Wizz Air WizzAir -- Πληροφορίες - Ερωτήσεις

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Εδώ ο ποιητής εννοεί 36 και κάτι ή 36.000 και κάτι? Πώς μπορώ να είμαι σίγουρη πριν κάνω την πληρωμή?
Το κόμμα (,) διεθνώς στη γραφή των αριθμών είναι η τελεία για εμάς (.) και τούμπαλιν. Άρα ισχύει το δεύτερο.
 
D

Delmem38110

Guest
0,19 λεπτα, ειχα κλεισει. Μου τα επεστρεψαν με προσαυξηση 20% , δηλαδω 0,21 λεπτα. Αρχοντες...
πλήρωσα με χρήματα από το πορτοφόλι, δεν έχει προσαύξηση επιστροφής .
τα χρήματα που μας επέστρεψαν από άλλες ακυρωμένες πτήσεις κρατούσαν δυο χρόνια.
αυτά 1 χρόνο και το κακό είναι πως δεν έχει κάπου να πάμε από Θεσσαλονίκη για να τα ξοδέψουμε.
 

dinos_gkik

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Καλημέρα σε όλους.
Σκέφτομαι να κλείσω εισιτήρια από Αθήνα προς Οσλο με wizz air αλλά δεν διαβάζω κ πολύ καλά σχόλια όπου κ αν έχω ψάξει για αυτό θέλω να ρωτήσω αν έχει κάποιος πρόσφατη εμπειρία με την συγκεκριμένη εταιρεία.! Κ γενικά τι παίζει με ακυρώσεις κ αλλά τέτοια. Είναι σύνηθες φαινόμενο να ακυρώνουν πτήσης.
Ευχαριστώ.!
 
Μηνύματα
137
Likes
125
Έχω ταξιδέψει πολλές φορές με wizz και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Δεν είχα μεγάλες καθυστερήσεις ( αν θυμάμαι καλά μόνο μια φορά για 1 ωρα) ούτε αλλαγή ώρας/ακύρωση πτήσης από την εταιρεία. Η πολιτική για βαλίτσες / priority είναι περίπου ίδια με ryan.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Καλημέρα σε όλους.
Σκέφτομαι να κλείσω εισιτήρια από Αθήνα προς Οσλο με wizz air αλλά δεν διαβάζω κ πολύ καλά σχόλια όπου κ αν έχω ψάξει για αυτό θέλω να ρωτήσω αν έχει κάποιος πρόσφατη εμπειρία με την συγκεκριμένη εταιρεία.! Κ γενικά τι παίζει με ακυρώσεις κ αλλά τέτοια. Είναι σύνηθες φαινόμενο να ακυρώνουν πτήσης.
Ευχαριστώ.!
Η wizzair δεν πετάει Όσλο από Ελλάδα. Θα πρέπει να κλείσεις διαδοχικές πτήσεις, με επαρκή χρόνο μεταξύ τους. Αν στη μία πτήση σού αλλάξει μέρα ή ώρα, όπως συνηθίζει, το πιθανότερο είναι είτε να ταλαιπωρηθείς ή να πάει άκλαυτο και το άλλο σκέλος. Δικαίωμα αλλαγής ή ακύρωσης έχεις μόνο για τις πτήσεις που επηρεάζονται, και ακύρωση της μίας κράτησης δεν συνεπάγεται ακύρωση της άλλης, οι πτήσεις είναι ανεξάρτητες.
Καλύτερα να κλείσεις ενιαίο εισιτήριο με άλλη εταιρεία.
 

fytosss

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Your seating has been changed on the following flight:

Please be aware that the type of aircraft booked for your flight has changed, so your original seat choice(s) is/are no longer available, and right now we are not able to assign a seat for you on the new plane. We are sorry for the inconvenience.
Please show up at the airport 3 hours before your flight's departure time to receive a new seating assignment (if available).

Τι καταλαβεται? θα παω και εαν εχει θέσηθα ταξιδεψω?
 
Last edited:

andpsy

Member
Μηνύματα
268
Likes
648
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Η θέση που τυχόν είχες διαλέξει, λόγω αλλαγής τύπου; του αεροπλάνου, δεν ειναι διαθέσιμη και δεν μπορείς να επιλέξεις online θέση για το νέο αεροπλάνο, θα πρέπει να πας στο Check-In να βάλεις θέση (η οποία θέση που θες, μπορεί να μην ειναι διαθέσιμη).
Αυτό καταλαβαίνω.

Έχεις κάνει τσεκ-ιν; σου είχε δώσει θέση;
 

fytosss

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
όχι ακομη, είδη ειχα αγορασμενες 4 θέσεις. Το θέμα είναι γιατί μου γραφη (if available). Εαν πάω στο Αεροδρόμιο μπορη να μου πουνε ότι δεν έχουν θέσεις ? Πρώτη φορά πεταω με την συγκεκριμένη εταιρεια....
 

andpsy

Member
Μηνύματα
268
Likes
648
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νότια Αμερική / Ισλανδία
όχι ακομη, είδη ειχα αγορασμενες 4 θέσεις. Το θέμα είναι γιατί μου γραφη (if available). Εαν πάω στο Αεροδρόμιο μπορη να μου πουνε ότι δεν έχουν θέσεις ? Πρώτη φορά πεταω με την συγκεκριμένη εταιρεια....
Προφανώς σου γράφει if available διότι οι θέσεις που τυχόν θα θέλεις εσυ, μπορεί να μην είναι διαθέσιμες (π.χ. 10Α-10Β-10C-10D, μπορεί να θες εσυ αυτην την τετράδα, αλλα να εχει δοθεί σε άλλον, οπότε θα πάρεις ότι διαθέσιμες υπάρχουν εκείνη την στιγμή
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.740
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom