Wizz Air Wizz air ερωτήσεις

paefstra

Member
Κατανοω πως το λες αλλα δε γινετε επισης την μια να σ αφηνουν και την αλλη οχι..ο σκοπος του ταξιδιου περσυ και φετος στη βιεννη ηταν ο ιδιος και με την ιδια εταιρεια,δε γινετε λοιπον περσυ να βαζω υγρα και ολα τελεια και φετος να μου λενε οχι υγρα..αν ηταν ετσι θα ταν χαν σηκωσει ολα...ας μη δικαιολογουμε ανθρωπους που ΔΕΝ κανουν σωστα την δουλεια τους και κλεβουν..επισης σε επικοινωνια με wizz δε μου το ανεφεραν οτι κακως τα μετεφερα και οτι δε τα επιτρεπουν,αν ισχυει γιατι δε το ανεφεραν;;
Ξανα edit στους ορους επισης που παρεθεσες γραφει και αυτο
είναι εύφλεκτες ουσίες (εξαιρούνται: αλκοολούχα ποτά, σπρέι μαλλιών, αρώματα, κολόνιες)
Κοινως και το κρασι και οι μπυρες και τα σπρευ μου ηταν εξαιρεση και μπορουσαν να τα περασουν απλα καποιος-α υπαλληλος λιμπιστηκε τα δικα μου!!
Εγω παρεθεσα τι λεει για τις παραδοτεες, οχι πανω στο αεροσκαφος. Αλλη παραγραφος.

Katialondon

Member
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σρι Λάνκα
Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί η wizz μου ΞΑΝΑακυρωσε το Αθήνα - Αμπου Ντάμπι και πίσω την περίοδο των Χριστουγέννων, αφού οι πτήσεις συνεχίζουν εδώ και 10 μερες να υπάρχουν στο καλεντάρι (επί 2.5 η τιμή βέβαια).
Ακύρωση ή αλλαγή ώρας; κοιτάζω να κλείσω για Νοέμβριο...

Hayate

Member
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ουσουαια
Ακυρωση κρατησης με Wizzair για Ιανουαριο με μονη επιλογη paid alternatives (+170 της αρχικης τιμης εισητηριου στην καλυτερη)...Κρατηση μεσω πλατφορμας Κiwi ...Tωρα αυτο πως το λες???Οτι επιτρεπεται ??Δεν θα επρεπε να υπαρχει επιλογη refund??Η εστω αλλαγη στις ημερομηνιες οπως εχει γινει με πολλους..

jimp

Member
Ακυρωση κρατησης με Wizzair για Ιανουαριο με μονη επιλογη paid alternatives (+170 της αρχικης τιμης εισητηριου στην καλυτερη)...Κρατηση μεσω πλατφορμας Κiwi ...Tωρα αυτο πως το λες???Οτι επιτρεπεται ??Δεν θα επρεπε να υπαρχει επιλογη refund??Η εστω αλλαγη στις ημερομηνιες οπως εχει γινει με πολλους..
Εγώ είχα κλείσει μαζί τους, το ακύρωσαν, μίλησα στο τσατ ζητώντας συνεχώς να μιλήσω με εκπρόσωπο (το διάβασα από ένα άλλο μέλος εδώ) και μετά από 3/4 φορές που το αυτόματο μήνυμα έγραφε πως δεν με καταλαβαίνει, με σύνδεσε με εκπρόσωπο και μου έκανε refund.

Δοκίμασε το, δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

Hayate

Member
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ουσουαια
Εγώ είχα κλείσει μαζί τους, το ακύρωσαν, μίλησα στο τσατ ζητώντας συνεχώς να μιλήσω με εκπρόσωπο (το διάβασα από ένα άλλο μέλος εδώ) και μετά από 3/4 φορές που το αυτόματο μήνυμα έγραφε πως δεν με καταλαβαίνει, με σύνδεσε με εκπρόσωπο και μου έκανε refund.

Δοκίμασε το, δεν έχεις να χάσεις τίποτα.
Είχα την εντύπωση οτι δεν υπαρχει chat διαθέσιμο στη Wizz.. Μπορείς να μου πεις που ειναι ακριβως δεν βρηκα κάτι?

mourohavlos

Member
Είχα την εντύπωση οτι δεν υπαρχει chat διαθέσιμο στη Wizz.. Μπορείς να μου πεις που ειναι ακριβως δεν βρηκα κάτι?
Πιθανότατα εννοεί να μιλήσεις με την kiwi, εσύ με αυτούς έχεις να κάνεις, όχι με τη wizz

paefstra

Member
Η wizz ειναι λιγο tricky στο ακυρωτικο μειλ που στελνει . Σου δινει κουπονι που, αφου αποδεχθεις, το μετατρεπεις σε credit. Αλλα αν αυτο δεν το θελεις και θελεις cash, θυμαμαι οτι δυσκολευτηκα να τα παρω και οτι τηλεφωνησα στο γραφειο της στη Μαλτα για να εχω σχεδον δωρεαν ευρωπαικες τηλ χρεωσεις μεσω skype.
Πολυ δυσκολα ενας μεσαζων θα βοηθησει σε κατι τοσο μπερδεμενο. Και το προβλημα ειναι οτι δεν ελαβες το μειλ της wizz. Ειναι η χειροτερη εταιρεια για να κλεισεις με μεσαζοντα (κατ εμε ειναι η χειροτερη ετσι κι αλλιως ως προς τη συνεπεια).

Sam-chal

Member
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Η wizz ειναι λιγο tricky στο ακυρωτικο μειλ που στελνει . Σου δινει κουπονι που, αφου αποδεχθεις, το μετατρεπεις σε credit. Αλλα αν αυτο δεν το θελεις και θελεις cash, θυμαμαι οτι δυσκολευτηκα να τα παρω και οτι τηλεφωνησα στο γραφειο της στη Μαλτα για να εχω σχεδον δωρεαν ευρωπαικες τηλ χρεωσεις μεσω skype.
Πολυ δυσκολα ενας μεσαζων θα βοηθησει σε κατι τοσο μπερδεμενο. Και το προβλημα ειναι οτι δεν ελαβες το μειλ της wizz. Ειναι η χειροτερη εταιρεια για να κλεισεις με μεσαζοντα (κατ εμε ειναι η χειροτερη ετσι κι αλλιως ως προς τη συνεπεια).
Η ερώτηση μου είναι γιατί να κλείνουμε από μεσάζοντες; Το όφελος είναι μικρό και το ρίσκο μεγάλο...

maria91

Member
Η ερώτηση μου είναι γιατί να κλείνουμε από μεσάζοντες; Το όφελος είναι μικρό και το ρίσκο μεγάλο...
Αναλογως!κοιταω αεροπορικα για χριστουγεννα ο μεσαζων μου το δινει 50-70ε κατω απο τη τιμη της αεροπορικης εταιρειας(δε μιλαω μονο για wizz μιλαω γενικα)...ωστοσο αν θες να σαι σιγουρος κλεινεις μονο απο το σιτε της αεροπορικης αλλα αν η οικονομικη διαφορα ειναι ενα σεβαστο ποσο και ο αλλος δε θελει να το δωσει τοτε κλεινει απο μεσαζωντα

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
31.952
Μέλη
36.544
Νεότερο μέλος
erasmia vournari

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα