Wizz Air WizzAir -- Πληροφορίες - Ερωτήσεις

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Ξέρετε αν βγάζει ποτέ έκπτωση στη συνδρομή στην υπηρεσία wizz discount club? Τώρα είναι στα 29,90€/έτος...
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Καλησπέρα, θέλω να γίνω μέλος στο wizz discount club.

Η ερώτηση είναι η εξής: Μπορώ να κάνω αγορά του wizz discount club χωρίς να κλείσω ταυτόχρονα εισιτήρια?
Γιατί από ότι κατάλαβα η δυνατότητα που σου δίνει είναι:
- Να αγοράσεις την υπηρεσία κατά τη διάρκεια που κλείνεις ένα εισιτήριο,
- Με συνέπεια να μην υπολογίζεται η έκπτωση στο εισιτήριο που κλείνεις ταυτόχρονα με την αγορά της συνδρομής και του εισιτηρίου,
- Η (όποια) έκπτωση ξεκινάει να ισχύει από την επόμενη κράτηση....
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.431
Likes
4.415
Καλησπέρα, θέλω να γίνω μέλος στο wizz discount club.

Η ερώτηση είναι η εξής: Μπορώ να κάνω αγορά του wizz discount club χωρίς να κλείσω ταυτόχρονα εισιτήρια?
Γιατί από ότι κατάλαβα η δυνατότητα που σου δίνει είναι:
- Να αγοράσεις την υπηρεσία κατά τη διάρκεια που κλείνεις ένα εισιτήριο,
- Με συνέπεια να μην υπολογίζεται η έκπτωση στο εισιτήριο που κλείνεις ταυτόχρονα με την αγορά της συνδρομής και του εισιτηρίου,
- Η (όποια) έκπτωση ξεκινάει να ισχύει από την επόμενη κράτηση....
Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να το κλείσεις ταυτόχρονα με τα εισιτήρια.
Η έκπτωση υπολογίζεται από την πρώτη κράτηση, όχι από την επόμενη, δε νομίζω να έχει αλλάξει αυτό. Μπορείς να βάλεις link πού το διάβασες?
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Κάνω την διαδικασία αγοράς εισιτηρίου για 2 άτομαι και προσθέτω και την συνδομή για το wizz club αλλά δεν μου αφαιρεί την έκπτωση.....(έφτασα την διαδικασία ένα βήμα πριν την πληρωμή)

Edit: απο την εφαρμογή του κινητού μου βγάζει κανονικά τις εκπτώσεις μέλους κτλ και για την ίδια τη κράτηση....λογικά κάποιο bug στην σελίδα της wizz.
 
Last edited:

DimisG

Member
Μηνύματα
48
Likes
241
Καλησπέρα,
Πρώτη φορά επιχειρώ να κλείσω εισιτήρια με Wizzair και με έχει μπερδέψει με την επιλογή "Auto check in". Μπορεί κάποια/-ος που το έχει χρησιμοποιήσει να μου εξηγήσει πως λειτουργεί;
Χρειάζεται να κάνω εγώ το check in ηλεκτρονικά από 50 ώρες πριν την πτήση;
Ή το κάνει η Wizzair και μου το στέλνει στο email, χωρίς να κάνω τίποτα εγώ;
 

Attachments

soudianos

Member
Μηνύματα
3.700
Likes
6.314
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Καλησπέρα,
Πρώτη φορά επιχειρώ να κλείσω εισιτήρια με Wizzair και με έχει μπερδέψει με την επιλογή "Auto check in". Μπορεί κάποια/-ος που το έχει χρησιμοποιήσει να μου εξηγήσει πως λειτουργεί;
Χρειάζεται να κάνω εγώ το check in ηλεκτρονικά από 50 ώρες πριν την πτήση;
Ή το κάνει η Wizzair και μου το στέλνει στο email, χωρίς να κάνω τίποτα εγώ;
Ισχύει το δεύτερο. Το έκανα πριν ένα μήνα. 2 ευρώ τότε.
 

DimisG

Member
Μηνύματα
48
Likes
241
Και τα πλήρη στοιχεία μου όπως τον αριθμό διαβατηρίου μου και του ετέρου ατόμου που θα συν ταξιδέψουμε από που θα τα αντλήσει?
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.700
Likes
6.314
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Για την ακύρωση της πτήσης μας από CAT προς HER στις 26/9 kai πραγματοποίησή της μετά από 20 ώρες, η εταιρεία ανταποκρίθηκε στο αίτημα μου για αποζημίωση και σήμερα είδα ότι στις 10/11 μας επέστρεψε τα 250 ευρώ ανά επιβάτη που δικαιούμασταν.
Βάλτε λπν βραδινό, ξενοδοχείο 5στερο, πλούσιο πρωινό συν 250 για τα εισιτήριο του επομένου μας ταξιδιού, ας μην έχουμε παράπονο!
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
σήμερα έψαχνα για εισιτήριο Αθήνα _ Λονδίνο Gatwick για τον Ιανουάριο και την 8κίλη χειραποσκευή με την προτεραιότητα το είχε στα 29,90€ :eek::eek: . ΑΝ θυμάμαι καλά πριν λίγες ημέρες που το είχα ξανά δεί κόστισε λιγότερο........έχει κλείσει κανείς τώρα κοντά να μου πέι αν θυμάμαι σωστά?
 
D

Delmem38110

Guest
σήμερα έψαχνα για εισιτήριο Αθήνα _ Λονδίνο Gatwick για τον Ιανουάριο και την 8κίλη χειραποσκευή με την προτεραιότητα το είχε στα 29,90€ :eek::eek: . ΑΝ θυμάμαι καλά πριν λίγες ημέρες που το είχα ξανά δεί κόστισε λιγότερο........έχει κλείσει κανείς τώρα κοντά να μου πέι αν θυμάμαι σωστά?
αν δεν το κλείσεις με αυτή την τιμή θεωρείσαι αχάριστος.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.369
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom