Wizz Air WizzAir -- Πληροφορίες - Ερωτήσεις

paefstra

Member
Μηνύματα
12.920
Likes
40.749
Προφανως εξαντληθηκε το priority. Σε καμια εταιρεια δεν μπορει να καλυψει ολους τους επιβατες. Συνηθως διατιθεται στους πρωτους 100.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά.
Ετοιμάζω ταξιδάκι με wizzair και βλέπω πως μου δίνει μόνο τις εξής 3 επιλογές.
1. BASIC όπου σου δίνει μόνο την μικρή χειραποσκευή 40x30x20
2. WIZZ GO που εκτός από την μικρή επιτρέπει και δεύτερη χειραποσκευή 55x40x23 + ακόμα μια 20kg παραδοτέα για τσεκ ιν
3.WIZZ PLUS που στα παραπάνω η παραδοτέα είναι 32kg και κάποια άλλα σχετικά με τις επιλογές θέσεις.

Το ερώτημά μου είναι γιατί δεν υπάρχει επιλογή μόνο για την δεύτερη κλασική 10κιλη χειραποσκευή 55x40x23. Νόμιζα ότι μπορούσα να την επιλέξω με λίγα παραπάνω χρήματα όπως γίνεται στην ryanair αλλά το επόμενο πακέτο μου έχει μέσα και 20αρα βαλίτσα που δεν χρειάζομαι.

edit: Βλέπω πως αυτό που ψάχνω το ονομάζουν wizz priority αλλά δεν μου το εμφανίζει στις επιλογές κράτησης.
Το priority δεν εμφανίζεται στο αρχικό στάδιο όπου σου έχει ως επιλογές το wizz plus, wizz go κλπ. Επιλέγεις αρχικά το "Basic" κ στη συνέχεια προσθέτεις το priority, σε επόμενο βήμα.
 

kostas911

Member
Μηνύματα
25
Likes
5
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.
Τελικά ο φίλος Earth Citizen έδωσε την λύση. Έπρεπε αρχικά να επιλέξω basic και σε επόμενο βήμα μου δίνει και την επιλογή priority. :)
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.
Τελικά ο φίλος Earth Citizen έδωσε την λύση. Έπρεπε αρχικά να επιλέξω basic και σε επόμενο βήμα μου δίνει και την επιλογή priority. :)
Φίλη είμαι αλλά εντάξει, όλα καλά:haha:
Καλό ταξίδι!
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στο κεντρο της Γης
η wizz ειναι λιγο περιεργη οταν κανεις κρατηση. Δεν σου δινει την δυνατοτητα του priority στο 1ο βημα, αλλα στη συνεχεια. Για οσους δεν το γνωριζουν βεβαια αναγκαστηκα πανε και τα δινουν για βαλιτσα...
 

betoto

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Καλησπέρα σας! Θα κάνω μια άσχετη ερώτηση σχετικά με τα όσα συζητάτε... Έχω κλείσει την 20 κιλη αποσκευη. Ξέρει κάποιος να μου πει τι χρεώσεις υπάρχουν αν υπερβω τα κιλά? Ψάχνω κ δεν βρίσκω κάτι πουθενά.
Ευχαριστώ!
 

NENITSAKI

Member
Μηνύματα
51
Likes
54
Παιδιά καλησπέρα!! μια γρήγορη ερώτηση...Προσπαθώ να κλείσω 2 εισητήρια απο το επίσημο site της wizzair και στο τέλος της διαδικασίας με χρεώνει 40 ευρώ (τέλη για χρήση υπηρεσίας, ενώ δεν έχω πάρει τίποτα εξτρα!)..Αυτο το ποσό ειναι booking fee μαζί με προμήθεια κάρτας????
Ευχαριστώ πολύ!
 

kostas911

Member
Μηνύματα
25
Likes
5
Καλημέρα. :)
Είμαστε δύο άτομα και προχώρησα σε δωρεάν check in χωρίς κράτηση θέσεων και μας έδωσε μακρινές θέσεις. Αν τελικά δεν δώσω το 30άρι για αλλαγή θέσεων θα μπορέσουμε να καθίσουμε μαζί αλλάζοντας με κάποιον συνεπιβάτη; Πρώτη φορά με την wizz και δεν ξέρω αν επιτρέπουν κάτι τέτοιο.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλημέρα. :)
Είμαστε δύο άτομα και προχώρησα σε δωρεάν check in χωρίς κράτηση θέσεων και μας έδωσε μακρινές θέσεις. Αν τελικά δεν δώσω το 30άρι για αλλαγή θέσεων θα μπορέσουμε να καθίσουμε μαζί αλλάζοντας με κάποιον συνεπιβάτη; Πρώτη φορά με την wizz και δεν ξέρω αν επιτρέπουν κάτι τέτοιο.
Φαντάζεσαι αν το κάνουν όλοι αυτό τι θα επικρατήσει στο αεροπλάνο;
Θέλετε να καθίσετε μαζί; Πληρώνετε, αυτό είναι το σωστό.

Εγώ είμαι από αυτούς που δεν κάνουν τέτοιες "χάρες" σε συνεπιβάτες. Και πείτε με κακιά και ό,τι άλλο θέλετε :p
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Καλημέρα. :)
Είμαστε δύο άτομα και προχώρησα σε δωρεάν check in χωρίς κράτηση θέσεων και μας έδωσε μακρινές θέσεις. Αν τελικά δεν δώσω το 30άρι για αλλαγή θέσεων θα μπορέσουμε να καθίσουμε μαζί αλλάζοντας με κάποιον συνεπιβάτη; Πρώτη φορά με την wizz και δεν ξέρω αν επιτρέπουν κάτι τέτοιο.
Τί θα πάθετε για 2-4 ώρες χωριστά;
 

kostas911

Member
Μηνύματα
25
Likes
5
Δεν θα πάθουμε κάτι ρε παιδιά αλλά ρώτησα μήπως είναι σύνηθες κάτι τέτοιο. Δεν πειράζει και να καθίσουμε χωριστά στην πτήση δεν έγινε κάτι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.504
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom