Wizz Air Ακυρώσεις και αλλαγές ώρας/μέρας πτήσης από Wizzair

Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα
Καλώς σας βρήκα και σε αυτό το thread. δυστυχώς έχω 2 κακές εμπειρίες με wizz, σιγά μη γλύτωνα... Η μία ήταν αλλαγή πτήσης σχετικά ανώδυνη, και η άλλη ακύρωση. όπως διάβασα εδώ μπήκα στο τσατ και αφού τα έπρηξα στο ρομποτ με chat with an agent μίλησα με εκπρόσωπο έκανε τη διαδικασία ταυτοποίησης και μου ολοκλήρωσε τη διαδικασία επιστροφής χρημάτων. η αυτοματοποιημένη διαδικασία απ το μειλ έλεγε ότι δεν μπορούσε προσωρινά να ολοκληρώσει το αίτημα μου.. το εκπρόσωπος μου είπε για επιστροφή μέσα σε 2 εβδομάδες και ότι θα λάβω κ mail στις επόμενες μέρες με το αίτημα επιστροφής για να έχω κάτι κ σαν αποδεικτικό. θα επανέλθω όταν θα λάβω τα χρήματα να σας πω πόσος καιρός μεσολάβησε.. μεγάλη απογοήτευση αυτή η εταιρία εν τέλη... ελπιζω να μην ακυρωθεί και η άλλη πτήση μου..
 

labrosstr

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Καλώς σας βρήκα και σε αυτό το thread. δυστυχώς έχω 2 κακές εμπειρίες με wizz, σιγά μη γλύτωνα... Η μία ήταν αλλαγή πτήσης σχετικά ανώδυνη, και η άλλη ακύρωση. όπως διάβασα εδώ μπήκα στο τσατ και αφού τα έπρηξα στο ρομποτ με chat with an agent μίλησα με εκπρόσωπο έκανε τη διαδικασία ταυτοποίησης και μου ολοκλήρωσε τη διαδικασία επιστροφής χρημάτων. η αυτοματοποιημένη διαδικασία απ το μειλ έλεγε ότι δεν μπορούσε προσωρινά να ολοκληρώσει το αίτημα μου.. το εκπρόσωπος μου είπε για επιστροφή μέσα σε 2 εβδομάδες και ότι θα λάβω κ mail στις επόμενες μέρες με το αίτημα επιστροφής για να έχω κάτι κ σαν αποδεικτικό. θα επανέλθω όταν θα λάβω τα χρήματα να σας πω πόσος καιρός μεσολάβησε.. μεγάλη απογοήτευση αυτή η εταιρία εν τέλη... ελπιζω να μην ακυρωθεί και η άλλη πτήση μου..
Καλησπέρα. Έχω και εγώ δυστυχώς ακύρωση από την Wizz Air και δεν μπορώ να αιτηθώ επιστροφή χρημάτων από το site τους., καθώς μου βγάζει συνέχεια το μήνυμα "Currently we are unable to process your refund request. Please try again later". Αυτό το μήνυμα μου το βγάζει εδώ και μια εβδομάδα. Αναρρωτιέμαι εάν έρχεται ποτέ αυτό το "later"..... Δεν υπάρχει άλλος τρόπος για να κάνουμε την ακύρωση; Το τηλέφωνο σε εκπρόσωπο της Wizz Air έχει χρέωση ανά λεπτό. Θα μας πάει ο κούκος αηδόνι για να ακυρώσουμε ένα εισιτήριο;
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Καλησπέρα. Έχω και εγώ δυστυχώς ακύρωση από την Wizz Air και δεν μπορώ να αιτηθώ επιστροφή χρημάτων από το site τους., καθώς μου βγάζει συνέχεια το μήνυμα "Currently we are unable to process your refund request. Please try again later". Αυτό το μήνυμα μου το βγάζει εδώ και μια εβδομάδα. Αναρρωτιέμαι εάν έρχεται ποτέ αυτό το "later"..... Δεν υπάρχει άλλος τρόπος για να κάνουμε την ακύρωση; Το τηλέφωνο σε εκπρόσωπο της Wizz Air έχει χρέωση ανά λεπτό. Θα μας πάει ο κούκος αηδόνι για να ακυρώσουμε ένα εισιτήριο;
Κάνε μια προσπάθεια και εδώ :
WIZZ – Dream more. Live more. Be more.
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα
Καλησπέρα. Έχω και εγώ δυστυχώς ακύρωση από την Wizz Air και δεν μπορώ να αιτηθώ επιστροφή χρημάτων από το site τους., καθώς μου βγάζει συνέχεια το μήνυμα "Currently we are unable to process your refund request. Please try again later". Αυτό το μήνυμα μου το βγάζει εδώ και μια εβδομάδα. Αναρρωτιέμαι εάν έρχεται ποτέ αυτό το "later"..... Δεν υπάρχει άλλος τρόπος για να κάνουμε την ακύρωση; Το τηλέφωνο σε εκπρόσωπο της Wizz Air έχει χρέωση ανά λεπτό. Θα μας πάει ο κούκος αηδόνι για να ακυρώσουμε ένα εισιτήριο;
Για τον ίδιο ακριβώς λόγο (μιυ έβγαζε το μνμ) έκανα την διαδικασία μέσω του chat κ έπειτα με εκπρόσωπο. Σε δεκα λεπτά είχα τελειώσει... Αναμένω την επιστροφή τώρα!
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ
Τώρα τελευταία η wizz τις έχει για ψωμοτυρι τις ακυρώσεις της..μέχρι να φτιάξει η κατάσταση νομίζω ότι δεν αξίζει να κλείσει κανένας εισητηριο..μόνο αν θες για Βουδαπέστη που είναι λίγο πιο safe ότι θα ταξιδέψει.
 
D

Delmem38110

Guest
Τώρα τελευταία η wizz τις έχει για ψωμοτυρι τις ακυρώσεις της..μέχρι να φτιάξει η κατάσταση νομίζω ότι δεν αξίζει να κλείσει κανένας εισητηριο..μόνο αν θες για Βουδαπέστη που είναι λίγο πιο safe ότι θα ταξιδέψει.
κλείνω για να μπορέσω να επιμηκύνω την ισχύ τις πιστώσεις που μαζεύω από ξενοδοχεία.
συνήθως κρατάνε μερικούς μήνες (αν και ποτέ δεν μου έχει διαγράψει πίστωση και ας πέρασε καιρός).
αν γίνει ακύρωση ή αλλαγή πτήσης τότε μπορείς να τα μεταφέρεις στο πορτοφόλι ξανά και έχουν διάρκεια δυο ετών.
όχι ότι πετάει σε ενδιαφέροντες προορισμούς από Θεσσαλονίκη η εταιρεία.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
κλείνω για να μπορέσω να επιμηκύνω την ισχύ τις πιστώσεις που μαζεύω από ξενοδοχεία.
συνήθως κρατάνε μερικούς μήνες (αν και ποτέ δεν μου έχει διαγράψει πίστωση και ας πέρασε καιρός).
αν γίνει ακύρωση ή αλλαγή πτήσης τότε μπορείς να τα μεταφέρεις στο πορτοφόλι ξανά και έχουν διάρκεια δυο ετών.
όχι ότι πετάει σε ενδιαφέροντες προορισμούς από Θεσσαλονίκη η εταιρεία.
Εχω κανει ακριβως το ιδιο. Στο τελος εκλεισα πτηση μια εβδομαδα πριν το ταξιδι και το ταξιδι εγινε, ενα διημερο.
Στη wizz air δεν επενδυουμε σε πολυημερες διακοπες, αλλα μια 2ημερη αποδραση δεν χαλασε κανεναν.
 

labrosstr

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Τηλεφωνο στη wizz air Μαλτας με χρεωσεις ΕΕ η μεσω Skype credit.
Σας ευχαριστώ όλους. Αυτό που συμπάιρανα είναι το εξής: Μετά από 10 ημέρες καθημερινής προσπάθειας για να ακυρώσω τα εισιτήρια μου μέσω του site τους, τελικά σταμάτησε να μου βγάζει το μήνυμα "Currently we are unable to process your refund request. Please try again later" και προχώρησα κανονικά στο refund! Οπότε σε όποιον τυχαίνει να διαβάζει αυτό εδώ και να ψάχνει τρόπο να κανεί επιστροφή χρημάτων, προτείνω να προσπαθήσει αρκετές φορές μέσω site.

Μέσω site ζητάει IBAN και BIC/SWIFT Code της τράπεζάς σου. Καλό είναι να τα έχετε εύκαιρα αυτά και να προσέχετε μην κάνετε κάποιο λάθος.

Εγώ έκανα ένα λάθος ένα ψηφίο του BIC/SWIFT Code της τράπεζάς μου και αναγκαστικά τους πήρα τηλ με χρέωση 1,5 € / λεπτό...
Σε 5' είχα ξεμπερδέψει ευτυχώς. Σου ζητάνε τηλέφωνο, email, και confirmation code της κράτησης.

Απογοήτευσή η wizz σε πρώτη φάση. Αναγκαστικά έκλεισα με ryan air όπου εκεί περιμένω να δω χειρότερα πράγματα :haha:
 
D

Delmem38110

Guest
Απογοήτευσή η wizz σε πρώτη φάση. Αναγκαστικά έκλεισα με ryan air όπου εκεί περιμένω να δω χειρότερα πράγματα :haha:
όταν η ραιν έκανε επιστροφή χρημάτων χωρίς πολλά πολλά, οι άλλες σφυράγανε κλέφτικα και κάνανε ελαφρά πηδηματάκια.
 
D

Delmem38110

Guest
ακύρωσαν τις πτήσεις για αμπουνταμπι.
επέστρεψαν τα χρήματα για τις πτήσεις μέσα σε λίγα λεπτά στο πορτοφόλι.
δεν επέστρεψαν την ασφάλεια που κάναμε αλλά ούτε και τη Wizz discount club συνδρομή (όχι ότι περίμενα να το κάνουν για τη συνδρομή)
πήρα τηλέφωνο στην ασφάλεια σε βρετανικό νούμερο και αύριο θα μου πουν αν επιστρέψουν η όχι τα χρήματα.
γνώμη μου, μην κάνετε ασφάλεια με την εν λόγω εταιρεία αφού δεν επιστρέφει πιθανώς χρήματα πίσω.
η μοντιαλ για ακυρωμένες πτήσεις της αιγαίου επέστρεψε τα χρήματα σε δυο μέρες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.615
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom