρωτησω κατι για το λογαριασμό μου;
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
χμ ως τωρα εχω πολυ κακη γνωμη για τη wizz μιας κ δεν βρισκω τροπο επικοινωνιας...το τηλεφωνο που εχει λεει για local rates, δοκιμασε κανείς;
Μα δεν έχουν email κάτι ρε παιδιά;
πως θα ρωτησω κατι για το λογαριασμό μου;

σε προσφατη εμπειρια που ειχα ηθελα να επικοινωνησω με την Εταιρεια και μου διναν την δυνατοτητα μεσω Αγγλιας με κοστος επικοινωνιας καπου 1,5 ευρω το λεπτο και ειδικο τελος τηλεφωνικής συνομιλιας στα 15 Ευρω .

Επιθυμουσα να αλλαξω αφου ακυρωσω πρωτα την πτηση μου και μεσω της ηλεκτρονικης πλατφορμας το κοστος επανεκδοσης εισητηριου μετα απο αλλαγη ηταν ακριβως το ιδιο με την εκδοση νεου εισητηριου...σαν να μου ελεγε αν θες να κανεις οποιαδηποτε αλλαγη στο εισητηριο (αν δεν εχεις επιλεξει δυνατοτητα αλλαγης με Τελος καπου στα 50 ευρω) καλυτερα να το χασεις ή να βγαλεις καινουργιο.

Επισης θελω να καταγγειλω οτι η Ισοτιμια - ΒG leva - Ευρω κλειδωμενη στο 1.95 και πουθενα μα πουθενα δεν εχω δει να κανουν συνναλαγες μεσω καρτας τραπεζης σε χαμηλοτερη αξια του Ευρω (παρα μόνο στα ΜΑΦΙΟΖΙΚΑ ανταλλακτηρια του BANSKO που εκει ομως ειναι κατι διαφορετικο) ....η WIZZ συναλλασσει το κοινο της με τιμη 1.79 Λεβα- Ευρω!

Αν δεν ειναι κλοπή αυτό .......τοτε πιο ειναι??
 

ThaliaVen

Member
Μηνύματα
14
Likes
8
Καλημέρα σας! Θέλω να πάω Ουγγαρία μέσα στον μήνα και λόγω τιμών η μόνη μου επιλογή μοιάζει να είναι η Wizz. Είναι τόσο χάλια βρε παιδιά; Βλέπω τα σχόλια και τρομάζω
 

duty_free

Member
Μηνύματα
892
Likes
3.079
Καλημέρα σας! Θέλω να πάω Ουγγαρία μέσα στον μήνα και λόγω τιμών η μόνη μου επιλογή μοιάζει να είναι η Wizz. Είναι τόσο χάλια βρε παιδιά; Βλέπω τα σχόλια και τρομάζω
μη μασάς! και εγω εχω μία πτηση για την ανοιξη και κλεινω τα αυτιά μου για να μην του μεγεθυνω τυχόν γλωσσοφαγιά! Ολα καλά θα πᾶνε!
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.501
Καλημέρα σας! Θέλω να πάω Ουγγαρία μέσα στον μήνα και λόγω τιμών η μόνη μου επιλογή μοιάζει να είναι η Wizz. Είναι τόσο χάλια βρε παιδιά; Βλέπω τα σχόλια και τρομάζω
Μία χαρα ειναι τίμια για τα λεφτά της. Αγόρασε απλά προτεραιότητα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
Καλημέρα σας! Θέλω να πάω Ουγγαρία μέσα στον μήνα και λόγω τιμών η μόνη μου επιλογή μοιάζει να είναι η Wizz. Είναι τόσο χάλια βρε παιδιά; Βλέπω τα σχόλια και τρομάζω
Αν επροκειτο να κανει αλλαγη η ακυρωση θα την ειχε κανει τουλαχιτον ενα μηνα πριν το ταξιδι για να μην πληρωσει αποζημιωση. Για τοσο κοντινο ταξιδι ειναι οκ μαλλον.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Την βασικη ιδεα να απογειωθει ενα αεροπλανο και να σε μεταφερει καπου αλλου και ολα αυτα σε ενα κομματι τα κανει, αυτο ειναι το βασικο. Τωρα εαν κανουν μεσα τα γελοια της αλλης φτηνιαρικης τι να κανουμε; Μην δινεις σημασια. Ειναι καπως μπαχαλο και φανταζομαι οτι σε στραβη θα σε κρεμασουν ασχημα οπως κανει αλλη εταιρια που αντι για να προσγειωθει σε ενα αεροδρομιο τους παει σε αλλο ταλαιπωρωντας τους για την επιστροφη.

Εαν μονο με αυτους μπορεις να πεταξεις τοτε να πας με αυτους, το ιδιο κανω και εγω. Στατιστικα εισαι πολυ πιο ασφαλης απο το να πας στην δουλεια σου με αυτοκινητο η ΜΜΜ.
Καλα να περασεις.
 

ThaliaVen

Member
Μηνύματα
14
Likes
8
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Ηρέμησα τώρα χαχα είχα τρομάξει με αυτά που έβλεπα/άκουγα να'στε καλά!
 

Masbass

Member
Μηνύματα
113
Likes
184
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαδαγασκάρη
επικίνδυνα δεν είναι, απλά αν κάτι δεν πάει καλά από αλλαγές/καθυστερήσεις εκεί είναι μπλέξιμο μεγάλο.
 

teoper

Member
Μηνύματα
88
Likes
135
Πέταξα με wizz την πρωτοχρονιά για Λονδίνο. Η πτήση ήταν μια χαρά είχα αγοράσει βαλίτσα μεγάλη και είχα και μια 55 40 25 εγώ και η γυναίκα είχε τρολευ 55 40 25 και μια τσάντα μαζί της. Δώσαμε όλες τις βαλίτσες και της έβαλαν στο αεροπλάνο εκτός της γυναικείας τσάντας όπου εκεί είχαμε τα απαραίτητα και κάτι τρόφιμα για το ταξίδι. Όλα πήγαν μια χαρά το μόνο πρόβλημα ήταν πως ήμασταν κάπως στριμωγμενοι ως προς τα πόδια μας στις θέσεις μας. Νομίζω και πως τα καθίσματα ήταν λίγο πιο σκληρά από το κανονικό. Κοιμήθηκαμε λιγάκι φτάσαμε μια χαρά άρα 8/10 η wizz.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom