Wizz Air WizzAir -- Πληροφορίες - Ερωτήσεις

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.130
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί

olg@!

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα σας!σκέφτομαι να κλείσω εισητηρια με τη wizz για Βουδαπεστη τον φλεβαρη για 2 ατομα! χρεωνουν αρκετα σε περιπτωση που επιλεξω το πακετο με την τροχιλατη βαλιτσα ,απλα το θεμα ειναι οτι χρειαζομαστε μονο μια 10 κιλα αφου θα εχουμε τα σακιδια πλατης!μηπως συμφερει να πληρωσουμε εκει το κοστος της μικρης βαλιτσας? αν καταλαβα καλα απο τις πληροφοριες ειναι 20 ευρω
ευχαριστω εκ των προτερων:xalara:
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.431
Likes
4.415
Καλησπέρα σας!σκέφτομαι να κλείσω εισητηρια με τη wizz για Βουδαπεστη τον φλεβαρη για 2 ατομα! χρεωνουν αρκετα σε περιπτωση που επιλεξω το πακετο με την τροχιλατη βαλιτσα ,απλα το θεμα ειναι οτι χρειαζομαστε μονο μια 10 κιλα αφου θα εχουμε τα σακιδια πλατης!μηπως συμφερει να πληρωσουμε εκει το κοστος της μικρης βαλιτσας? αν καταλαβα καλα απο τις πληροφοριες ειναι 20 ευρω
ευχαριστω εκ των προτερων:xalara:
20 ευρώ (ανά διαδρομή) είναι αν κλείσεις priority στο αεροδρόμιο.
Αν το κλείσεις κατά την κράτησή σου είναι πιο οικονομικό (ανάλογα με την πτήση).
Για παράδειγμα SKG-IEV που είδα πρόσφατα ήταν στα 12 ευρώ (πάντα ανά διαδρομή)
https://wizzair.com/el-gr/information-and-services/wizz-services/wizz-priority
 

TEARY29

Member
Μηνύματα
24
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσία
Καλησπέρα σας,

Ταξιδεύω στις 31/12 για Βιέννη με wizz air, έχω κατεβάσει το app στο κινητό για να κάνω check in και μου ζητάει ημερομηνία λήξης της ταυτότητας.Εχει κανείς ιδέα τι μπορώ να βάλω;;;Δεν με αφήνει να προχωρήσω παρακάτω αν δεν συμπληρώσω το πεδίο.

ευχαριστώ.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.431
Likes
4.415
Καλησπέρα σας,

Ταξιδεύω στις 31/12 για Βιέννη με wizz air, έχω κατεβάσει το app στο κινητό για να κάνω check in και μου ζητάει ημερομηνία λήξης της ταυτότητας.Εχει κανείς ιδέα τι μπορώ να βάλω;;;Δεν με αφήνει να προχωρήσω παρακάτω αν δεν συμπληρώσω το πεδίο.

ευχαριστώ.
15 χρόνια από την έκδοση
 

TEARY29

Member
Μηνύματα
24
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσία
15 χρόνια από την έκδοση
Καλησπέρα και πάλι,

Συμπλήρωσα τα 15 χρόνια όπως μου υποδείξατε και μου ήρθε mail ότι απαιτείται ταξιδιωτικό έγγραφο από τις αρχές μετανάστευσης της χώρας , ενώ έχω ήδη συμπληρώσει αριθμό ταυτότητας.....τι μπορεί να σήμαινει αυτό;;;
 

TEARY29

Member
Μηνύματα
24
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσία
Η ταυτότητα είναι ταξιδιωτικό έγγραφο για την Αυστρία
έχω ήδη συμπληρώσει τον αριθμό ταυτότητας για τους ενήλικες και διαβατηρίου για το ανήλικο και παρόλα ταύτα λέει ότι το check in είναι σε εκκρεμότητα...τι άλλο να κάνω....;;;
 

kostas911

Member
Μηνύματα
25
Likes
5
Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά.
Ετοιμάζω ταξιδάκι με wizzair και βλέπω πως μου δίνει μόνο τις εξής 3 επιλογές.
1. BASIC όπου σου δίνει μόνο την μικρή χειραποσκευή 40x30x20
2. WIZZ GO που εκτός από την μικρή επιτρέπει και δεύτερη χειραποσκευή 55x40x23 + ακόμα μια 20kg παραδοτέα για τσεκ ιν
3.WIZZ PLUS που στα παραπάνω η παραδοτέα είναι 32kg και κάποια άλλα σχετικά με τις επιλογές θέσεις.

Το ερώτημά μου είναι γιατί δεν υπάρχει επιλογή μόνο για την δεύτερη κλασική 10κιλη χειραποσκευή 55x40x23. Νόμιζα ότι μπορούσα να την επιλέξω με λίγα παραπάνω χρήματα όπως γίνεται στην ryanair αλλά το επόμενο πακέτο μου έχει μέσα και 20αρα βαλίτσα που δεν χρειάζομαι.

edit: Βλέπω πως αυτό που ψάχνω το ονομάζουν wizz priority αλλά δεν μου το εμφανίζει στις επιλογές κράτησης.
 
Last edited:

Sam-chal

Member
Μηνύματα
869
Likes
1.930
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά.
Ετοιμάζω ταξιδάκι με wizzair και βλέπω πως μου δίνει μόνο τις εξής 3 επιλογές.
1. BASIC όπου σου δίνει μόνο την μικρή χειραποσκευή 40x30x20
2. WIZZ GO που εκτός από την μικρή επιτρέπει και δεύτερη χειραποσκευή 55x40x23 + ακόμα μια 20kg παραδοτέα για τσεκ ιν
3.WIZZ PLUS που στα παραπάνω η παραδοτέα είναι 32kg και κάποια άλλα σχετικά με τις επιλογές θέσεις.

Το ερώτημά μου είναι γιατί δεν υπάρχει επιλογή μόνο για την δεύτερη κλασική 10κιλη χειραποσκευή 55x40x23. Νόμιζα ότι μπορούσα να την επιλέξω με λίγα παραπάνω χρήματα όπως γίνεται στην ryanair αλλά το επόμενο πακέτο μου έχει μέσα και 20αρα βαλίτσα που δεν χρειάζομαι.

edit: Βλέπω πως αυτό που ψάχνω το ονομάζουν wizz priority αλλά δεν μου το εμφανίζει στις επιλογές κράτησης.
  • 1 × WIZZ Priority + 1 μικρή τσάντα‎12,00 €
  • 1 × Δωρεάν μικρή τσάντα (40x30x20 εκ.)περιλαμβάνεται
    Φαίνεται ότι δεν λειτουργεί όπως η Ryanair...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom